Полезно знать

Дно посудомийної машини: який матеріал краще

Содержание:

Посудомийна машина – пристрій, без якого все більше людей не уявляють своєї кухні. Тим не менш, зараз ринок пропонує настільки великий вибір цих пристроїв, що прийняти вірне рішення може бути справжньою проблемою. Одним із сумнівів, який часто виникає при покупці, є вибір посудомийної машини зі сталевим або пластиковим дном. Отже, давайте детальніше розглянемо обидва варіанти.

Переваги посудомийної машини

Колись посудомийну машину використовували в основному в ресторанах, а вдома вона з’являлася лише там, де панували блиск та розкіш. Сьогодні цей прилад став невід’ємним елементом побутової техніки, тим більше що наразі можна придбати посудомийні машини в Києві або іншому регіоні України без проблем.

Дно посудомийної машини: який матеріал краще

Однак, вибираючи побутовий пристрій для своєї кухні, треба зупинитись на одній з багатьох пропозицій. І хоча різноманіття варіантів теоретично має полегшувати цей процес, часто виникають сумніви щодо того, який тип пристрою буде кращим.

Ми не будемо заглиблюватися в технологічну специфіку окремих пристроїв, адже важливою характеристикою, на яку потрібно звертати увагу є матеріал, з якого виготовляється дно. Зазвичай доводиться вибирати між сталлю та пластиком. Що характерно для кожного з варіантів?

Сталеве дно та боротьба з іржею

Особливою популярністю користуються посудомийні машини зі сталевим дном.

Ключові переваги сталі:

  • легко миється. Отже, матеріал більш гігієнічний.
  • Міцність та стійкість. Посудомийна машина із металевим дном, очікувано має більший термін служби.

Є й недоліки сталевого дна:

Дно посудомийної машини: який матеріал краще
  • Це іржа. Вона може вразити будь-який побутовий метал, особливо той, що часто контактує з вологою. Посудомийні машини з металевим дном піддаються ризику корозії, яка зазвичай є результатом неправильного поводження після додавання солі в пристрій. Щоб запобігти утворенню іржі всередині, слід не забувати запустити програму миття або полоскання після додавання солі.

Пластик – непогана альтернатива

Розмірковуючи про те, чи краще посудомийні машини з пластиковим дном, ніж з металевим, можна вважати, що обидва типи посудомийних машин однаково хороші, оскільки вони довговічні та легко миються. Однак якщо недоліком сталевого дна є можливість появи іржі, то пластикове виглядає не так красиво, як блискучий метал. Втім, серед інших переваг, цей недолік безумовно зникає і перестає мати значення.

Пластикове дно в посудомийних машинах виготовлено з полінокса, який широко використовується практично у всіх галузях промисловості, що свідчить про його довговічність. У побутових приладах важливо, що цей матеріал характеризується високою хімічною стійкістю до деяких кислот, масел, вологи та жирів.

Крім того, полінокс також не є токсичним та стійкий до постійного впливу вологи. У більшості пристроїв, окрім дна інші елементи, такі як пропелери для розбризкування, ящики та кошики для столових приборів, також виготовлені з цього матеріалу.

Похожие статьи

Back to top button