Полезно знать

Як побудувати укриття на власній ділянці?

Содержание:

Коли весь світ стикається з глобальними катастрофами природного, техногенного чи військового характеру, багато хто замислюється над створенням притулку для забезпечення своєї безпеки. У всьому світі вже давно будують всілякі бункери та укриття для приватного використання. Популярність такі конструкції з недавнього часу набули і в Україні.

Абсолютно доцільно облаштовувати підземні укриття власникам приватних будинків та дачних ділянок. Це забезпечує швидкість переміщення туди, також зручності, пов’язані з можливістю облаштувати простір під свої потреби.

Що необхідно врахувати при будівництві укриття

Нині існують організації, які професійно займаються будівництвом підземних укриттів. Наприклад, компанія Paneltim від KMK Group.

Для того, щоб замовити таку споруду для власної ділянки землі, необхідно врахувати декілька факторів:

  • місце розташування;
  • об’єм, що займає майбутній бункер;
  • розташування входу;
  • проведення комунікацій;
  • облаштування інтер’єру.
Як побудувати укриття на власній ділянці?

При створенні підземного укриття дуже важливо добре продумати місце для розташування. Потрібно розрахувати його конфігурацію, місце входу для зручності та доступності швидкого переміщення туди у разі виникнення небезпеки.

Вхід 

Існує можливість встановлення укриттів з окремим розташуванням у безпосередній близькості до будинку, а також частково або повністю розташованим під будинком. Відповідно можна створити конструкцію з вертикальним, горизонтальним або діагональним входом. Це все дозволяє перехід у приміщення безпосередньо з будинку або через вхід, що знаходиться на прилеглій території.

Обсяг 

Від внутрішнього об’єму підземного укриття залежить те, скільки людей воно здатне вмістити, а також кількість предметів першої необхідності. Можна придбати приміщення, що мають кілька кімнат і навіть поверхів.

Комунікації 

Найбільш важливими комунікаціями в екстрених приміщеннях є вентиляція та освітлення. Вентиляція може здійснюватися пасивними установками або за допомогою активних нагнітачів повітря. Подача електроенергії можлива під час проведення від надземної будівлі або за допомогою автономних джерел.

Комплектація 

Навіть невеликі підземні укриття можна укомплектувати всім необхідним за правильного використання корисного об’єму. Спальні місця та полиці для зберігання продуктів раціонально розміщувати вздовж стін у кілька рівнів. У великих приміщеннях є можливість встановлення додаткових елементів меблів та побутових предметів, а також організації мобільного санвузла.

Підземне укриття є обґрунтованим вкладенням в існуючих життєвих реаліях. Нехай краще ні в кого не буде нагоди скористатися ним за призначенням. Проте його наявність надасть відчуття безпеки, а приміщення можна буде використовувати як місткий склад для запасу продуктів.

Похожие статьи

Back to top button