Дуже багато батьків до появи довгоочікуваного дитини, в основному, ретельно готуються. Дуже багато моментів слід передбачити, коли всі потрібні і важливі речі куплені, потрібно зайнятися облаштуванням кімнати дитини. При декорі кімнати часто постає питання, Чи вважається підлоговий килим в дитячій потрібної інтер’єрної частиною або ж він служити буде місцем, яке лише збирає пил.
Кімната для дитини-це кімната, яка обов’язково повинна змінюватися і» рости » поряд з дитиною, яка в ній живе. Ви повинні бути готові до того, що вам потрібно буде поміняти килим близько 3-4 разів за час дорослішання дитини. Коли дитина маленька (до шести місяців), килим можна не укладати, так як дитина не буде вступати в контакт з підлогою. Укладання килима в кімнаті дитини після 6 місяців також не має великої необхідності, хоча самі килими вважаються прекрасним тепло і шумозахисним покриттям.
Але у віці з 2 до 4 років у дітей починаються рухливі ігри, повзання, а ще ігри на підлозі. Для дитини, коли він починає повзати, а пізніше ходити, килим стає життєвою необхідністю в кімнаті дитини. З причини того, що дитина більшу половину власного часу проводить на підлозі, він вчиться повзати, ходити і грати, килим повинен бути в дитячій м’яким, теплим і, зрозуміло, зручним. Адже на дитячому килимі повзати і ходити набагато тепліше і комфортніше, ніж на холодному голій підлозі. Крім того, нестійка хода дитини обіцяє ковзання по поверхні паркету, ламінату та лінолеуму, що, безсумнівно, створює ризик падіння.
Для житлового приміщення дитини дошкільного віку важлива, перш за все, гра, іншими словами, залишити краще по центру кімнати вільний простір, щоб дитина могла вільно рухатися і вигадувати різні види відпочинку. Це місце необхідно і вам, щоб розташувати килим. Килим в кімнату дитини краще підбирати великий (можна теж покрити всю кімнату килимом), але щоб він не переміщався з одного місця на інше, а ще не ковзав на підлозі, іншими словами, не було б ніякої можливості спіткнутися або зачепитися за його край, як це дуже часто буває у дітей.
У міру дорослішання дитини, коли він йде в школу, його кімната для дитини наповнюється абсолютно новими меблями. Маленькі зміни зачіпають дитячого ліжка, яка замінюється на велику, письмового столу і стільця, виникає стіл для комп’ютера і стілець, шафа для книг і багато інших приладдя. Але простір для гри зменшується. Тим самим, ви можете змінити велике покриття для підлоги на невеликі круглі килими дитячі, розміри якого дозволяють укласти його між меблевими предметами і просто і нескладно доглядати за ним при необхідності. Крім того, в кімнаті учня початкової школи можна розташувати тільки приліжковий килимок.
Важливі вимоги для килимка для дитячої:
- зручність в чищенні і прибиранні,
- нездатність килимка давати поштовх до появи алергічної реакції (симптоми: напади кашлю, висип і т. д.),
- захист від падіння і знижений ризик травмоопасності.
Килими з ущільненим і великим ворсом можуть створювати для дітей проблеми, так як зазвичай іграшки для дітей мають менший розмір, і їх частини можуть застрягти або «загубитися» в ворсі. В даному випадку набагато комфортніше і зручним варіантом вважається вибір килимів з недовгим ворсом, так як їх легше пилососити і чистити.
Килим проти ковроліну
Більшість батьків вибирають ковролін в дитячу кімнату, іншими словами килим, який повністю покриває підлогову поверхню і фіксується за допомогою плінтусів. Переваги застосування ковроліну в кімнатах для дитини дуже значні:
- таке покриття для підлоги виглядає дуже красиво і стильно;
- воно вважається дуже вигідним варіантом (беручи до уваги той факт, що робота по його установці не вимагає присутності ламінату або лінолеуму);
- це просто хороше рішення, так як немає бортів, про які зазвичай регулярно спотикаються діти;
- крім того, даний виріб вимагає тільки чищення пилососом, що дуже зручно.
Однак у ковроліну все ж існують звичайно ж і мінуси:
- килим неможливо просто зняти і запрати, наприклад, якщо діти пролили на нього фарбу;
- якщо на килим посадили пляма, то його буде дуже складно стерти, іншими словами, пляма залишиться надовго. Адже насправді навряд чи який-небудь господар будинку захоче розпрощатися з ковроліном через одного плями.
- на подібному покритті збирається пил і навіть пилові кліщі, тому господині необхідно дуже і дуже уважно пилососити ковролін, адже чистити іншими способами його не можна.
- килим, зроблений на джутовій основі, іноді може пожолобитися і піти хвилями. Основою подібного явища вважається вологість.
Килими в дитячій випускаються як штучні, так і натуральні. Натуральні килими максимально якісні, якщо, зрозуміло, Вас влаштовує велика вартість для килима в дитячій. А якщо мати на увазі той момент, що навряд чи дитина буде відповідним чином доглядати за натуральним виробом роботи зробленої руками, дуже багато батьків на подібні витрати не йдуть, також вважаючи за краще штучні килими, які можна побачити на ринку товарів у великому асортименті.
Розміри дитячого Паласу
Фактично всі килими в дитячій можуть бути розділені на три основні групи:
- Килими маленьких розмірів — 2,5 квадратних метра. Розмір покриття даної групи: від 0,6 метрів в ширину, 1,7 метр по довжині.
- Середні килими — від 2.5 до 6 метрів квадратних. Розміри килимів з цієї групи: від 1,5 метрів по ширині і до 3 метрів по довжині.
- Килими в дитячій великих розмірів — від 6 метрів квадратних або більше. У даній групі килими поставляються в розмірах від 2 метрів в ширину до 4 метрів по довжині.
Під час вибору килимів необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Килими маленьких розмірів чудово підійдуть для застосування в конкретних областях кімнати дитини — території для ігор, перед ліжечком, поруч з горщиком.
- Килими в дитячій середніх розмірів можна застосовувати як самостійний декоративний елемент в дитячу кімнату. Також, подібні середні килими постійно застосовуються для прикраси, утеплення, пом’якшення дитячого ігрового майданчика.
- Килими великих розмірів (від 2 до 3 метрів і більше) створюють загальний вигляд кімнати дитини. Покриття великих розмірів вважаються досить основними елементами в остаточній обробці приміщення. Зазвичай такі великі килими дуже уважно вибираються для довгого застосування.
- Перш ніж вибрати килим в кімнату дитини, беріть до уваги, що при укладанні між килимом і поверхнями стін (меблями) необхідно залишити 20-30 сантиметрів вільної підлоги території.
- У кімнаті також можна застосовувати кілька однотипних килимків. При грамотному виборі розміру і малюнка подібне комбінування може надати особливий зовнішній вигляд кімнаті дитини.
Матеріал і довжина ворсу
Ворс килимів в дитячій розділяється на три категорії:
- справжній (бавовна, вовна, віскоза, сизаль, шовк),
- штучний (акрил, поліпропілен, поліефір, поліамід),
- змішаний (з поліаміду і вовни, поліестеру і шовку, і т.д.).
Авторитетні фахівці, а ще дитячі доктора рекомендують для кімнати для дитини застосовувати килими, які робляться зі змішаних матеріалів або штучних матеріалів. Адже такий матеріал, як акрил, поліпропілен і т.д., володіють гіпоалергенними якостями, що дуже важливо для дітей і малюків.
І не потрібно соромитися і думати про те, що ви купуєте так званий штучний, іншими словами штучний килим. Крім того, не уважно подивіться на міф про те, що синтетична сировина не є чистим в екологічному плані. У сьогоднішньому світі нас оточує багато штучних матеріалів. Новітні розробки і нові технології здатні запропонувати покупцям товар з прекрасними робочими властивостями, який в більшості випадків перевершує природні матеріали при дотриманні всіх потрібних екологічних стандартів.
Але з килимами в дитячу кімнату, які виготовляються з бавовни, вовни, віскози, сизалю, ситуація складніша. Такий матеріал іноді як правило викликають алергії у дорослих і дітей. Ми радимо вам дуже обережно підбирати дитячі паласи з вовни. Для початку Ви повинні переконатися в тому, що у дитини немає алергічної реакції на шерсть, в початкові місяці життя дитини це стає ясно.
Також необхідно пам’ятати про те, що штучні килими легші в повсякденному догляді. Після придбання в перший час їх не потрібно часто пилососити, щоб волокна не ослабли, і в подальшому вони легше будуть чиститися. Крім того, є дуже великий вибір засобів для чищення для штучних килимів.
У кімнаті дитини дуже красиво виглядає длінноворсний килим, по ньому особливо приємно повзати і ходити. Власне тому килими у яких довгий ворс можна радити для дітей у віці до трьох років. Але подібні килими не довговічні, оскільки вони здатні бути зношені при регулярному і активному застосуванні, а при забрудненні досить важко привести їх в належну форму.
Для дітей від трьох років і старше килим з недовгим ворсом буде набагато практичніше. У цьому килимі не зникнуть деталі від Лего або Кіндера, за ними буде дуже легко доглядати. Крім того, короткі килими зберігають зовнішній вигляд протягом довгого часу.
Колір килима в кімнаті дитини
Приємний настрій вашої дитини залежить від прекрасного вибору кольору і дизайну килима в дитячій. Для дітей у віці до 3 років краще підбирати килими з різними візерунками і яскравих кольорів, адже діти тільки починають дізнаватися про навколишній світ. На килимі, на якому зображені різні персонажі з мультиплікаційних фільмів і казок, більш захоплюючим грати, ніж на однотонних покриттях. Крім того, багато дитячі розвиваючі килими, що продаються сьогодні на ринку товарів, допоможуть дітям розвиватися завдяки вивченню тварин, квітів, цифр, букв, зображених на них.
Разом коли дитина стає дорослішою стають зрілими і килими, а ще змінюється їх дизайн — від героїв з казки вони трансформуються в різні культові підліткові теми. У такому віці для дітей зазвичай вибирають» кошлаті » килими і сучасні абстрактні конструкції з персонами з улюблених фільмів, зі спортивними та музичними темами. Килими в дитячій в шкільні роки перетворюються в компонент декору, який повинен гармоніювати з кімнатним стилем.
Колір килима повинен бути не бежевим і не білим, і краще, щоб покриття не було гладко пофарбованим. В іншому випадку до кінця власної роботи цей килим буде покритий потертостями і самими різними плямами, тому перевагу краще віддати яскравим варіантів.
Нерідко доводиться поєднувати дизайн кімнати для дорослих з дитячою, так як не завжди у дитини є власна кімната. В даному випадку краще відокремити частини житлового приміщення за допомогою килима в дитячій. Ви також можете настелити один великий килим з нейтральним зображенням, дизайн якого підійде для дорослих і дітей одночасно. Килим круглої або овальної форми приміщення візуально робить більше, іншими словами, застосування такого килима в кімнаті виконує ефект простору великих розмірів.
Бюджет на придбання килима
І, нарешті, необхідно звертати свою увагу на критерії, які впливають на вартість килимів в дитячій. Вартість покриття залежить від таких факторів:
- Країни-виробника: продукцію з СНД і нашого виробництва з подібним же характеристиками можна вибрати дешевше на 30-60%, ніж закордонні товари, наприклад, килими в дитячій з Бельгії. Однак це не означає, що російські килими гірше за якістю. Однак варто погодитися, що багато західних виробників застосовують найбільш сучасні популярні тенденції області дитячого дизайну для виробництва килимів в дитячій.
- Матеріал: елітну сировину у виробництві аналогічних товарів складають волокна з шовку, вовни, бавовни, сизалю, льону, іншими словами натуральні волокна. Дитячі покривала з природного матеріалу коштують набагато дорожче на 100% і більше в порівнянні з штучним ворсом (поліакрил, поліпропілен, поліефір, поліамід).
- Тип виробництва: дуже дорогими, зрозуміло, вважаються килими в дитячій роботи зробленої руками. Різниця в ціні між килимами ручного і автоматичного виробництва досягає 100-300%.
- Тим самим, ви зрозуміли, що сьогодні є величезна різноманітність покриттів з килимів, приготованих для дитячої кімнати. Під час вибору покриття для підлоги спочатку подивіться дуже уважно на ціни килимів в дитячу, а потім розрахуйте розміри, якими подібний предмет повинен володіти. Перевірте матеріал, довжину ворсу, колір і форму покриття, скориставшись нашими рекомендаціями і врахувавши віку вашої дитини.