Полезно знать

Польська мова

Содержание:

Польський стабільно посідає 25 місце у світовому рейтингу мов. За останніми даними, носіями цієї мови вважається близько 50 мільйонів людей, а для іноземної, польську вивчають у будь-якій країні Європи, в Америці, Канаді, Австралії та інших державах. 2004 року його внесли до списку офіційних мов Євросоюзу. В Україні за останні десять років, польській навіть вдалося пересунути французьку та російську у списку найпоширеніших зарубіжних мов. Цю мову дуже часто вивчають у школах, на курсах, та у спеціальних навчальних закладах з мовним ухилом, як головну або додаткову іноземну мову.

Дуже великий інтерес до польського в Україні та світі пов’язують з тим, що Польща — одна з європейських держав, що дуже швидко розвиваються. У цій країні дуже швидко зростає життєвий рівень, з’являються нові місця для роботи, а ще бурхливо розвиваються:

 • промисловість
 • культура та туризм
 • освіта та наука

У 2019 році одразу 5 польських університетів увійшли до рейтингу найкращих ВНЗ світу. Більше того, українські абітурієнти мають чудову можливість вступати на безкоштовне навчання до престижних державних університетів Польщі, що робить польську мову набагато красивішою в очах старшокласників. Адже дуже часто, власне у старшій школі, учні початкової школи вперше запитують себе: «З чого починати вчити польську мову?», плануючи подальше навчання.

Яка кількість часу необхідна для вивчення польської? За словами експертів, для вивчення польської мови потрібно приблизно півроку. Це все залежатиме від мовного рівня, який ви хочете осягнути. Але для того, щоб досягти гарного результату, вихованець повинен ставитись до навчального процесу з особливою відповідальністю.

Рівні знання польської мови

Загалом є 6 рівнів знання польської мови:

 • А1 – це найаскетичніший рівень, який дає учням основні знання мови. Завдяки йому люди можуть трохи розуміти побутову мову та спілкуватися завдяки елементарним фразам.
 • А2 — це базовий рівень, завдяки йому люди розуміють побутову мову, можуть розповісти про себе та власну сім’ю або запитати якусь інформацію у перехожого. Цей рівень необхідний, щоб взяти дозвіл на проживання в Польщі.
 • В1 це рівень, завдяки йому людина може добре розуміти повільну усну мову. Також розширюються теми, на які може спілкуватися вихованець. Це вже не тільки домашня тематика, а здатність говорити, наприклад, про історію чи музику. Цей рівень потрібен для тих, хто планує навчатися у польських вишах.
 • В2 — це великий рівень знання мови, завдяки йому вихованець може вільно спілкуватися на різні теми з носіями мови. При листі він може вільно висловлювати власні думки та аргументувати їх.
 • С1 – це професійне знання мови. Цей рівень дає можливість дуже добре розуміти та обговорювати різні теми будь-якого обсягу та складності. При листі він застосовує зв’язкову постановку пропозицій та складні деталі.
Польська мова

Цікаво, що володіння польською мовою на рівні C1 надасть можливість абітурієнту навчатися у польських державних вишах.

 • С2 — це досконале володіння польською мовою. Він дає можливість розуміти усне та письмове мовлення дуже легко. Вихованець говорить швидко та без запитань.

Вагомими та перспективними причинами вивчити польську мову вважаються:

Карта поляка

Ви маєте польське коріння? Вивчення польської мови дозволяє отримати карту поляка після проходження співбесіди польською в посольстві.

Навчання у польських ВНЗ.

Ви абітурієнт? У Вас є діти-абітурієнти? Чудове свідчення, але результати ЗНО не втішають, тоді подумайте про життя студента у Польщі, адже польські ВНЗ не вимагають сертифікати ЗНО, лише знання польської мови та свідоцтво (без трійок). Дипломи польських вишів визнаються у всій Європі, деякі навіть в Америці.

Збільшити бізнес у країнах Європи.

Україна вже стоїть на порозі в ЄС. Чи знаєте Ви, що громадяни країни, що входить до ЄС, мають чудову можливість відкриття бізнесу в іншій країні – представництва ЄС. Для Вас відчиняться двері бізнесу інших держав-членів Євросоюзу: Франції, Німеччини, Чехії, в яких має місце і польська мова. Для бізнесу краща англійська? Ви знаєте англійську, вивчали в школі, в університеті, але Ваш рівень не тішить? Необхідно вивчати англійську, а вона складна? Тоді Вам до нас вивчати польську мову, адже кожен знає, що для слов’ян, польська мова-легша. Учневі варто звернути увагу на власну організованість, уважність і відповідальність. Адже від його старанності також залежить кінцевий результат.

Вивчення польської мови у побутових умовах

Для пізнання мови самостійно, в першу чергу, необхідно знати, з чого починати вивчення польської мови. Для початку потрібен матеріал — самовчитель. Перед його покупкою потрібно визначитись:

 1. Чи проводитиметься навчання польської мови з нуля чи деякі основні знання вже є.
 2. Як зручніше сприймається інформація: зорово чи на слух. До складу деяких самовчителів, крім книги, входять диски з відео або аудіоінформацією.
 3. Необхідний рівень знань: щоб перемовитися парою слів із колегами або продавцем у лавці досить куди менше слів, ніж для контролю правильності оформлення документів.

Звичайно, чим більше словниковий запас і досвід мовного спілкування, тим краще за будь-яких обставин. Підбираючи необхідний рівень знань, має сенс дивитися на максимальний. Однак невеликий обсяг може знадобитися, якщо час на безкоштовне вивчення польської мови обмежений.

Зрозумівши який за обсягом підручник (самовчитель польської мови) потрібен, приступаємо до його безпосереднього придбання. Ринки, магазини, бібліотеки – підійде все. Однак, за досвідом, вигідніше і швидше звернутися до Інтернет-майданчиків, що торгують книгами. Найкращі сайти для вивчення польської мови допоможуть знайти оптимальний самовчитель.

Польська мова

Похожие статьи

Back to top button