Здається, подібне житло людина купує для себе однієї. Але так відбувається далеко не завжди. Сім’ї з дітьми теж заселяються в невеликі простори, позбавлені перегородок. З’ясуємо, як правильно облаштувати малогабаритку і жити в ній із задоволенням.
Особливості дизайну квартири-студії:
Вибір дизайн-проєкту для квартири-студії залежить від конфігурації приміщення, кількості мешканців та їхнього способу життя.
Наприклад, для холостяцького барлогу, де рідко готують, підійде лофт із маленькою кухнею. Ну а новоспеченим батькам знадобиться повноцінна плита, безліч шафок і обгороджений куточок для відпочинку малюка.
А ось те, що актуально для будь-якої квартири-студії:
- Світле оздоблення для візуального розсування стін;
- Багато закритих місць зберігання, щоб уникнути вічного хаосу;
- Модульні меблі на замовлення, щоб заощадити максимум корисної площі;
- Предмети вздовж стін для більшої свободи в центрі;
- Кілька джерел світла.
Хочеться попередити любителів класичного стилю, провансу, бохо й еклектики: навмисна помпезність, яскравий декор і велика кількість деталей не прикрасять тісну кімнату, а перетворять її на малофункціональну і перевантажену.
Набагато приємніше тут виглядають:
- скандинавський
- хай-тек
- мінімалізм
- еко
- лофт
Дизайн студії 30 кв.м.
Квартира-студія такого метражу вважається немаленькою і передбачає розміщення передпокою, санвузла, вітальні, спальні та кухні. Тобто, практично двушка за умови грамотного розподілу речей.
Незважаючи на відсутність загородок (за винятком вбиральні), межі всіх зон інтуїтивно зрозумілі за розміщенням меблів або за комбінованим оздобленням підлоги (паркет-плитка) і стін (штукатурка-цегла).
Відокремити кут для сну можна, якщо помістити в нішу ліжко або поставити його біля вікна, захистивши фіранками, скляними дверима-купе, ширмою або стелажем.
Стіл для прийому їжі потрібно вибирати компактний або замінити його барною стійкою.
Дизайн студії 25 кв.м.
Найкраща форма квартири, що дає змогу розташувати все потрібне, — квадрат або невитягнутий прямокутник з одним віконцем.
Але все одно доведеться пожертвувати спальнею, купивши диван-трансформер, або залом, вибравши зручне ліжко. Зберегти обидві зони можливо, лише піднявши ліжко під стелю і спорудивши до нього сходи. Щоправда, це підходить лише тим, хто має у своєму розпорядженні висоту від 3-х м.
Штори краще повісити нещільні — так у будинку буде відчуватися повітря.
Під кухонним гарнітуром передбачте подіум — прекрасний спосіб зонування невеликого житла.
Дизайн студії 18 кв.м.
І в такій малометражці можна проживати з комфортом. Неширокий диванчик і кухонька влізуть і сюди.
Для їжі добре підібрати розсувний журнальний столик. Стільницю кухні легко пристикувати до підвіконня, у такий спосіб зробивши її ширшою, а можна зробити те ж саме з барною стійкою, збільшивши ширину до повноцінного обіднього столу.
Усі шафи краще робити до стелі, по-максимуму використовуючи висоту. Ще їх розміщують над диваном або під вікном.
Зібравши всі дозволи, можна приєднати до житлової площі балкон. Непоганий також варіант утеплити його під кабінет або гардеробну.
Висновок
В оформленні міні-студії немає неможливого. Застосовуйте наші поради на практиці та насолоджуйтеся кожним метром затишного житла.