Полезно знать

У чому відмінність: засувка і затвор Батерфляй

Порівнюємо два схожих типу запірно-регулюючої арматури: засувку і затвор Батерфляй. Які ж ще відмінності, крім ціни, існують у даних деталей трубопроводу?

В умовах сучасного трубопровідного ринку запірно-регулююча арматура типу «Батерфляй» все ще залишається затребуваною у споживачів і практичною в застосуванні. Особливо, таке рішення ідеально використовується на виробництвах великих масштабів з великими діаметрами труб і малотекучим середовищем для роботи. Однак однаково популярні і традиційні засувки, які чудово функціонують практично на всіх діаметрах трубопроводу: від малих до порівняно великих. Але в чому ж конструктивні відмінності між цими, з першого погляду, дуже схожими типами арматури запірної?

Насправді, навіть незважаючи на те, що Поворотний затвор Батерфляй називають засувкою, гермоклапаном і поворотною заслінкою, це, в першу чергу, дисковий затвор. У ньому замикає / регулюючий елемент зроблений у формі диска, що повертається навколо власної осі. Відкидний клапан типу «Батерфляй» з двопільним диском дуже легкий в управлінні: при повороті рукояті запускається і сам замикає/регулюючий орган. З простою засувкою справа йде абсолютно по іншому: круглий диск, клин або інший запірно-регулюючий механізм приводить в рух клапан, а ще затримує його. Тому, якщо ви бажаете купити засувки типу «Батерфляй» виробництва “GENEBRE”, переходьте на сайт https://sprenergo.com.ua/644229333-zasuvky-typu-baterfliai/

Крім інших, у даних деталей сантехніки є і інші розрізняють тонкощі, наприклад, щодо технічних властивостей. Засувки представлені більш великим набором дуже різних типів. Це і клинові, і паралельні, і швидкоспускні, і обертальні. На відміну від затворів Батерфляй, вони значно досить стійкі до великого внутрішньосистемного тиску, і, тому, мають значно досить великі показники герметичності. Останнє досягається за рахунок різних ущільнювачів.

Дуже важливо, що засувки використовуються в системах великих температур завдяки низькому гідравлічному опору і нееластичним ущільнювальним матеріалами. Поворотний же затвор, хоча і не дуже підійде для потоків з великим тиском і температурами, відрізняється великим номінальним діаметром. Це означає, що ціна засувки, до слова, того ж діаметра буде набагато вище, ніж ціна того ж батерфляя з тим же перетином. Простота пристрою гермоклапана гарантує його застосування в якості арматури запірної так само як і регулюючої, чим не може похвалитися засувка.

Засувки-досить гнучке рішення в умовах постійної зміни напрямку середовища роботи. А ось для дискового затвора характери зручний і своєчасний запуск, швидка зупинка в силу відносно низького опору в плані гідравліки. На відміну від засувки, заслінка має звичайну і лаконічну конструкцію, а це, виходячи з цього, зменшує трудо — і ресурсовитрати.

Як вже було зазначено вище, засувки не варто застосовувати в якості регулюючої або дросельної арматури. Для підключення або розведення напрямку руху, вертикального напрямку потоку, пристрій засувок враховує задіяння в даному процесі конкретної ділянки затвора. Унаслідок загрози ерозії заджвіжкі не встановлюють з метою зупинки потоку. Робочий принцип даної деталі трубопроводу нагадує ворота: замикає орган рухається уздовж вертикальної центральної лінії затвора до сідла каналу.

У чому відмінність: засувка і затвор Батерфляй

Поворотні клапани Батерфляй з круглим диском переважно застосовують для регулювання потоку. Експерти радять додатково встановлювати редуктори на шток заслінок, так як це допоможе зафіксувати положення затвора.

Похожие статьи

Back to top button