Полезно знать

Катання на квадроциклах-види чотириколісних транспортних засобів. Квадроцикли на практиці

Содержание:

На квадроциклах можна їздити по лісових нетрях і дорогах єдиного користування. Водіння квадроцикла вимагає здібностей рівноваги. Щоб відчувати себе в безпеці, людина, керуючий квадроциклом, зобов’язаний мати шолом, ліктьові і колінні щитки.

Що таке квадроцикл?

Квадроцикли, або квадрицикли, Всюдиходи або ATV (Всюдиходи), почали користуватися популярністю в 1990-х роках. Сьогодні вони сприймаються здебільшого як машини для рекреаційної їзди, які вибирають любителі позашляхових пригод. За рахунок того, що вони добре працюють в непростих умовах бездоріжжя, їх застосовують пожежна служба, поліція або польська армія. Вони застосовуються охоронцями залізниць і добре себе зарекомендували під час операцій, що проводяться гірськими рятувальними службами. Всюдиходи також застосовуються в лісах штату. Це автомобілі, що призначаються для їзди по бездоріжжю, і їх не можна переплутати ні з якою іншою машиною. У них немає кабіни водія, а їх візиткою є великі шини зі зменшеним тиском. Водій квадроцикла сидить на квадроциклі, притулившись до нього спиною. Вага квадроциклів не буде більше 400 кг, а об’єм двигуна буває різним — 500 см в разі машин із запалюванням від стиснення, 50 см в разі чотириколісних машин з іскровим запалюванням. Швидкість, яку вони розвивають, не повинна перевищувати 45 кілометрів на годину. Розрізняють легкі квадріцікли (свою вагу яких не буде більше 350 кг) і нелегкі квадріцікли (свою вагу яких не буде більше 400 кг).

Серед найбільш затребуваних повнопривідних мотоциклів-прогулянкові моделі з приводом на одну вісь. Вони добре працюють як на горбистій місцевості, так і на дорогах з твердим покриттям (щебеневих і грунтових). Необхідно також згадати про спортивні квадроциклах (або квадроциклах дуже високої потужності), які відрізняються більш потужною системою якщо порівнювати з прогулянковими квадроциклами. Вони обладнані повним приводом. з подібним транспортним засобом ви легко зможете завоювати скелясту дику околицю і стежки з виступаючими із землі корінням. На дуже складних дорогах чудово підійдуть повнопривідні квадрицикли дуже високої прохідності (наприклад, спортивні моделі) з додатковим обладнанням, наприклад, причепом, газонокосаркою.

Що необхідно, щоб стати водієм квадроцикла?

В наш час, квадроцикли львів, що мають номерний знак, чинне страхування цивільної відповідальності перед третіми особами і відповідають інженерним вимогам, що пред’являються до мотоциклів категорії L2E або L6E, повинні бути відзначені. Дана умова, яке має бути виконано для того, щоб їздити на них по дорогах єдиного користування. На превеликий жаль, цього недостатньо, щоб долати на квадрициклі кілометри лісових доріг і дикої місцевості. Згідно з польським законом, для управління квадроциклом потрібно посвідчення водія категорії AM. На нього можуть претендувати особи старше 14 років. За 3 місяці до власного 14-річчя ви можете пройти курс, що дає можливість здати практичний і теоретичний іспит з водіння даної категорії.

Водіння квадроцикла: самі вирішальні моменти

Катання на квадроциклах-це викид адреналіну і джерело невимовного захоплення. Втім це не вважається непростим завданням. Тому не дивує, що дуже багато людей прагнуть мати квадроцикл. Перші кроки на квадроциклі можуть бути легше для того, хто має знання про рух на байку. Перед тим як сісти на квадроцикл, придбайте шолом — він не буде потрібно відповідно до закону, але зрозуміло, що він може врятувати життя. При подорожі на цьому типі ТЗ добре мати відповідні черевики, ліктьові і колінні щитки, які зроблять будь перекидання набагато менш небезпечним. І не забудьте пристебнути ремінь безпеки. Положення під час їзди має важливе значення; воно вимагає, щоб ваша вага розташовувався на сидінні, а коліна повинні бути злегка зігнуті, коли ви стоїте. Руки, що лежать на кермі квадроцикла, теж повинні бути злегка зігнуті.

Їзда на квадроциклі по прямій поверхні навряд чи викличе труднощі навіть у початківця водія. Проходження поворотів точно важче. Щоб пройти даний етап неушкодженим, потрібно сповільнитися, а потім злегка нахилитися в ту ж сторону, що і поворот. На крутих ділянках маршруту розумно застосовувати Задній привід автомобіля. Подолання деяких перешкод іноді вимагає зупинки машини. Іноді варто спокійно оцінити, чи дозволяють ваші навички керувати автомобілем на тому чи іншому покритті. Баланс має ключове значення при управлінні квадроциклом. Не забувайте про це, коли піднімаєтеся по схилу на гребінь пагорба.

Похожие статьи

Back to top button