Грамотний підхід до вибору бетонних кілець, не просто гарантія тривалої служби побудованої споруди, а й запорука Вашого спокою, перш за все тому, що септик з бетонних кілець, який вийшов із ладу, наприклад, узимку, та й у будь-яку іншу пору року, — це серйозна проблема, розв’язувати яку потрібно максимально оперативно.
Уникнути таких ситуацій Вам допоможе наш короткий посібник з вибору бетонних кілець, ознайомившись з яким Ви точно зможете не помилитися з вибором купуючи бетонні кільця Івано-Франківськ.
Є кілька різних аспектів, на які слід звернути увагу, купуючи бетонні кільця. Вони стосуються, як вибору необхідного об’єму септика, вибору типу кілець і врахування особливостей їхнього монтажу, а також характеристик міцності, як залізобетонних виробів, що здебільшого відноситься до вибору виробника бетонних кілець. Тому, купити бетонні кільця можна на сайті ivano-frankivsk.zgbk-etalon.kh.ua.
Бетонні кільця — вибір розміру
Від розміру бетонного кільця залежить і ціна на нього — чим більше кільце, тим більшу кількість матеріалів витрачає виробник на випуск готової продукції. Звичайно ж, розмір визначає і корисний внутрішній обсяг споруди. Детально (з формулами і розрахунком необхідного розміру бетонних кілець) ми розглянули в розділі Частих запитань про бетонні кільця, усереднені ж значення наведемо тут:
- коли ви обираєте бетонні кільця для каналізації, на кожного мешканця будинку потрібно передбачити щонайменше 1,2 м куб. об’єму септика, за умови, що сам септик складається щонайменше з двох ємностей;
- коли йдеться про вибір розміру бетонних кілець для колодязя, враховується тільки максимальне водоспоживання з урахуванням дебету водоносного шару. Якщо передбачається, що воду збиратимуть тільки на одне кільце, то за діаметра 1 метр запас становитиме 680 літрів, 1,5 метрове бетонне кільце вміщує 1500 літрів, а 2-метрове — 2800 літрів. Зіставивши ці значення з планованим водоспоживанням (не забувайте про полив) і варто вибирати діаметр бетонних кілець для колодязів на воду.
А якщо взяти усереднені значення за найбільш затребуваними бетонними кільцями серед наших клієнтів, то на першому місці кільця ЗБВ КС15-9 — їх в основному використовують для будівництва всього, що пов’язано з каналізацією приватного будинку — від простих вигрібних ям до багатокамерних септиків. А ось для колодязів на воду частіше обирають бетонні кільця КС10-9, втім, тут універсального рішення «для всіх» не існує: надто багато чого визначається глибиною залягання і дебетом водоносного шару в конкретній місцевості. А якщо вас цікавлять надійні бетонні кільця ціна актуальна представлена на ivano-frankivsk.zgbk-etalon.kh.ua.
Бетонні кільця із замком і без замка: які вибрати?
Питання, насправді, з розряду «кому що більше подобається». Можливо, багато хто не погодиться з таким твердженням, але вперті факти свідчать про те, що і в того, і в іншого типу бетонних кілець є свої переваги і недоліки. Але спочатку давайте прояснимо, чим відрізняються бетонні кільця із замком від кілець ЗБВ без замка.
У бетонних кілець із замком є спеціальний паз, зворотно-симетрично розташований зверху і знизу кожного кільця, власне, це і є «замок». Призначення паза — здійснювати фіксацію встановлених бетонних кілець від горизонтального зміщення. У цьому разі кожне бетонне кільце тримається за інше, і додаткової фіксації самих кілець у процесі монтажу не потрібно. Подібні пази влаштовують не тільки на самих бетонних кільцях, а й на добірних елементах — днищах і плитах перекриття.
Щодо «звичайних» бетонних кілець без замка, на перший погляд, конструкція виходить надійнішою, а процес монтажу швидшим. Щоправда, ціни на такі бетонні кільця вищі (складніше обладнання і сам технологічний процес виробництва), а також, працівникам, залученим до складання колодязя, доводиться закладати наскрізні транспортирувальні отвори в бічних стінках кільця. Отвори ці потрібні, щоб пропустити стропи вантажопідйомної техніки, адже щоб завантажити і розвантажити кільце, його потрібно підняти, а для цього — за щось зачепити. І закладати такі отвори краще сумішами на основі цементів, що розширюються, щоб повністю виключити можливість перетворення герметичного септика з бетонних кілець на дренажний колодязь.