Щоб розуміти, яка дошка для тераси найкраща, і де її можна застосувати, розглянемо специфіки кожного виду.
З сосни
Оброблена соснова дошка-застосовують висушені планки, оброблені перед монтажними роботами маслом, щоб шар захисту полимеризировался. Шар знаходиться зверху наносять в приміщеннях з дотриманням рівня вологи і температури до +20 °С.дошку покривають маслом або лаком з усіх боків, щоб уникнути пошкодження при контакті з вологою. Вартість соснових покриттів залежить від якості і вологи. З переваг: бюджетна ціна, можливість ремонту окремих планок. Недолік: недовговічність.
З модрини
По щільності і твердості модрина виграє у сосни, проте це не означає, що її не потрібно повторно обробляти. Якщо деревина зберігається конкретно у воді, без доступу повітря, протягом якогось часу вона кам’яніє. Говорячи про терасної дошці для вулиці, яка стикається і з вологою, і з киснем, можливі процеси розкладання. Щоб уникнути псування матеріалу, його покривають захисним лакофарбовим шаром.
Перевага:
- безпечний матеріал з цієї сировини, шкідливих речовин не виділяє під час експлуатації;
- невисока вологопоглинання;
- властивості теплоізоляції;
- зберігає геометрію при будь-яких умовах погоди;
- при правильній обробці не піддається гниттю, не піддається впливу комах;
- стійкість до навантажень і пошкоджень.
Імпрегнована
Дошка для тераси для вулиці з удосконаленими якостями, за рахунок вакуумного просочення антисептиком. Просушена до 30% деревина поміщається в автоклав, і під дією вакууму засіб проникає на всю глибину деревини. Ця технологія добре захищає матеріал від комах, грибків, цвілі. Середній експлуатаційний термін — до двадцяти п’яти років, після цього потрібна корекція.
Для виготовлення цього виду продукції застосовують деревину сосни. За типом поверхні розрізняють гладку (планкен), ребристу (вельвет), палубну дошку. Останній варіант має заокруглення по краєчках, а на внутрішній стороні компенсаційні канавки, що регулюють стиснення і розширення планки. Якщо знадобиться досягти бажаного відтінку можна шляхом фарбування настилу після того як провели монтажні роботи.
ДПК
Виробники регулярно шукають шляхи вдосконалити виробництво, щоб запропонувати покупцям доступний вуличний настил, стійкий до будь-яких видів впливів.
Деревно-полімерний композит-покриття на основі синтетики з основою з подрібненої деревини і полімерного матеріалу. В якості речовини для зв’язки застосовують полімерний етилен, поліпропілен, ПВХ. Продукція з полімерним етиленом не міцна, невисокого класу пожежної безпеки, з ковзаючою поверхнею. Беручи до уваги перераховані характеристики, така дошка для тераси для ганку не зможе підійти.
Поліпропіленовий склад набагато міцніше, менш схильний до Gorenje. Найякісніший варіант — ПВХ продукція. Вона виділяється високою надійністю, міцністю, не горить, з протиковзким ефектом.
Натуральна стружка з дерева забезпечує покриттю натуральний малюнок і текстуру, тоді як полімерна суміш позбавляє продукцію всіх недоліків дерева. Таким чином, покупці отримують гарне поєднання якостей в одному настилі. Тому, якщо ви бажаєте купити терасну дошку Київ надійну та якісну, переходьте на сайт drova-kiev.in.ua.
Відрізнити масив від ДПК можна лише тактильно. Розміри настилу з терасної дошки:
- ширина — 135-147 мм;
- товщина — 22-28 мм;
- довжина-1,5-6 м.
Переваги матеріалу на основі композиту:
- період застосування — до тридцяти років;
- поверхня з протиковзким ефектом;
- у суміші для виготовлення відсутні Водний розчин формаліну і свинець, тому покриття не виділяє небезпечних речовин;
- різноманітність кольору, фактури, що дає можливість підібрати настил відповідно до ландшафту;
- готова продукція не вимагає обробки складами для захисту;
- легкість монтажу і обробки механічним способом;
- для очищення досить застосовувати щітку і теплу воду;
- стійкий до екстремальних температур, зберігає геометрію, не піддається дії комах, цвілі, грибків.
Недостатки:
- під впливом прямих сонячних променів поверхня швидко нагрівається і довго охолоджується, тому можна відчути печіння при контакті з поверхнею;
- ціна якісного композиту відповідає натуральному масиву, але тут вже покупець визначає, що для нього в пріоритеті.
Пластиковий палубний садовий паркет складається з волокон целюлози і модифікаторів в пропорції 60/40. Для облаштування закритих терас можна застосувати продукцію, склад якої знаходиться в пропорції 80/20.
Схожість з натуральним деревом втрачається, якщо дошка на 50% складається з пластику. Такі зразки можна помітити в каталогах виробників, які бажають зробити продукцію дешевше.
Застосовують ДПК в якості покриття для підлоги для веранд, терас, альтанок. Композитний настил за рахунок невисокого поглинання вологи можна організовувати біля басейнів. Міцність і твердість дозволяють виконувати монтаж в людних місцях: кафе, ресторанах, на літніх майданчиках.
Різновиди деревно-полімерного композиту
Більшість фахівців сходяться на думці, що вуличний настил краще встановлювати з ДПК. Продукція за своїм виглядом копіює натуральне дерево, а за технічними якостями перевершує масив.
Перед тим як вибрати терасну дошку, ознайомимося з видами полімерного настилу. На ринку представлений порожнистий і цілісний садовий паркет. Останній підійде для укладання в місцях з максимальною прохідністю, а порожнисті планки можна застосувати в житлових володіннях.
Спосіб настилу
За цією умовою розрізняють:
Суцільний-в конструкції передбачається шпунт і паз, через яких виконують фіксацію, виглядає вона фактично без щілин. Не звертаючи уваги на це, вода тече, але плавно, тому під час дощу можуть накопичуватися калюжі, забруднення.
З зазором-технологія укладання передбачає зазори в пару міліметрів між планками. За рахунок щілин вода не збирається в калюжі, а ще вирішується питання з температурним розширенням.
Вельвет-на верхній частині присутні канавки. Дизайн дошки різниться за кількістю канавок і їх висоті. Наприклад зустрічається мікровельвет. Ширина смуг становить 2-7 мм.покриття не ковзає, стійке до стирання. Недолік полягає в прибиранні, оскільки між канавками накопичується сміття, і його важко вимітати.
З малюнком дерева. Дошка прекрасно копіює натуральні покриття, її важко відрізнити від масиву. Прибирання та чищення вкрай проста, так як поверхня гладка.
У дошці з поверхнею» вельвет » канавки можуть бути зашліфованими або брашірованнимі. Шліфування по відчуттях гладка, тоді як браш, отриманий за допомогою щітки з металу, шорсткий. Шліфування і браш піддаються реставрації. Для цього використовують шкірку або металеву щітку. За рахунок фарбування в масі різниця за кольором буде несуттєвою. Планки з деревним малюнком відновленню не підлягають, в місцях зносу стирається рельєф, тому потрібна заміна виробу.