Неусвідомлено «справжня», «органічна» косметика сприймається як щось найкраще, безпечніше. Однак, ця тема слизька і на кожне за, знайдеться проти. Як розібратися в деталях? Чи так корисна органічна косметика?
Не можна плутати справжню та натуральну косметику. В органічній є 95% елементів справжнього походження, це підтверджено відповідним сертифікатом. А ось косметика, яка вважається справжньою, може мати у своєму складі активні молекули, синтезовані за умов лабораторії. Іноді лише один справжній інгредієнт, наприклад, олії, дозволяють виробникам поставити відповідні мітки. А якщо ви хочете купити дійсно якісну косметику, подивіться асортимент в магазині https://suemade.com/.
Штучна та справжня декоративна косметика: у чому різниця?
Тренд на справжні кошти для макіяжу з’явився вже давно. Але причина його виникнення не популярне віяння, як вважають багато хто, а швидше турбота про власне здоров’я і про природу.
Штучна косметика це зазвичай засоби масмаркету, які можна зустріти на прилавку будь-якого магазину. Їх відрізняють наявність консервантів, парабенів, фталатів та інших не дуже корисних організму добавок.
Навіщо їх застосовують? Щоб здешевити продукцію, і зробити її багатоцільовою. Чи дає вона насправді заявлений ефект? Дуже часто так, тільки ви повинні пам’ятати, що це перша вистава.
Декоративна косметика зі штучних складових дійсно дає яскраві, барвисті кольори, гідний ступінь покриття і т.п.д. Однак усередині вона сушить шкіру, викликає роздратування та алергії, забиває пори, та має комедогенну дію.
Справжня декоративна косметика єдиний вірний вихід із ситуації, що вийшла.
Основні відмінності косметики на натуральній основі
Придбати косметику можна у будь-якому спеціальному магазині. Але з’являється багато сумнівів щодо складу. Погані виробники бувають що вказують неповний склад, свідомо обманюючи споживача. Щоб не потрапити на вудлище до шахраїв, перед придбанням обов’язково подивіться дуже уважно на такі моменти:
- термін придатності екокосметики становить 12 років;
- зазвичай упаковка спрощена та проста. Виробники застосовують матеріали для вторинної переробки, дбаючи про зовнішнє середовище;
- оскільки в таку косметику не додають барвники, засіб біле або безбарвне;
- запах злегка нагадує ліки. Крім тих, до їх складу додані екстракти фруктів, квітів або олії на ефірній основі;
- оскільки у складі екокосметики немає загусників та розчинників, засіб може розшаруватись. Це це не страшно! Достатньо потрясти флакончик;
- органічні шампуні не дають сильної піни, оскільки до їх складу не входять піноутворюючі хімічні компоненти;
- на бирці обов’язково вказано детальний склад, а також сертифікат, який доводить якість та чистоту продукту.
Переваги органічної косметики
Засоби, у складі яких є компоненти природи, на відміну від звичайної косметики, що містить силікони, парабени та інші штучні добавки, що сприятливо впливають на покрив шкіри, оздоровлюють її. Проста косметика дуже часто просто ховає недоліки та створює «видимість» здорової шкіри.
У органічної косметики є ряд і інших переваг, а конкретно:
- М’яка дія на покрив шкіри, без порушення кислотнолужного балансу, зі збереженням ліпідного захисного бар’єру;
- Екокосметика повністю безпечна, не містить забруднюючих речовин;
- Підійде для застосування в різному віці, є серії засобів для дитячого догляду;
- Не викликає звикання;
- Органічна косметика не завдає шкоди зовнішньому середовищу, не тестується на тваринах.
- Натуральні компоненти, на відміну від штучних, запускають нормальний процес регенерації шкіри. В результаті шкіра відновлюється і самостійно позбавляється найрізноманітніших проблем.
Особливості органічної косметики
- Через відсутність у складі стабілізаторів текстура може бути не дуже звичною.
- Шампуні та засоби для миття дають менше піни через більш щадну мийну базу.
- Відсутність штучних барвників і ароматизаторів визначає біло-жовтий колір текстури, іноді з лікарським запахом.
В органічній косметиці є ряд елементів, які мають потужну цілющу дію. Вкажемо деякі з них:
- Алантоїн. Ця речовина, одержувана з коренів живокопію лікарського, листя клена, каштану або проростків пшениці, має сильний протизапальний ефект, робить шкіру рівною і покращує її загальний стан.
- Вітамін E. Цим найціннішим елементом багаті соняшникова та соєва олія, горіхи волоські, злакові та бобові культури. Цей вітамін вважається найкращим захисником для шкіри. Це сильний справжній антиоксидант, здатний повертати час назад, він молодить шкіру, оберігає її від втрати вологи і розгладжує зморшки.
- Вітамін A. Дуже корисний для слабшої та сухої шкіри. Має потужну протизапальну, зволожуючу і омолоджуючу дію. Міститься в багатьох овочах, фруктах та рослинах.
- Вітамін С. Ще один антиоксидант, здатний зберегти молодість шкіри і надати їй пружності. Сприяє виробленню колагену, чим гальмує процес старіння. Цим вітаміном особливо багаті шипшина, обліпиха, чорна смородина та зелень петрушки.
- Пантенол. Основні функції цього компонента змочування та загоєння. Навіть у наш час ця речовина викликає бурхливі суперечки серед виробників органічної косметики, оскільки одержати пантенол природного походження неможливо. Власне тому деякі косметичні компанії не включають його до складу власної продукції, інші ж допускають у дуже низькій концентрації. Певні фірми застосовують альтернативу цього чудозасобу вітамін B5, який отримують з олії авокадо або олії зародків пшениці.
Ефективність
Зараз навіть виробники «хімічної» косметики, представляючи новинки, відзначають власне натуральні компоненти, що діють. На підставі цього, багато хто припускає, що повністю органічна косметика краща, адже парабени та інші речовини тільки псують ефект. Однак, це не правильно, «хімія» допомагає доставити справжні інгредієнти в місця, де вона найбільше потрібна і де працюватиме.
Виробники справжньої та косметики на натуральній основі регулярно вдосконалюють власну продукцію, збільшують асортимент. Зрозуміло, до вибору косметики зі штучними елементами їй далеко, але чи ще буде.
Ефективність косметики здебільшого залежить від індивідуальної чутливості до інгредієнтів. Для одних жінок найбільше підходитиме органічна косметика, для інших краще застосовувати штучні компоненти.