Повітряна куля — це різновид літальних апаратів, які користуються для польотів повітря який нагрівся або спеціалізований газ. Власне відкриття повітряної кулі у вісімнадцятому столітті дало можливість людині вперше піднятися в повітря до виникнення літаків, вертольотів та інших літальних апаратів. Зараз є різні типи повітряних кульок, які відрізняються за типом наповнення.
Польоти на повітряній кулі здійснюються як з метою установки спортивних рекордів, так і у вигляді популярної розваги. Політ на кулі є дуже романтичним способом скоротати час, побачити неймовірно красиву панораму, отримати сильні емоції і зберегти спогади про цей день на все життя.
Заходи безпеки при польоті
Для безпечного польоту на повітряній кулі повинні бути виконані наступні метеорологічні умови:
- Температура навколишнього середовища від -15 до + 25 градусів.
- Маленька хмарність.
- Швидкість вітру від 3 до чотирьох метрів/сек.
- Відсутність великих опадів.
Не допускаються до польоту:
- Особи в сп’янінні .
- Особи з розладами нервової системи, захворюваннями судинно-серцевої системи та іншими медичними протипоказаннями.
- Жінки в положенні.
- Інваліди 1 і 2 групи.
- Діти до 16 років без дорослих.
На борту повітряної кулі не дозволяється курити, а ще з собою брати колючі і ріжучі предмети.
Технічні властивості теплового аеростату аеростатом називають спеціально обладнане повітряне судно, яке призначене для підйому/польоту. Оболонку та наповнюють гарячим повітрям, що володіє невеликою щільністю ніж повітря холодне. І, згідно із законами фізики, куля піднімається. Теплова установка, що є головною частиною конструкції кулі, дає можливість регулювати температуру повітря в оболонці, що призводить до зміни висоти польоту. Основною характерною рисою оболонки вважається те, що вона фактично невагома. Коли куля наповнений, він все також має масу меншу, ніж повітря зовні. Маса головного обладнання приблизно 500кг. У комплект сучасного повітряної кулі обов’язково входить: оболонка; кошик (гондола); теплова установка (пальник).