Полезно знать

Що таке друк на металі

Содержание:

Малюнок або напис, створений на поверхні з металу, завжди виглядає добре. Є кілька варіантів перенести зображення на поверхню металу. Термодрук на металі або сублімація один з найпростіших та найпоширеніших варіантів. Коли говоримо про друк на паперовому листі або тканині, все вирішується просто: фарба вбирається в матеріал і залишається в ньому. Поверхні з металу нічого не вбирають, тому питання із закріпленням фарби потрібно вирішувати іншим шляхом. У 90-ті роки популярно було купувати картинки перекладки і переносити їх на футболки або інший одяг за допомогою гарячої праски. Метод термодруку за своєю сутністю саме такий перенесення зображення. Для фарбування необхідний спеціалізований матеріал, анодований алюміній або метал під сублімацію. Анодований алюміній це метал, оброблений електрохімічним способом, внаслідок чого на його поверхні утворюється оксидна плівка. А замовити друк можна за посиланням https://www.decorprint-uv.com.ua/article-druk-na-metali.

Сфера використання повнокольорового друку на металі багатогранна від інтер’єрних компонентів до великих проектів у зовнішній рекламі. Це різні таблички і покажчики, системи навігації, стенди, вивіски, вуличні штендери та багато іншого. Виходячи з цього, і коло замовників дуже широке. Але, напевно, особливо необхідно відзначити військовий комплекс тут дуже часто використання печатки на металі резонно з практичного погляду. Так, компанія We R.SIGNS активно застосовує таку технологію при виконанні замовлень на виготовлення агітплакатів для наочного кімнатного оформлення відпочинку на кораблях та підводних човнах російського флоту, плакатів для оформлення стрільбищ та стройових плаців військових частин та багато іншого.

Зрозуміло, що застосовуючи друк на металі, ви гарантовано отримуєте готову продукцію з найвищим службовим терміном, незалежно від експлуатаційних умов. Швидше, тут набагато важливіше, щоб сам вихідний матеріал мав більшу стійкість. Як технологія нанесення повнокольорового зображення на метал дуже часто застосовується цифровий друк УФотверджуваним чорнилом, хоча необхідно виділити, що це не єдине вирішення даного питання. Також для цієї мети може використовуватися металографіка, тут нанесення зображення виконується за технологією термопереносу, але останні більш дорога і вимагає застосування спеціалізованих основ з металу, тому, не звертаючи уваги на теоретичну відсутність обмежень по роботі з великими форматами, частіше використовується для малоформатної реклами: табличок, подарункової продукції і т.п.

Плюси друку на металі

Друк табличок з металу найбільш популярна стаття замовлень. Усім потрібна продукція з високим службовим терміном незалежно від умов застосування. Зрозуміло, якщо сам метал був якісним. Потім немає обмежень щодо формату виробу.

Можна використовувати різні технології друку:

Чудові зображення виходять при цифровому друку з УФ чорнилом, що твердне. Метал для друку переважно з композитного алюмінію. Вони йдуть для окремих літер, цільної вивіски, декоративних елементів, масштабної фасадної обшивки. У виробів велика естетична складова частина та дуже висока міцність.

Металографіка. Нанесення зображення термоперенесенням. Досить дорога за бюджетом. Пред’являє великі вимоги до основи з металу. Застосовуються спеціалізовані. Її замовляють для подарункової продукції, табличок.

В яких ще сферах популярний друк по металу:

  • Виробництво техніки, автомобілів, ексклюзивної косметики та парфумерії як елементи конструкції та інформаційних табличок. Металеві шильди містять основні відомості про товар.
  • Рекламна промисловість, а точніше — зовнішня реклама. Металева основа під інформаційний щит забезпечить довговічність та надійність конструкції.
  • Бізнессегмент. Металеві бейджі досить стійкі до зношування, ніж навіть заламіновані паперові, а алюмінієві інформаційні таблички та вказівники на дверях офісів ідеально прикрашають інтер’єр.
  • Виготовлення нагородної продукції. Грамоти, дипломи, сертифікати переносять на метал та оформляють у гарну рамку — такий предмет буде не лише підтвердженням високих заслуг, а й прикрасою кабінету для роботи.
  • Інтер’єрний дизайн. Декоратори успішно застосовують елементи з металу інтер’єрного оформлення їдалень, кухонь, гостьових. На аркушах друкують фотографії або тематичні зображення, які відповідають єдиній суті.
  • Виробництво меблів. Металеві листи з нанесеними зображеннями прикрашають меблеві предмети, двері, фасади гарнітурів, корпуси приладів освітлення.
  • Декорування предметів з металу: скриньок, лінійок, значків, флешок, брелоків.

Анодований алюміній для друку

Анодований алюміній для цифрової металографіки має поверхневий пористий шар. На анодованому алюмінії, призначеному для фарбування, пори є відкритими, тобто чутливими до поглинання барвників. Анодування гальванічний процес, внаслідок якого на поверхні алюмінію утворюється стійкий гідроксидний шар. Традиційна технологія анодування передбачає однобарвне фарбування всієї поверхні деталі в масі з подальшим закріпленням у нерозривному процесі. У технології металографіки Gedajet цей процес рознесено на етапи. Метал для друку в процесі анодування не проходить фінішну стадію ущільнення (закріплення), внаслідок чого на поверхні утворюється пориста прозора оксидна плівка. Фінішний процес (закріплення) проводиться після етапу друку.

Товщина оксидного шару на пластинах GEDACOLOR 1830 мікрон. Більш тонка товщина анодної плівки негативно проявляється на якості одержуваних зображень. Сам анодований алюміній для друку представлений у дуже різноманітних товщинах, від 0,1 мм до 3 мм. Найбільш затребуваними вважаються товщини 0,5 та 1 мм.

Що таке друк на металі

Під час виготовлення виробів за технологіями Металофото, Gedacolor і Polychromal застосовуються виключно закордонні матеріали, тому ціна на подібні вироби дуже велика.

4. Впровадження зображення в метал у верхній пористий шар за технологією.

Технологія МЕТАЛОГРАФІКА розроблена ЦНДІ матеріалів у 80-ті роки для Військово-промислового комплексу Росії. У 1995 р. технологія МЕТАЛОГРАФІКА вийшла на відкритий ринок (виявилася необхідна не тільки оборонному комплексу, а й усієї промисловості Росії).

Що таке друк на металі

Технологія Металографіка — це впровадження органічного барвника в лицьовий шар металу на глибину 725 мкм. Принцип нанесення графічного зображення на метал полягає в тому, що барвник розміщується не на металевій поверхні, а його порах. Якщо глянути на металеву поверхню через мікроскоп, то Ви зможете побачити, що вона нагадує губку. Поверх обов’язково наноситься шар захисту, який по мікротвердості практично дорівнює корунду, що дає можливість забезпечити дуже хорошу стійкість до стирання. Також верхній шар фактично інертний до впливу хімії та впливів атмосфер.

На даний момент точність нанесення зображення на металі досягла порога візуального сприйняття. Технологія дає можливість наносити графічне зображення з точністю понад 10000 (точок на дюйм). Під час виготовлення виробів за технологією Металографіка застосовуються матеріали нашого походження, тому ця технологія в добрий бік виділяється власною вартістю від зарубіжних аналогів, проведене порівняння показує різницю більше, ніж у 2,5 рази.

Похожие статьи

Back to top button