Ще кілька років тому дилема вибору поверху, на якому покупець хотів придбати квартиру, була однією з найважливіших. Сьогодні, при сучасних технологіях будівництва, багато «міфи» про вибір підлоги вже застаріли.
У разі квартир на первинному ринку вибір поверху диктується уподобаннями і смаком, а не відмінностями в обробці або стандарті квартири. З іншого боку, квартири з вторинного ринку, часто побудовані до 2000 року, можуть мати ряд обмежень, обумовлених різницею між поверхами. В обох випадках ми радимо, на що слід звернути увагу при покупці.
Переваги та недоліки квартир на першому поверсі
У минулому перший поверх асоціювався з гратами на вікнах і холодною підлогою. Поточна ситуація з квартирами на первинному ринку сильно суперечить цьому. По-перше, в більшості нових будівель «колишній перший поверх» використовується для комерційних приміщень, роблячи колишній перший поверх — високим першим поверхом.
Більш високе розташування першого поверху впливає на комфорт мешканців, оскільки можливість заглянути в квартиру з тротуару відпадає. Установка решіток на вікна-це крайність і перебільшення, оскільки вікна на висоті не менше 3,5 м над тротуаром ефективно обмежують можливість злому. До речі, зверніть увагу на ЖК “Рівер Сіті” https://river-city.com.ua/, тут дуже хороше планування квартир.
Також «холодна підлога» — це міф Старої будівельної індустрії. У багатоквартирних або прибуткових будинках перший поверх розташовувався прямо над підвалом або гаражем. У будівлях, зведених не менше двох десятиліть тому, до утеплення і теплоізоляції між окремими поверхами поставилися халатно. Теплові містки і неадекватний тепловий бар’єр виникали легко. В даний час це має велике значення, і більшість квартир на першому поверсі на первинному ринку мають правильно ізольований підлогу.
Щоб перевірити, чи добре утеплений підлогу в квартирі на першому поверсі, досить перевірити середні рахунки за опалення на даному поверсі, надані житловим кооперативом. Якщо ціна опалення не відрізняється різко від інших квартир-можна припустити, що перший поверх має належну теплопроникність.
Квартира на першому поверсі також має ряд переваг. Перевагою квартир, розташованих на низькому рівні, є, перш за все, їх розташування поруч з виходом. Це має велике значення для літніх людей або молодих сімей з дітьми. Часто квартири на першому поверсі мають широкі тераси або сади.
— «Як правило, ціни на квартири трохи варіюються в залежності від поверху, і ціна підвищується з наступними поверхами. Підвищення ставок є індивідуальною справою кожної конкретної інвестиції. Єдиним винятком є квартири на першому поверсі, якщо вони мають прилеглий сад або велику терасу.
Незалежно від того, чи є квартира з первинного або вторинного ринку, при виборі покупець повинен враховувати елементи, що характеризують перший поверх. По-перше, перший поверх, швидше за все, буде… голосніше, ніж на інших поверхах. Звук буде виходити не тільки з приміщень з боків і зверху, але і з вулиці або з двору.
Ризик наявності квартири на першому поверсі може виникнути і в разі аварії водопроводу на верхніх поверхах. Нерідко виникає ситуація, коли на одному з верхніх поверхів сталася поломка водопроводу, але вода або каналізація стікає по водостічній трубі і «проривається» тільки на першому поверсі. Така щаслива випадковість може статися як на вторинному, так і на первинному ринку квартир.
Переваги та недоліки проживання на останньому поверсі
Не менш неохоче, ніж перший поверх, особливо серед старшого покоління, купують квартири на останньому поверсі. Серед їх недоліків найчастіше згадуються проблеми з обігрівом або охолодженням внутрішніх приміщень (занадто жарко влітку і занадто холодно взимку), найчастіше тріщини на стінах, більший ризик появи грибка на стінах (через протікає даху) і клопіткий підйом по сходах, якщо немає ліфта або він вийшов з ладу. Більшість з перерахованих недоліків стосуються старих конструкцій.
Дійсно, влітку квартири на верхніх поверхах нагріваються швидше через вплив сонячних променів-такі квартири не охолоджуються тінню дерев або прилеглих будівель. Однак в разі нового будівництва внутрішня температура на горищі не повинна істотно відрізнятися від норм в інших квартирах. Крім того, твердження про те, що взимку в них холодно, також не обгрунтовано, оскільки нинішні Покрівельні ущільнювачі мають дуже високими ізоляційними властивостями і утворюють щільне укриття.
Тріщини в стінах і, як наслідок, вогкість в квартирі можуть виникнути практично в будь-якій будівлі, але слід зазначити, що чим далі квартира знаходиться від фундаменту, тим більша ймовірність появи тріщин. В основному це стосується старих будівель, особливо побудованих за великопанельною технологією.
Крім того, випадкова аварія призведе до поломки ліфта. У комуністичну епоху всі будівлі, що мають більше 4 поверхів, повинні були бути обладнані таким пристроєм. Нинішні правила дещо змінили цю ситуацію. — «Комунальна будівля, багатоквартирна житлова будівля (…), в якому різниця в рівнях підлоги між першим і самим верхнім надземним поверхом, що не є другим рівнем в дворівневій квартирі, перевищує 9,5 м, а також будівля охорони здоров’я і будівля соціального забезпечення, що має два і більше надземних поверху, має бути обладнано пасажирським ліфтом». — вказує § 54 Постанови Міністра інфраструктури про технічні умови, яким повинні відповідати будівлі та їх місце розташування.
Переваги та недоліки проживання на горищі
Квартири на горищі заслуговують окремого коментаря. Тому що вони характеризуються додатковим параметром, який впливає на комфорт проживання і зручність облаштування. Квартири, розташовані на горищі, борються з проблемою скосів.
Квартири в мансарді
У таких квартирах дизайн інтер’єру може бути складним і вимагає відповідного відчуття. У їхньому випадку може трапитися так, що доведеться готувати меблі на замовлення. «Також складніше облаштувати кухню і ванну кімнату в похилому горищі — це стосується, перш за все, особливого підбору плитки і установки сантехніки. Квартири на горищі компенсують свою велику площу поверхні. Саме квартири» з нахилом » мають найбільшу площу Серед всіх квартир в будівлі.
Поверхи з найкращим видом
З якого поверху відкривається кращий вид? Це дуже індивідуальне питання, тому що у кожного покупця квартири свої вимоги до неї. Прийнято вважати, що чим вище квартира, тим краще вид з вікна, але це не завжди так.
У разі забудови, розташованої поблизу парків або скверів, квартири з найкрасивішим видом будуть знаходитися в районі 2-3 поверхи — приблизно на висоті 10 метрів. Вікна, розташовані на такій висоті, дозволять вам насолоджуватися видом на верхівки дерев, і в той же час тінь, відкидається деревами, не буде затуляти інтер’єр. Квартири, розташовані ще вище, також добре підійдуть в цьому випадку, але з них відкривається панорама, що виходить за межі згаданого зеленого пояса, що може сподобатися не всім.