Як не зіпсувати інтер’єр або кілька порад від дизайнера інтер’єрів

Як не зіпсувати інтер’єр або кілька порад від дизайнера інтер’єрів

Кожен мріє створити затишок у домі, ідеальний інтер‘єр, який буде як дзеркало відображати внутрішній світ свого господаря. У мережі безліч статей з дизайну, які вчать нас правильно поєднувати кольори і фактури, розповідають нам про меблеві новинки. У гонитві за тенденціями декорування приміщень люди рано чи пізно ставлять собі питання: «Як все це вмістити в ергономіку одного приміщення?». А все тому, що нам багато розповідають про те, що модно, і так мало про те, як це поєднувати.

Ми постараємося на кількох прикладах пояснити, чого краще не робити, щоб не отримати в результаті Франкенштейна. Всі пам’ятають цього персонажа, не дуже то естетично, чи не так?

Приступимо! І перше місце в нашому негласному рейтингу — освітлення, точніше, люстра.

Подумайте, які основні характеристики спливають у пам’яті, коли ви чуєте слово — люстра. Напевно, як і в більшості людей, до числа перших епітетів потрапить словосполучення «якість освітлення» або «яскравість». Ми всі настільки звикли, що люстра має бути основним джерелом світла, що це дуже глибоко вкоренилося в нашому сприйнятті.

Наші дизайнери часто стикаються з проблемою, коли клієнти просять внести зміни в дизайн-проект, тому що запропонована дизайнером люстра, на їхню думку, не даватиме достатньо світла. І ось вона — перша помилка! У гонитві за яскравістю освітлення люди забувають про естетичну складову. У наш час люстра — це не джерело світла, а деталь декору інтер‘єру.

Якщо вам здається, що світла недостатньо, продумайте точкове освітлення, окремі лампи або торшери в місцях для читання, але тільки не треба вписувати в мінімалістичні інтер‘єри «панікадила».

Як не зіпсувати інтер'єр або кілька порад від дизайнера інтер'єрів

Люстра, невідповідна за стилем, не вписується в інтер‘єр. Вона має вигляд латки на новій шубі. У будь-якому разі, на допомогу вам дизайнер-інтер‘єру. З урахуванням усіх ваших побажань він створить не тільки гарний інтер‘єр, а й комфортний.

Друге місце в нашому рейтингу посідають комплекти меблів. Ну всім же так звично, родом із країни рад: диван і крісла — м’який куточок (комплект). Це вже настільки заяложена і заїжджена тема, що такий антураж навіює скоріше не відчуття затишку, а нудьгу. Як же поєднувати різні за фактурами і стилями предмети? Ось у цьому і полягає мистецтво дизайну — дизайнер зможе упакувати абсолютно різні предмети в рамки однієї кімнати так, що вони заспівають в унісон. І повірте, такий підхід не дасть постаріти вашому інтер‘єру довгий час.

Третє місце ми віддамо предметам інтер‘єру з масивом дерева. Оскільки мода на еко-стиль зумовила широке застосування натуральних матеріалів, багато хто згадав про дерево і охоче застосовує його в меблюванні та декоруванні. І тут, звичайно ж, у полоні забобонів, люди кажуть: «Дерево? Ну тоді, звичайно ж, дуб!» Ось і виходить, у вас — дуб, у сусіда теж дуб, тільки вибілений, ну і у всіх загалом дуб. Тому що дорого і багато. І ось же вона помилка: у гонитві за цим не хитромудрим «дорого і багато» зводимо свій інтер‘єр до типовості заїждженості. А варто лише зупинитися і замислитися, чому ні клен, ні ясен чи ні горіх. Чим інші породи дерева гірші? Та ні чим! Навпаки, нетипові для наших будинків породи дерева матимуть помітний і привабливий вигляд, тому що про них усі забули.

Можна, звичайно ж, нескінченно продовжувати наш рейтинг помилок. І ми обов’язково продовжимо, тільки вже в наступній статті.

Теги:

  • дизайн проєкт
  • дизайн інтер‘єру