Обприскувач — це сільськогосподарська машина, яка застосовується для розпилення засобів захисту рослин. Ще одне його використання — удобрення рослин рідкими добривами. На великій площі поля потрібна хороша, хороша, ефективна машина для проведення 3-4 вищезазначених обробок протягом року. Фермери з великими господарствами зазвичай шукають обприскувачі з об’ємом понад 5 000 літрів, наприклад можна подивитись на сайті Львівагромашпроект. Вони мають вирішити, який обприскувач їм краще підходить — причіпний чи самохідний. Багато фермерів уже володіють однією з моделей такої сільськогосподарської машини, для її роботи без різних перебоїв вони проводять огляди і техобслуговування. Зношені частини обприскувача потрібно замінити, і він служитиме вірою і правдою дуже довго. У більшості сільськогосподарських онлайн-магазинів можна придбати запчастини для машин для сільського господарства, запчастини для західних тракторів, і замінники, що продаються там, не відрізняються за якістю від оригіналів.
На що потрібно звернути увагу під час придбання обприскувача?
Розглядаючи питання про придбання обприскувача: самохідного або причіпного, слід проаналізувати найважливіші міркування, а конкретно: зручність застосування та експлуатації, вартість, ергономічність і функціональність. Потрібно відразу ж зрозуміти, що самохідний обприскувач значно дорожчий за причіпний. Але другий варіант потребує наявності трактора, до якого він буде причеплений.
Ще одним аргументом, що впливає на ціну володіння обприскувачем, вважається поточне сільськогосподарське обладнання. Якщо у фермера є вже трактор, то дешевше буде придбати причіпний обприскувач. Тільки необхідно брати до уваги необхідність дооснащення трактора, наприклад, колесами необхідної ширини. Якщо немає трактора, більш вдалою заміною вважається придбання самохідного обприскувача. Це також прекрасне рішення для фермерів, які застосовуватимуть його часто.
Далі необхідно розглянути робочі витрати, пов’язані, приміром, із кількістю застосовуваного пального, яке потрібне і в тому, і в іншому випадку. Самохідний обприскувач обладнаний двигуном, гідравлікою, приводом, що передбачає обслуговування, виконання заміни мастила, а також зношених деталей. Замінники, доступні в сільськогосподарському онлайн-магазині, мають низьку закупівельну вартість, тому подібні деталі не принесуть чималих витрат. Робота трактора також пов’язана зі зносом деталей, запасних частин трактора, які також можна вибрати в сільськогосподарському магазині.
Можливості в роботі самохідного та причіпного обприскувача
Найсуттєвіша різниця між самохідним і причіпним обприскувачем полягає у функціональності дорожнього просвіту, що важливо для високих культур, наприклад як кукурудза. Обприскування кукурудзи фунгіцидами, спрямоване проти європейського кукурудзяного буревісника, доведеться проводити в липні, коли посіви перебувають на якісному рівні. Не існує трактора, який міг би забезпечити такий високий кліренс, що не пошкодив би обприскувані рослини. Для ріпаку, коренеплодів і зернових цієї проблеми немає. Коли йдеться про олійний ріпак, обприскувач і трактор можуть бути обладнані відповідними елементами з метою захисту рослин від пошкодження виступаючою нижньою пластиною. У разі самохідних обприскувачів ширина колії може бути швидко змінена для адаптації сільськогосподарської машини до даних польових умов.
Ергономіка обприскувача: самохідний і причіпний
На користь застосування самохідного обприскувача свідчить його чудова мобільність і легкість пересування, а сільськогосподарська машина вирізняється малим радіусом повороту, що досягається за рахунок повороту коліс на двох осях. Єдиним корпусом машини легше керувати, ніж комплексом: обприскувач і трактор. Ефективність роботи збільшується завдяки ефективному повороту, руху заднім ходом і переміщенню по двору під час наповнення бака.
Під час порівняння самохідного та причіпного обприскувача не можна випускати з уваги ергономіку та безпеку праці. Кабіна самохідного обприскувача розташована високо спереду машини, трансмісія підійде для роботи з обприскувачем, забезпечуючи прекрасну гнучкість у підборі швидкості. Що стосується тракторів, то їхня конструкція ґрунтується на мостах і гарантує дорожній просвіт лише в пару десятків сантиметрів.
При майбутньому аналізі самохідного обприскувача необхідно звернути свою увагу на органи управління, які знаходяться у користувача під рукою. На сучасних тракторах може бути змінено розташування органів управління, що дає можливість керувати всіма можливостями обприскувача, тобто робочими секціями, автоматизованим кермовим управлінням тощо. Вибір має бути виконаний фермером або сільськогосподарським генпідрядником з урахуванням усіх факторів. Незалежно від вибору обприскувача, потрібно постійно проводити техобслуговування і догляд, запчастини для тракторів і запчастини для техніки для сільського господарства можна замовити в хорошому сільськогосподарському онлайн-магазині з доставкою додому.