Тонкощі вибору керамічної плитки

Тонкощі вибору керамічної плитки

Плитка набула широкої популярності завдяки терміну служби, практичності та екологічності. Кераміка органічно вписується і в класичну, і в сучасну обстановку, доповнює інтер’єр і прикрашає його. Але вибір настільки широкий, що непідготовлений покупець може запросто заплутатися. Це, напевно, один з найбільш затребуваних матеріалів, оскільки ванна кімната є в будь-якій квартирі.

Маркування

Не нехтуйте корисною інформацією на упаковці — загальноприйняті умовні позначення детально розкажуть про плитку. Наприклад, сніжинка свідчить про морозостійкість продукції, відбиток ноги на чорному тлі — про підлогову кераміку, а на заштрихованому — про підвищену зносостійкість. Тут же вказані відомості про геометрію — розміри, товщина.

Продаються і спеціальні типи керамічної плитки: для встановлення на вулиці (значок «лавка»), у дитячих установах («діти»), на промислових підприємствах («завод») та інші.

Місце облицювання

Кухня. На перший план виходить вимога щодо хімічної стійкості (шукайте моделі з маркуванням «колба»). На стінах у процесі готування або миття посуду скупчуються брудні краплі, жирні плями, залишки їжі. Періодично доводиться використовувати засоби для чищення, але не кожна плитка здатна витримати вплив реагентів. Другий пункт — стійкість до нагрівання (біля плити спостерігаються перепади температури).

Ванна кімната. Тут потрібна вологостійка кераміка з вузькими порами. Вода не проникне всередину — немає середовища для розвитку згубних грибків і цвілі. Ще одна перевага низькопористості у відсутності електричної провідності.

Тонкощі вибору керамічної плитки

Мережа у ванній для підключення фена, пральної машини, сушарки та інших приладів залишиться ізольованою. Наступна вимога — достатній коефіцієнт тертя. Адже на мокрій підлозі легко посковзнутися.

Передпокій, коридор. Приміщення з підвищеним рівнем прохідності. Буде потрібна не просто витривала плитка, а стійка до стирання. Бруд і абразивні частинки на взутті просто зіпсують поверхню стандартної кераміки.

Визначаємося із зовнішнім виглядом

Фактура. Вибір між матовою або глянцевою. Перша довше зберігає первинний зовнішній вигляд: подряпини, невеликі забруднення і дефекти чітко видно тільки при детальному огляді. Глянець візуально розширює простір, тому використовується в невеликих кімнатах.

Розміри. Облицьовувати стандартну міську ванну кімнату великою плиткою недоцільно — тут прийнято використовувати середню або ще меншу. Габаритні моделі підійдуть просторим і світлим приміщенням, наприклад, вітальні.

Колір. Залежить від смаку власника. Але дизайнери рекомендують не захоплюватися яскравими і строкатими відтінками. Їх частіше використовують для розстановки пріоритетів або контрасту, а не в основі. Продуманий інтер’єр поєднує спокійні відтінки — темні або світлі.

Стиль. Під час проєктування власного дизайну насамперед визначтеся зі стилістичною спрямованістю. Адже, наприклад, класика сильно відрізняється від hi-tech, і матеріали оздоблення підбираються відповідні. Спробуйте вивчити профільні журнали, оцініть асортимент керамічної плитки в доступному магазині, постарайтеся уявити, як вона поєднуватиметься з іншими особливостями інтер’єру.

Країни-виробники

На території Європи, Росії та Азії діють сотні компаній, що виробляють керамічні вироби. Лідером у напрямку вважається Іспанія з дорогими, але найякіснішими плитками. Дизайнерські нововведення впроваджує Італія, бюджетну продукцію пропонує Польща. Азія представлена Китаєм, який поступово завойовує ринок за рахунок обсягів поставок і низької ціни. Є й кілька гідних російських виробництв — Завод Сокіл, Шахтинська плитка, Керама-Марацці, Керабуд.

Теги:

  • чистові (оздоблювальні) матеріали
  • керамічна плитка

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Добавить комментарий