Власник квартири в будинку з цегли замислюється про ремонт. Не про звичайний, косметичний, а про серйозну переробку інтер’єру з можливим переплануванням.
Що повинен знати кожен господар житла про особливості ремонту квартири в цегляному будинку:
- Теплоізоляція в таких будівлях — головне, з чого рекомендується починати облаштування житла.
- Перепланування проводиться простіше і швидше в житлових забудовах з кам’яно-блочних матеріалів, а узаконити перепланування не складе великих труднощів.
- Параметри кімнат у такому житлі дозволяють розгулятися дизайнерській фантазії.
Перепланування квартири в цегляному будинку
Несучими стінами в будівлях із цегли є зовнішні. У процесі перепланування їх зазвичай не задіюють. У квартирах розширеного планування несучою може бути одна із середніх стін, що розділяє квартири.
Популярними рішеннями серед дизайнерів вважаються:
- Трансформація звичайного проєкту в проєкт «Кухня-їдальня», коли зноситься стіна ближньої до кухні кімнати, завдяки чому корисна площа кухні збільшується в 1,5-2 рази.
- Перетворення стандартного планування на проєкт «Квартира-студія», у якому всі або кілька житлових кімнат об’єднані в один простір.
- Перебудова квартири в студію з розширеною площею суміщеного або роздільного санвузла. Збільшення площі санвузла може здійснюватися тільки за рахунок нежитлових приміщень.
Останній варіант представлений на кресленнях нижче.
Ще одним популярним рішенням вважається обладнання арок у міжкімнатних стінах.
Для узаконення перепланування необхідний його проєкт, який повинен складатися професійним дизайнером.
Дизайн квартири в цегляному будинку
У таких приміщеннях часто зустрічаються оригінальні дизайнерські рішення. Але головним було і залишається бачення замовника, для якого з легкістю і максимальною економією втілюються в життя індивідуальні вимоги до особистого комфорту.
Високі стелі, лояльні до обробки простінки та універсальна конфігурація проєктів дають змогу:
- Збільшувати природну освітленість до межі за допомогою розширених віконних прорізів і підвісних стель зі світловідбивними покриттями.
- Чітко зонувати приміщення за допомогою фарб, кольорів, додаткових металевих конструкцій, ширм і перегородок завдяки просторості кімнат.
- Візуально збільшувати простір приміщень за рахунок використання скляних елементів (дверей вбудованих шаф, внутрішніх дверей і дзеркал).
Навіть якщо перепланування не передбачене ремонтом, дизайнерський проєкт допомагає:
- визначитися із загальною концепцією інтер’єру;
- розрахувати кількість ресурсів (грошей, робітників тощо) для успішного і якнайшвидшого завершення ремонтних робіт.
Як утеплити квартиру в цегляному будинку
Недостатні теплоізоляційні властивості цегли змушують власників робити додаткову термоізоляцію.
У 90% випадків рятує внутрішнє утеплення. Його роблять за допомогою стандартних утеплювачів (мінеральна вата, пінополістирол, пінопласт) та інноваційних матеріалів (коркові панелі, рідкі утеплювачі тощо).
Кутові квартири в цегляних будинках доцільно утеплювати не тільки зсередини, а й зовні.
Самостійно проводити роботи з утеплення без спеціальних навичок і обладнання не рекомендується. Для висотних робіт із зовнішнього утеплення потрібні спеціальні допуски. Простіше і вигідніше замовити послугу у фахівців.
Теги:
- особливості ремонту квартир за типом будинків