Бюджетний ремонт у ванній кімнаті можливий за умови чіткого планування дій і розподілу коштів, підбору недорогих, але якісних матеріалів — інакше бажання заощадити обернеться повторними роботами через рік. Ванна — це приміщення, де людина відпочиває після важкого дня, залишає втому, отримуючи натомість бадьорість, енергійність. Як правильно почати і що врахувати?
Організація процесу ремонту
Придумати дизайн і купити матеріали — це ще не все. Слід дотримуватися поетапності дій:
- Вимірювання: За допомогою рулетки міряють довжину, ширину приміщення. Переносять цифри на папір, складаючи креслення. Так прораховується розкладка плитки та її точна кількість;
- Візуалізація: Подивіться в мережі готові оформлення, подумайте — який колір буде переважати, де помістити меблювання, можливо, слід трохи перенести сантехніку;
- Підготовка: Почніть підготовку — винесіть старі меблі, зніміть освітлювальні прилади, за необхідності — демонтуйте сантехніку.
Не менш важливо — заручитися підтримкою. Самостійно провести повний спектр справ важко — ще одні руки на підхваті не завадять.
Закупівля матеріалів для ремонту ванної кімнати
Визначившись з оформленням, варто пройтися магазинами, торговими центрами. Пропозиції різноманітні, тому знайдуться рішення і для скромних бюджетів. Не варто купувати перший вподобаний товар — найчастіше, він є в наявності в будь-який час року. Але поспішність зіграє злий жарт — наприклад, накупивши синьої плитки на підлогу не знайдеш відповідної для стіни.
Перегляньте наявні пропозиції і постарайтеся скомбінувати в розумі — які відтінки поєднуються, де буде доречнішим малюнок, а де — монолітний однотонний шар.
У ванній завжди є вогкість, тому варто віддати перевагу нековзним покриттям.
Сантехніка вибирається надовго, тому на ванні, раковині, кранах краще не економити. Підбирати обстановку ванної кімнати потрібно не тільки за кольором і формою, а й за таким параметром як ергономічність. Дуже важливо, щоб у ванній і раковиною було зручно користуватися всім членам сім’ї. Вибираючи стелажі, шафи орієнтуйтеся на водостійкість — деревина від пари набухає, втрачає властивості, як і залізо — воно іржавіє від надлишку вологи.
Демонтаж старих покриттів
Найчастіше поверхні закриті кахлем. Її демонтують так, щоб не пошкодилася основа стінки, не залишилися шматки. Для початку перевіряють посадковий шар на міцність — у непомітному місці пробують видалити одну плитку молотком і зубилом. «Дослідження» визначать, на яку суміш і в якій кількості поклали кераміку, а також прорахувати необхідні на демонтаж зусилля.
Якщо ви не змогли прибрати з ванної кімнати весь санфаянс, застеліть його, наприклад, старими ковдрами, щоб випадковий уламок демонтованої плитки не розбив унітаз або раковину.
Щоб демонтаж йшов швидше, плиткові шви можна намочити. Для того, щоб прибрати стару керамічну плитку, використовують зубило, дриль або перфоратор. Інші типи оздоблення так само необхідно ретельно видалити. Для лакофарбових покриттів використовують змивку — спецсклад дієвий, але має неприємний аромат. Після видалення поверхні шліфують до цементу і вирівнюють.
Оздоблення стелі
- нанесення лакофарбових складів — витримують гарячу пару, не темніють, не змиваються;
- білила на основі вапна, крейди. Бюджетний варіант, але не довговічний — надлишок конденсату призведе до псування;
- підвісна стеля. Монтується каркас із профілю, на нього кріплять гіпсокартон, алюмінієві пластини або пластикові панелі. Перевага — не рівняють стелю. Недолік — складно зробити самостійно;
- натяжна ПВХ — міцна плівка, що пропонує вибір кольорів. Встановлюють бригади з необхідними інструментами.
Лакофарбові вироби та білила — дешеві, тому й затребувані. Підвісна, натяжна стеля — дорога, але це компенсується терміном використання.
Укладання плитки для підлоги
Під час облаштування підлоги враховують вологість і розміщення трубопроводів. Існує послідовність:
- укладання гідроізоляції (бітум) на плиту;
- заливка стяжки (цемент із піском) товщиною не менше п’яти сантиметрів;
- декоративний шар (керамограніт, плитка для підлоги тощо).
У звичайній квартирі гідроізоляція, найімовірніше, вже зроблена будівельниками. Вам залишається тільки вирівняти підлогу і покласти фінішне покриття.
Оздоблення стін ванної кімнати
Для облицювання підходять ПВХ-панелі, фарби або кахель. Важливо — укладання відбувається на рівну основу, без опуклостей і западин, монтаж і закріплення — різні для кожного типу.
- Для кахлю знадобиться вирівнювання площин за рівнем, ґрунтовка. Після укладання — затирають шви.
- Для панельок збирають каркас, кріплять на шурупи з широкими капелюшками. Для стиків із ванною використовують герметик, щоб не протікало через щілини.
- Водостійкі фарби наносять на ґрунтовану поверхню, дають час на просушку.
Ремонт квартири забирає багато сил і часу. Зробити його з мінімальними зусиллями з Вашого боку допоможе компанія. Пропонуємо сервіс з ремонту будинків, квартир або офісів за адекватними цінами.
Теги:
- ремонт ванної
- ремонт квартир