Акумулятор або АКБ вважається невід’ємною складовою будь-якого сьогоднішнього автомобіля. Він знаходиться в ролі джерела автономного живлення, замінює собою генератор, коли двигун машини не запущений, живить великий ряд споживачів.
Однак, як і безліч інших елементів авто, батарея має обмежений робочий термін. Коли він закінчується, з’являються відповідні проблеми з експлуатацією автотранспортного засобу, запуском двигуна та ін. І якщо раніше з цим завданням він ніколи не стикався, можуть з’явитися проблеми і великий ряд питань.
Асортимент великий, варіантів безліч, Я складно без певних знань і підготовки сказати, який з акумуляторів вибрати спеціально для свого автомобіля, а ассортимент можна подивитися по посиланню.
Як правильно підібрати автомобільний акумулятор
Перш ніж вибрати акумулятор для автомобіля, необхідно чітко визначитися з різновидами цих пристроїв.
Виділяють такі:
- Свинцево-кислотні. Такі АКБ створені першими. Такий варіант нехитрий. Собою являє 6 банок, в них пластини зі свинцю знаходяться в рідині з сірчаною кислотою. Схожі моделі недорогі. Додаткове хороша якість-електроліт можна замінювати, тому пристрій знову запрацює. Але існують і необслуговувані батареї, в яких не вдасться дістати пробки з банок. Їх можна перезарядити. Однак потрібно не забувати, що якщо деталі сильно розрядяться, то може бути втрачена ємність або пластина поламається.
- Гелеві. Вони характерні тим, що замість рідини застосовується насичений наповнювач. У АКБ робочий термін довше, а ще вона герметична, завдяки чому здатна і далі працювати при будь-якому нахилі. Дані пристрої дуже дорогі.
- Зроблені за технологією AGM. Це комбінований спосіб, в якому комбінують деталі від стандартної батареї і гелевою. Іншими словами застосовується електроліт у формі розчину, щоб просочувати наповнювач, розміщений між пластинами. Такий пристрій відрізняється стійкістю до вібрації, здатна працювати при сильному нахилі. Однак при цьому акумулятор чутливий не тільки до сильного розрядження, але і до перезарядки.
Для старих вітчизняних машин підійде і недорогий варіант, тобто свинцево-кислотні батареї. Для нових легкових брендових автомобільних батарей рекомендуються AGM-пристрої. Вони володіють високим пусковим струмом і швидко відроджують заряд. Гелеві (через їх велику вартість) використовують нечасто.
Бренд
Вибір нашого або іноземного АКБ не відрізняється однозначністю. З одного боку європейська продукція якісніше нашої, а з другого – є дуже багато факторів, які згладжують таку невідповідність.
Торкнемося стандарту перевірки батарей. У країнах Європи перевірка АКБ враховує подачу навантаження протягом 30 секунд, що не призводить до падіння напруги нижче 9 вольт. У нас йдуть справи інакше. Відповідно до ГОСТу подача навантаження забезпечується протягом 10 секунд.
В результаті можна погодитися, що європейські АКБ набагато якісні. Хоча позитивні тенденції відзначаються і у нас на ринку. Більшість виробників пропонують продукцію, що пройшла європейську сертифікацію.
Якщо підбирати з закордонних брендів, то можна зупинитися на BOSH (популярність і перевірка часом). У випадку з вітчизняним виробником-це може бути, ось наприклад, AkTex Standard. Погані виробники в значній мірі пов’язані з Китаєм і Туреччиною.
При будь-яких обставинах потрібно гнатися не за знаменитим брендом, а купувати той агрегат, який за власними характеристиками підходить власне вашій машині. Це передбачає відповідність цілком певним параметрам: ємність, розміри, пусковий струм і т. д.
Корисні рекомендації
Після закінчення всього хочеться дати ще буквально кілька дійсно важливих і порад які будуть корисні. Вони спрямовані більше не на хороший вибір, оскільки про нього було розказано все, а на збільшення службового терміну нової батареї.
- Не викидайте в сміття старий акумулятор, навіть в тому випадку, якщо придбали нову батарею. Дуже часто старі АКБ можна продати. Причому конкретно в сам магазин. Це дасть можливість отримати додаткову знижку і заощадити на покупці.
- Перед монтажем АКБ рекомендується перевірити реле зарядки на вашому транспортному засобі. Необхідно упевнитися, що реле дає потрібну напругу. Для легкових автомобілів це параметри в діапазоні від 13,8 до 14,5 в.
- Якщо навіть нова батарея заряджена, буде абсолютно не зайвим поставити пристрій на зарядку під малим струмом. Буквально 2-3 годин виявиться абсолютно достатньо, що дасть можливість вивести девайс на максимальні параметри працездатності.
- Тільки не давайте батареї повністю розряджатися. Зарядити такі АКБ можна, але ось робочий термін після будь-якого розряду зменшується у багато разів.
- Завжди тримайте під контролем рівень заряду, просто поглядаючи на відповідний покажчик.
- Якщо режим автомобільної експлуатації враховує рідкісні і не тривалі поїздки, хоч один раз протягом місяця батарею рекомендується заряджати від мережі.
- Іноді оглядайте стан клем, зачищайте їх, якщо з’являються сліди окислювальних процесів. В іншому випадку ви можете стикнутися з проблемою недозаряда.