Які існують варіанти перепланування 3-кімнатної квартири в панельному будинку серії П-44 ? Часто запитують власники житла в багатоповерхових будинках, коли хочеться збільшити житлову площу, зробити капітальний ремонт. Багатоповерхівки на сімнадцять — шістнадцять поверхів почали зводити в середині 60-х років минулого століття в столиці Росії. Найпоширеніші — будівлі на дві, чотири секції, суміщені поворотною секцією. Їхні основні відмінності — балкон у кожному житлі, просторі передпокій, кухня, ванна. У під’їздах місткі ліфти, на першому поверсі — пост консьєржа. Крім Москви, споруди можна побачити в Ярославлі, Ростові-на-Дону, Іванові.
З якихось причин домашніх може не влаштовувати розміщення кімнат, або потрібно два приміщення, але просторіше. При розробці враховуються деякі заборони:
- не можна зносити несучі стіни, реконструювати, прибирати в них прохідні отвори;
- не об’єднують лоджію з житловими приміщеннями;
- не переносять санвузол;
- площі приміщень не збільшують за рахунок зменшення інших;
- не прокладають теплі підлоги, які підключаються до опалювальної системи висотки;
- під час облаштування студії, коли з’єднують два простори, за наявності газопроводу, потрібна перегородка з прорізом для входу.
Окремі пункти можна втілити в життя після отримання відповідної дозвільної документації. В інших випадках розробляється ескіз, в основу якого ляже попереднє планування рідних чертогів.
Проєкт перепланування
Реконструкцію слід починати зі складання докладного креслення. Варто подумати, який санітарний вузол буде зручнішим — роздільний, суміщений?
Яке місце відводиться під відпочинок? Важливо розмістити всіх із комфортом, троячка задовольняє цим вимогам. Приклади, виходячи з кількості мешканців:
- молода пара. Знесення простінків не знадобиться, але одну кімнату можна поділити перегородкою для розміщення гардероба, спортивного залу. Ванна поєднується із вбиральнею;
- молодята проживають із батьками. Потрібно дві спальні — площа коридору зменшується, квадратура віталень збільшується. Спільні апартаменти будуть з виходом на балкон;
- пара і два різностатевих підлітки. Діти різної статі потребують особистого простору за замовчуванням. Гостинка відводиться батькам, але ділиться ширмою. Перестінок коридору зміщується, збільшується квадратура ванної;
- мама, тато і троє дітей. Дублюється попередній пункт, але з відмінністю — в одному куточку розміщуються малюки однієї статі, майданчики ділять фіранками, стелажами, прокладають кам’яні перегородки;
- сімейство з дитиною і зі старшим поколінням. У вітальні прилаштовується гардероб, одне місце роблять прохідним — воно поєднуватиме функції гостинки і спальні. Підростаюче покоління має особистий куточок, поділений на зони меблями і легкими шторами, ширмою, розділяючи ігрову, місце відпочинку і навчання. У центрі кухні-їдальні встановлюється великий стіл. Гарнітур ставиться під стіною. Збільшити площу санвузла можна за рахунок знесення стіни, ділянка стане більшою, можна помістити душову кабіну.
План для панельної трикімнатної квартири
Нові плани необхідно складати не тільки з урахуванням потреб власників. Варто спиратися на будівельні норми і правила, без яких не реконструюють домашнє вогнище. Знайти золоту середину — завдання для професіоналів.
Наші фахівці допоможуть із вирішенням подібних нюансів. Підкажемо найприйнятніше дизайнерське рішення для інтер’єру, проконсультуємо з питань будівництва. Складати документацію легко, якщо поруч є експертна підтримка. Звертайтеся до нас — у нас є все необхідне для проблемних житлових питань.
Теги:
- перепланування
- капітальний ремонт квартир