Кожен інтер’єрний предмет грає власну роль у побутовій екології.
Однак в числі дуже важливих характеристик незмінно значиться екологічність меблів — корпусних конструкцій, диванів, ліжок і інших предметів обстановки, які ми можемо придбати, наприклад, тут. Поговоримо про те, яку небезпеку становить погано обрана меблі, і від чого обумовлюється ступінь загрози для здоров’я. Тому, якщо вас цікавить якісна екологічна меблі з дерева, рекомендуємо відвідати магазин https://eco-mebli.net
Екологічність меблів і лакофарбові матеріали
Говорячи про екологічність меблів, мається на увазі, також, ступінь небезпеки для здоров’я лакофарбових матеріалів. Пари фарби і лаку надають токсичну дію на людський організм. Власне тому під час покупки меблів необхідно подивитися на її запах і стійкість кольорового шару. Необхідно враховувати і те, що навіть цілком висохла емаль може бути джерелом небезпеки, якщо є в будинку маленькі дітки або домашні вихованці.
Алергенні властивості меблів
Для більшості людей значним джерелом загрози є побутові алергени, які збираються в тканини, і деякі наповнювачі меблів. Важливе значення це має у випадку з меблями оббитих тканиною — диванами, ліжками, кріслами, пуфами і т.д. Вважається, що найбільшу небезпеку для алергетиків представляє справжнє хутро, пір’я птахів і деякі інші матеріали справжнього походження. Навпаки, даного поганої якості позбавлені сучасні штучні наповнювачі: поролон, штучний латекс, синтепух і інші.
Важливо звертати власну увагу і на те, що в певних меблевих тканинах легко накопичується домашній пил, частинки сосочкового шару дерми, шерсть тварин і навіть пилові кліщі. Все це — потужні алергени. Для попередження складнощів зі здоров’ям слід регулярно спостерігати за чистотою оббивки.
Безпека в екологічному плані меблів з деревинно-стружкової плити, ЛДСП або ДВП
Особливі побоювання в більшості випадків викликає безпеку в екологічному плані меблів з деревинно-стружкової плити, ЛДСП (ламінована деревинно-стружкова плита) і ДВП. Причина цього ховається в технології виробництва даних матеріалів: в їх виготовленні застосовується клей, смоли і деяких інші елементи. Варто ще сказати що, плити з стружки з дерева виділяють формальдегід — токсична речовина, яка має виражену негативну дію на людину.
Зрозуміло, взагалі відмовитися від застосування виробів з деревинно-стружкової плити, ЛДСП і ДВП неможливо, проте завжди можна контролювати екологічність меблів самостійно. У цьому зможуть допомогти кілька порад:
- Завжди корисно дізнатися, який стандарт екологічності меблів використовується у виробництві. Найвищим, загальноприйнятим в країнах Європи, вважається Е1. Стандарти Е2 і, тим більше, Е3 — це вже негативний сигнал для споживача.
- У готових меблів не повинно бути видно стружки або тирси: безпечні плити з кожного боку покриті ламінатом.
- Торці столів, краю панелей або полиць зобов’язані мати облицювальну кромку, який щільно прилягає до ключового матеріалу.
Нарешті, завжди прекрасною ідеєю буде відмовитися від меблів з ламінованої деревинно-стружкової плити або ДВП на користь виробів з інших матеріалів. У цьому сенсі завжди симпатично виглядають стелаж або ліжко металева, конструкції з деревного масиву, і також скляної поверхні. Безпека в екологічному плані меблів даного типу завжди залишається на якісному рівні.