Полезно знать

У яких ситуаціях ми використовуємо медичні рукавички і на які особливості слід звернути увагу?

Содержание:

Медичні рукавички використовуються для найскладніших робіт, де застосовуються хімічні або біологічні речовини. Як випливає з назви, це продукт, що використовується лікарями, медсестрами та іншим медичним персоналом під час виконання своїх професійних обов’язків.

Медичні рукавички також дуже корисні в салонах краси та лабораторіях. Якісний матеріал і правильні технології виробництва допомагають захистити користувачів від бактерій, мікробів, вірусів, біологічних рідин, відмерлої шкіри та хвороб. На які особливості рукавичок варто звернути особливу увагу і як вибрати та купити гумові рукавички та обрати правильну модель?

Медичні рукавички — як їх розпізнати серед інших моделей?

Медичні рукавички виготовлені з високоякісного матеріалу, що забезпечує безпечне використання та полегшує виконання професійних обов’язків. Перш за все, потрібно переконатися, що обрана вами модель відповідає необхідним дозволам — ви маєте побачити знак CE на упаковці. Рукавички повинні відповідати стандарту EN 455, який складається з чотирьох частин:

  • EN 455-1 означає відсутність отворів, через які патогенні мікроорганізми можуть проникнути в шкіру,
  • EN 455-2 гарантує достатню стійкість до розтягування та розриву,
  • EN 455-3 — надзвичайно важливий стандарт, який свідчить про те, що обрана модель рукавичок пройшла біологічну оцінку,
  • EN 455-4 містить інформацію про довговічність, тобто про те, як довго можна використовувати рукавичку.

Якщо виробник забезпечив дотримання всіх цих стандартів, ви можете бути впевнені, що медичні рукавички є відмінним засобом захисту.

Символ AQL, що означає «Прийнятна межа якості», також має з’явитися на коробці обраної вами рукавички. За допомогою цього параметра ми дізнаємося, скільки мікроотворів є в матеріалі. Для отримання відповідних значень проводиться тест води. Рівні безпеки:

  • AQL 1,5 — на 1000 мл води в матеріалі виявляються отвори розміром не більше 25-50 мікрометрів, тобто бактерії та віруси не пройдуть крізь рукавички,
  • AQL 0,65; 1; 1,5 гарантують ще вищий рівень безпеки.

Це означає, що виріб з AQL 1,0 є більш щільним, ніж рукавичка з AQL 1,5.

Матеріал має величезний вплив на комфорт виконуваної роботи, і про це не слід забувати. Особливу увагу варто звернути на перевірених виробників, які вже багато років постачають на ринок медичні рукавички найкращої якості. Звісно, вибір правильних рукавичок передбачає вищу ціну, оскільки матеріал має відповідати низці вимог, а також застосовуються спеціальні виробничі процеси. Міцний матеріал означає більш тривале використання (рукавички не потрібно міняти кожні кілька хвилин), а також вони забезпечують найкращий захист.

Як вибрати якісні медичні рукавички?

Під час вибору медичних рукавичок слід враховувати кілька ключових факторів:

  • використовувати рукавички за призначенням, оскільки це не універсальний продукт. Модель, яку ви обираєте, має відповідати характеру виконуваної роботи. Її можна знайти на упаковці або на листівці, що додається до рукавичок,
  • розмір рукавички, щоб забезпечити комфортне виконання роботи. Погано підібрані рукавички можуть ускладнювати роботу та обмежувати рухи. Для діагностичних та хірургічних моделей адекватний рівень чутливості є надзвичайно важливим. На відміну від них, моделі, що використовуються рятувальниками, мають додаткові шари матеріалу, завдяки чому ризик забруднення від постійного контакту з хворими є відносно низьким,
  • гнучкість і довговічність, тобто продукт, що використовується, повинен захищати від біологічних і хімічних агентів. Рукавички призначені для захисту від патогенних мікроорганізмів, розчинників та інших речовин, які можуть завдати значної шкоди і сприяти погіршенню здоров’я.
У яких ситуаціях ми використовуємо медичні рукавички і на які особливості слід звернути увагу?

Медичні рукавички мають бути міцними та гнучкими, щоб ризик розриву, проколу або порізу був відносно низьким. Доступні різні кольори відповідно до характеру роботи та ваших уподобань.

Які види медичних рукавичок існують?

Найпопулярніші медичні рукавички виготовляються з латексу — еластичного матеріалу, який, на жаль, дуже часто викликає сенсибілізацію та інші алергічні реакції. Тому виробники також пропонують нітрилові та вінілові рукавички.

Латексні рукавички — це класичний продукт, який залишається найпопулярнішим. Натуральний каучук, з якого виготовлена ця модель, відомий своєю довговічністю та гнучкістю. Модель використовується медичним персоналом, оскільки захищає шкіру рук від патогенних мікроорганізмів, що передаються з кров’ю, та деяких хімічних речовин. Користувачі відзначають комфорт під час носіння. Єдиною проблемою є сенсибілізуючий ефект, тому все більше користувачів обирають моделі з інших матеріалів.

Нітрилові рукавички виготовляються з синтетичного матеріалу — акрилонітрильного бутадієнового каучуку. Слід одразу зазначити, що матеріал не сприяє виникненню алергічних реакцій. Їх м’якість, міцність і стійкість до розривів заслуговують на увагу. Ця модель особливо популярна серед лікарів або косметологів, оскільки зберігає високий рівень чутливості. Нітрилові рукавички використовуються на робочих місцях і в лабораторіях, де працюють з хімічними речовинами. Рукавички захищають від:

  • олії,
  • розчинники,
  • мастила.

Вінілові рукавички відомі своєю довговічністю, оскільки виготовляються з пластифікованого полівінілхлориду, також відомого як ПВХ (той самий матеріал, що використовується для виготовлення підлогових покриттів або вікон). Ця модель рукавичок корисна, коли руки контактують з хімічними речовинами, і захищає власника від забруднення біологічними рідинами. Варто зазначити, однак, що вони не так добре захищають від вірусів і грибків. Нітрилові рукавички в основному використовуються для медичних оглядів, терапевтичних заходів та діагностики. Вони також корисні для завдань, пов’язаних з маслами, озоном і жирами. Серед несприятливих особливостей варто відзначити, що рукавички схильні до зношування (рвуться), а недостатня еластичність змушує підбирати правильний розмір. Якщо обрана модель замала, виникають проблеми з одяганням і псується матеріал. І навпаки, занадто великі рукавички не забезпечують належного захисту.

Фольговані рукавички також заслуговують на увагу. Вони виготовлені з міцного поліетилену. Вони підходять для роботи з низьким рівнем ризику, тому їх називають скоріше бар’єром, ніж захистом від вірусів, бактерій, біологічних і хімічних агентів. Ця модель рукавичок є найкращим вибором при роботі з продуктами харчування, тобто їх використовують у закладах громадського харчування та перукарнях.

У яких ситуаціях ми використовуємо медичні рукавички і на які особливості слід звернути увагу?

Властивості матеріалів, що використовуються для виготовлення медичних рукавичок

Для того, щоб рукавички виконували свою захисну функцію, вони повинні, перш за все, захищати від речовин, що використовуються на роботі. До них відносяться:

  • розчинники
  • вуглеводні,
  • кислоти та основи
  • алкоголь.
У яких ситуаціях ми використовуємо медичні рукавички і на які особливості слід звернути увагу?

Біологічний захист, з іншого боку, передбачає захист організму від:

  • віруси
  • бактерій та патогенних мікроорганізмів,
  • порізи або проколи.

Правильно підібрані медичні рукавички забезпечують комфорт при носінні і, в той же час, не викликають сенсибілізації або подразнення. Еластичний матеріал дозволяє легко одягати його, а можливість переробки та багаторазового використання не впливає на забруднення навколишнього середовища.

Якісні медичні рукавички проти ціни

Медичні рукавички, доступні на ринку, відрізняються за ціною. Варто зазначити, що якісна модель (близько 3 фунтів стерлінгів за пару) є гарантією найкращого захисту та безпеки. Дешевші продукти не підійдуть для контакту з пацієнтами та клієнтами в салонах краси. Якісні рукавички можна використовувати набагато довше, ніж дешевші вироби з матеріалів, які не викликають довіри.

Медичні рукавички — надзвичайно важливий елемент спецодягу, який використовується на роботі, оскільки руки особливо схильні до впливу бактерій, вірусів та інших шкідливих патогенних мікроорганізмів. Безумовно, краще заплатити преміальну ціну за використані рукавички, ніж боротися з проблемами зі здоров’ям, інфекціями серед персоналу і, в найгіршому випадку, смертю. Можна з упевненістю сказати, що добре підібрані медичні рукавички:

  • забезпечити безперервність роботи,
  • не впливають негативно на продуктивність,
  • гарантують приємну робочу атмосферу.

Відсутність медичних рукавичок або модель, виготовлена з неякісного матеріалу, призводить до вимушених лікарняних, що, зі зрозумілих причин, спричиняє серйозні витрати для роботодавця. На щастя, цьому можна запобігти, якщо використовувати якісні медичні рукавички, пристосовані до характеру виконуваної роботи.

Розмір рукавичок — запорука безпеки

При виборі медичних рукавичок необхідно враховувати ряд факторів, головними з яких є якість моделі, що вас цікавить, вартість, яку вам доведеться за них заплатити, і призначення. Багато хто також забуває про доступні розміри.

У яких ситуаціях ми використовуємо медичні рукавички і на які особливості слід звернути увагу?

Якщо рукавички замалі, кровообіг порушується, а підвищений тиск може призвести до погіршення чутливості та надмірної втоми. Тісні рукавички погіршують спритність і спричиняють надмірне потовиділення. Піт з рук призводить до того, що матеріал втрачає свій захисний ефект. Руки стають сухими та сверблять, що створює дискомфорт при виконанні професійних обов’язків.

При роботі в занадто великих рукавичках захист не є адекватним, і ризик інфікування або захворювання зростає. Варто також відзначити обмежену точність виконуваних дій.

Щоб вибрати правильний розмір рукавичок, виміряйте окружність руки в найширшій точці (значення вказані в дюймах або сантиметрах).

Медичні рукавички — як їх використовувати, щоб ідеально захистити руки?

Регулярний контакт з клієнтами, пацієнтами або людьми, які потребують першої допомоги, означає, що руки потребують особливо ретельного захисту. Щоб зберегти здоров’я і захиститися від небезпечних патогенів, важливо змінювати рукавички після кожного використання. Це єдиний спосіб уникнути забруднення та передачі мікробів від одного пацієнта до іншого.

Після зняття рукавичок дуже важливо ретельно вимити і висушити руки. Забороняється одягати іншу пару рукавичок без попередньої дезінфекції рук. Це правило визначається бактеріями, присутніми на поверхні руки, які, незважаючи на використання захисту рукавичок, передаються далі.

Використані рукавички необхідно поміщати в спеціальні контейнери для медичних відходів.

Коли в процесі виконання професійних обов’язків матеріал пошкоджується, проколюється або рветься, необхідно негайно зняти пошкоджену пару, ретельно продезінфікувати руки і надіти нову модель.

У яких ситуаціях ми використовуємо медичні рукавички і на які особливості слід звернути увагу?

При підвищенні температури тіла сировина, з якої виготовлені рукавички, може розтягуватися. У такій ситуації необхідно використовувати нову пару. Виробники зазначають тривалість використання однієї моделі, і вона становить до 45 хвилин для діагностичних рукавичок, також відомих як нестерильні рукавички. Для хірургічних, тобто стерильних, рукавичок час зміни може бути відкладений максимум на 2 години.

Чи мають медичні рукавички термін придатності?

Оскільки ми знаємо, що медичні рукавички є дуже важливим елементом у виконанні професійних обов’язків і забезпечують безпеку, давайте переконаємося, що термін придатності виробу не закінчився. Більшість рукавичок можна використовувати протягом 2,3 років з дати виготовлення, але окремі моделі мають подовжений термін придатності до 5 років.

Щоб уникнути передчасного зносу, важливо правильно зберігати рукавички при температурі від 5 до максимум 25 градусів C. Медичні рукавички не можна класти поруч з радіаторами, обігрівачами або потужними лампами. Шкідливий вплив сонячних променів також заслуговує на увагу. Оптимальна вологість у приміщенні, де знаходяться рукавички, повинна бути від 40% до максимум 80%.

Похожие статьи

Back to top button