Полезно знать

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ТРОТУАРНОЇ ПЛИТКИ: ЯКА КРАЩА, ПОРАДИ ЩОДО ВИБОРУ

Содержание:

На сьогодні складно уявити мощення заміських, паркових і пішохідних ділянок без використання надійної тротуарної плитки. До того ж на будівельному ринку представлений такий величезний вибір такого матеріалу за відтінками, формою і типом виготовлення, що можна купити відмінну тротуарну плитку під будь-який ландшафтний дизайн.

А якщо вас цікавить тротуарна плитка ціна актуальна вказана на сайті goldmandarin.kiev.ua.

Переваги тротуарної плитки

Така велика популярність тротуарної плитки обумовлена наявністю маси гідних експлуатаційних характеристик, а саме:

 • Екологічність складу. Здебільшого такий будівельний матеріал виробляється з природної сировини, тому не виділяє ніяких шкідливих речовин при нагріванні, може використовуватися на будь-якій території.
 • Висока міцність і здатність справлятися з великими навантаженнями, значним механічним впливом.
 • Підвищена стійкість до зношування, що дає змогу використовувати таку продукцію впродовж десятиліть без необхідності ремонту і заміни.
 • Низьке вологопоглинання, за рахунок чого будівельний матеріал не боїться впливу атмосферних опадів, не руйнується при тривалій експлуатації.
 • Висока морозостійкість, що дає змогу укладати плитку в різних кліматичних умовах.
 • Невибагливість у догляді.
 • Величезний термін служби.
 • Простота укладання.
 • Доступна вартість.

Недоліком тротуарної плитки можна вважати нерівномірну усадку, але це тільки в разі її неграмотного монтажу. Також можливе незначне ковзання в зимовий час, але якщо підібрати тротуарну плитку відповідного ступеня шорсткості, то можна уникнути і цієї проблеми.

Як вибрати якісну тротуарну плитку?

Щоб вибрати хорошу тротуарну плитку для двору, варто враховувати такі параметри:

 • Спосіб виробництва. Плитка буває вібропресована і вібролита. Перший варіант відмінно підходить для облаштування під’їзних доріг, територій з великою прохідністю. Тому якщо ви хочете вибрати тротуарну плитку під автомобіль, то найкраще зупинити свій вибір саме на вібропресованій продукції. Такі вироби вирізняються підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень, оскільки мають досить щільну і дрібнопористу структуру, тому вони здатні протистояти значним навантаженням. Стандартний відтінок такої плитки — сірий. Вібролита плитка досить красива, міцна, але, тим не менш, не зможе переносити великі регулярні навантаження. Тому вона в основному використовується для мощення прибудинкової території, невеликих доріжок. У продажу такий матеріал представлений найрізноманітнішого кольору і форми на вибір покупців, також користується великим попитом.
 • Товщина. Щоб не переплачувати, але при цьому розраховувати на високу надійність отриманого покриття, варто враховувати товщину тротуарної плитки. Матеріал товщиною до 4 см — чудовий варіант для мощення пішохідних доріжок, а плитка — до 7 см вже більше підходить для влаштування території із середньою прохідністю. Вібропресований варіант товщиною понад 7 мм — це універсальний спосіб для мощення будь-якої високонавантаженої території.
 • Розмір. Щоб вибрати розмір майбутньої плитки, необхідно враховувати не тільки її зовнішній вигляд, а й майбутнє навантаження. Якщо необхідно влаштувати ділянку з інтенсивним потоком руху, то в цьому випадку варто брати велику плитку для рівномірного розподілу статичного навантаження.
 • Ступінь просушування. Якщо будівельний матеріал під час виготовлення погано був просушений, то в процесі експлуатації він буде поступово руйнуватися, особливо під час впливу сильних морозів. Визначити рівень просушування можна самостійно, для цього необхідно постукати плитками одна об одну. Якщо буде чути дзвінкий звук, значить, продукція добре просушена.

Також варто перевірити сертифікат якості на товар, ретельно оглянути його перед покупкою, щоб унеможливити наявність будь-яких дефектів, неякісного фарбування. Якщо на поверхні є великі пори, бульбашки, то це свідчить про великий вміст вологи в складі, що в будь-якому разі негативно відіб’ється під час подальшої експлуатації плитки. Не повинно бути ніяких сторонніх включень.

Похожие статьи

Back to top button