Купівля холодильного обладнання, навіть для невеликого магазину, вважається істотною проблемою не тільки через вартість цього виду обладнання. Точний вибір гарантує свіжість пропонованих продуктів, їх привабливу презентацію та ефективне обслуговування клієнтів. Холодильне обладнання незамінне в кожному продуктовому магазині, кондитерській і закладі громадського харчування. Це дає можливість зберігати харчові продукти в правильних умовах, які забезпечують їхній термін придатності. Крім якості цього виду обладнання, важливо також враховувати його естетичність, довговічність, функціональність і відповідність профілю бізнесу та пропонованому асортименту. Отже, на що потрібно звернути увагу, перед тим як остаточно вирішити про оснащення власних магазинів холодильними меблями?
Морозильний прилавок чи стелаж?
Для господарів невеликих магазинів основна дилема полягає в тому, чим оснащувати власний магазин — холодильним прилавком чи стелажем, які можна придбати тут https://tehnoholod.lviv.ua/. Або і те, і інше? У чому різниця? Холодильні прилавки застосовуються на стендах, де товари подаються продавцем, практично завжди це м’ясо, холодна нарізка, сир, делікатесні продукти, салати на вагу тощо. Прилавок дає можливість ставити навіть незліченну безліч продукції горизонтально. З іншого боку, морозильний стелаж застосовується для самообслуговування і дає можливість вибудовувати упаковані продукти на полицях, тобто вертикально, тому він займає менше місця, ніж прилавок. Куби, пляшки, коробки з картону, ящики чи решта стоячих упаковок, а також запаковане м’ясо мають чудовий вигляд на полицях. Стелажі часто обладнуються кришкою з нічним опусканням і автоматичним заморожуванням. Тому вибір між прилавком і стелажем залежить здебільшого від асортименту товарів і методу продажів.
Кондитерські прилавки
Кондитерські прилавки призначаються для зберігання тортів, тістечок і десертів у необхідних умовах. Подібні шафи зазвичай мають систему полиць з регульованим похилим кутом для більш приголомшливої демонстрації. Деякі з них обладнані системою контролю вологи, що бажано для кондитерських виробів, оскільки це дає можливість зберегти їхню свіжість, запобігаючи висиханню. Меблі для демонстрації тортів і кондитерських виробів зазвичай зроблені в золотистих відтінках з дерев’яними елементами і відповідним жовтим освітленням.
Магазин з’єднувачів для інших холодильних продуктів
Вибір холодильних меблів — це не тільки купівля прилавків і полиць. Також популярні холодильні шафи, які чудово підходять для охолодження бутильованих і консервованих напоїв, морозильні шафи (крижані вітрини) для зберігання й демонстрації заморожених продуктів і морозива, або окремі холодильні острови. Існують також холодильні або салатні столи для підприємств громадського харчування. Такий великий вибір дає можливість точно вибрати обладнання до кожного пропонованого асортименту, форми продажу та інтер’єрного дизайну.
Холодильні шафи — засклені та для нежитлових приміщень
Приголомшлива презентація напоїв або інших продуктів, які повинні зберігатися при низькій температурі повітря, вважається важливою функцією всіх засклених холодильних вітрин. Елегантний вигляд сучасних вітрин, можливість підсвічування напоїв, що зберігаються в них, або інших продуктів, а також велика енергетична ефективність цього виду обладнання зробили їх на сьогоднішній день найголовнішим обладнанням найрізноманітніших, зокрема і невеликих продуктових магазинів або точок громадського харчування. Основний варіант шаф холодильних, але це не засклені, а традиційні шафи з металевими дверцятами, які виглядають як великі холодильники. Даний тип холодильного агрегату призначається для зберігання чутливих продуктів, які повинні зберігатися в холодильниках. Зокрема, це стосується таких продуктів, як продукти з молока і холодні закуски. У сфері громадського харчування холодильні шафи можуть застосовуватися для зберігання овочів, фруктів, а також приготованих страв, особливо десертів.
Технічні властивості холодильного обладнання
Зазвичай під час вибору холодильного обладнання для професійного застосування дуже важливими є технічні параметри, що визначають довговічність і весь комфорт. Це не виняток, коли йдеться про холодильні меблі. Перед тим як вирішити про придбання, варто відповісти на кілька запитань.
Прилавок з холодильним відділенням або ж без нього?
Для невеликих магазинів, у яких мало місця для зберігання, рекомендують прилавки і стелажі усереднених розмірів, обладнані холодильним відділенням, яке розташоване під поличками для викладки. У цьому разі немає потреби в додатковій холодильній камері в підсобці, що береже місце і гроші. Таке рішення також дає можливість швидко поповнювати асортимент товарів.
Охолодження — вентилятор чи атомайзер?
Холодильні шафи можуть охолоджуватися самостійно за допомогою атомайзера, з якого виходить прохолодне повітря. Цей розчин рекомендується для таких продуктів, як риба, яка має своєрідний запах. Іншим рішенням вважається застосування динамічної повітряної циркуляції завдяки вентилятору, який забезпечує відповідну повітряну циркуляцію, рівномірне та ефективне охолодження по всьому пристрою.
Чиллер для холодильного обладнання — внутрішній чи зовнішній?
Для невеликих офісних приміщень дуже часто купується обладнання з вбудованим чиллером. Перевагами подібного рішення є набагато менша вартість, легкість установки і значна свобода розташування меблів. До головних мінусів належать, наприклад, набагато низький ККД, високе споживання енергії, шум і тепловиділення, що погано проявляється як на самому пристрої, так і на зовнішньому середовищі. Під час використання цього типу обладнання зазвичай необхідна установка кондиціонера, що за собою тягне зайві витрати. Устаткування, яке працює від зовнішнього охолоджувача, вирізняється більшою проблемністю встановлення і більшою ціною придбання. Однак істотними перевагами є безшумна робота обладнання, відсутність тепловиділення, а також набагато менші робочі витрати і більший службовий термін всієї установки. Тому в довготривалій перспективі це більш рентабельна інвестиція.
Які матеріали і температурний діапазон для холодильних установок?
Ще необхідно звертати свою увагу на матеріали, з яких зроблено морозильний агрегат. Для продуктів з молока досить покритої фарбою поверхні викладки, для м’яса підійде лист алюмінію, а для риби потрібна хороша кислотостійка сталь. Холодильні агрегати також необхідно підбирати відповідно до температурного діапазону, придатного для продукту, припустимо, для м’яса і холодних закусок (діапазон температур від -1 до 5 градусів за Цельсієм), продуктів з молока (діапазон температур від 1 до 10 градусів за Цельсієм). Варто звернути увагу, що застосування холодильного обладнання для зберігання та продажу харчових продуктів регулюється відповідним законодавством.
Нове обладнання чи вживані морозильні меблі?
Іноді для економії коштів купуються холодильні установки, що були у використанні. У цьому випадку важливо добре перевірити технічний і зоровий стан меблів, що продаються. Доступне відновлене обладнання може, наприклад, не відповідати чинним нормам щодо захисту від озону або мати компоненти, зроблені з матеріалів, які не підходять для контакту з харчовими продуктами. Тому якщо ви купуєте вживане обладнання, то тільки в перевіреного джерела, яке гарантує його хороший стан і відповідність нормативним вимогам.
Застосування та обслуговування
Навіть найоптимальніше холодильне обладнання не запрацює довго і безвідмовно без належного техобслуговування. Кожна одиниця холодильного обладнання повинна використовуватися за інструкцією. Щодня мийте обладнання відповідним мийним засобом і постійно стежте за чистотою конденсатора. Типовою помилкою вважається перевантаження меблів продуктами харчування, що порушує повітряну циркуляцію в пристрої, призводить до запотівання атомайзера і зменшення холодопродуктивності. Меблі також потребують постійного розморожування і повинні іноді обслуговуватися.
Тенденції дизайну
Морозильні меблі також схильні до моди. Сьогоднішня тенденція — це скромні, мінімалістичні меблі, які дають можливість сфокусувати увагу покупця на виставлених товарах. Від яскравих кольорів намагаються відмовитися на користь приглушених. Виробники також роблять можливим комбінування меблів з однієї, стилістично цілісної серії. Відповідно до останніх напрямків вікна піднімаються, а не відкидаються, що зручно, бо забезпечує гарний доступ до дисплея і полегшує чищення пристрою. Також дуже часто зустрічаються перегородки для товарів зі скла або органічного скла. Не змінюється й освітлювальний стиль, який покликаний виділити свіжість і надати смачного вигляду пропонованим продуктам.