Добротний будинок — мрія міських жителів. Дедалі частіше люди змінюють квартири на відокремлені будови з власним садом і альтанкою. Головне, в питаннях облаштування такого житла йти в ногу з часом, щоб, зайшовши всередину, ви не відчували, ніби час зупинився.
Дизайн інтер’єру будинку
Незаперечний плюс котеджу в тому, що тут можливі будь-які планувальні рішення. Переносьте і прибирайте перегородки на свій смак без узгоджувальної документації.
Найпоширеніше проєктування одноповерхових апартаментів таке:
Передпокій, слідом — вітальня і кухня, ванна і туалет, подалі від входу — спальні.
Якщо кількість поверхів 2 або 3, то на першому розташовують гардеробну, їдальню і зал, пральню, вбиральню і одну гостьову спальню. На верхніх рівнях розміщуються батьківська і дитячі кімнати, санвузли, кабінет.
Незалежно від того, хто займається обстановкою, самі господарі або фахівці, неодмінно потрібно:
- позначити функціонал кожного приміщення;
- обговорити стилістику з домочадцями, щоб вона збігалася з поняттям комфорту всіх членів сім’ї;
- врахувати екстер’єр особняка. Наприклад, хай-тек у конструкції з брусу матиме дивний вигляд.
Не варто забувати і про єдність стилю, відповідне меблювання, правильні колірні та світлові акценти. Давайте розглянемо, якими бувають варіанти втілення заміських інтер’єрів.
Сучасний дизайн приватного будинку
Природні орнаменти, матеріали та їхня імітація актуальні сьогодні в усіх сферах, включно з дизайнерською. І ці мотиви природності та чистоти логічно вписуються в заміську атмосферу.
- Кантрі. Ідеальний для зрубів і сільської романтики. Оздоблення: грубе дерево, камінь, штукатурка, шпалери зі злегка наївними візерунками (квіточки, вензелі, смужка). Відтінки спокійні. Меблі прості, без вишукувань. Прекрасним стилістичним доповненням тут послужить камін.
- Еко. Сама назва говорить про близькість до природи. Великі вікна з видом на ліс або сад, новітні екологічні матеріали. Лаконічне меблювання і багато вільного місця. Палітра натуральна, пастельна. З декору підійдуть рослини, живі квіти, акваріум.
- Шале. Такий собі лофт для дерев’яної споруди. Мінімальна обробка, балки під стелею, камінь, метал. Масивні меблі. Характерні прикраси: імітація мисливських трофеїв (оленячих рогів, шкур тварин), картини із зображенням природи, підвіси з плафонами у формі свічок. Камін теж буде гарний як акцентний елемент.
- Прованс. Житло в цій інтерпретації нагадуватиме елегантний дачний будиночок. Природне світле оздоблення, тривіальні візерунки та флористичні орнаменти. Обстановка під старовину, але обов’язково якісна і недешева. Декоративні кошики, порцелянові статуетки і вазочки із сухоцвітами додадуть того самого, провінційного, колориту.
- Скандинавський. Для нього також не властива штучність і надлишок декору. Простота і якість, світло-сірі, молочні, блідо-блакитні, білі тони. Такий дизайн можна реалізувати доволі бюджетно: побілити стелі, вирівняти і пофарбувати стіни, розставити необхідні меблі простої геометрії і додати дерев’яних акцентів. Від нудьги врятують світильники цікавих форм, зелені рослини і пара яскравих постерів або диванних подушок.
- Модерн. Навряд чи підходить дерев’яним стінам. Монохромність і стриманість у всьому: від матеріалів до освітлювальних приладів. Метал і камінь наповнюють простір монументальністю, а пластик і скло полегшують його, тим самим дотримуючись балансу. Мінімалістичні меблі та геометричні аксесуари — те, без чого стиль неможливий. Розбавить стерильне і скупе на емоції оздоблення м’яке різнорівневе підсвічування.
Дизайн залу в приватному будинку
Як уже згадувалося, перегородки тут — справа суто індивідуальна. Часто при плануванні кухні, їдальні та вітальні від них відмовляються, об’єднуючи ці три площі в одну простору.
Тут ми збираємося з друзями та рідними, а отже, все повинно бути красиво і зручно.
Стилістичне спрямування найфункціональнішої кімнати безпосередньо залежить від її розмірів. Для великих (від 30 кв.м.) підійдуть такі стилі, як прованс, шале, еко і модерн. Для менших просторів останній також непоганий, а ще сюди відмінно впишуться скандинавський і мінімалізм із виграшним білим фоном, що додає повітря, і мінімумом предметів.
Висновок
Незалежно від обраного оформлення, важливо, щоб отриманий результат відображав характер мешканців, їхні звички та особисті уявлення про зручність. Тоді будь-яке інтер’єрне рішення буде сприйматися як стильне і гармонійне.