Полезно знать

Як підібрати Туристичний ліхтар?

Содержание:

Ліхтар-один з головних інструментів кожної людини, яка не сидить на місці. Якщо ви ходите в походи, займаєтеся активним туризмом або ж просто буваєте часто під відкритим небом вночі, ліхтар вам дуже необхідний.

У продажу представлена величезна сотні різних моделей-невеликих, великих, стійких до ударів і навіть підводних. Який ліхтар підійде вам краще за інших? Це ми і допоможемо з’ясувати.

У наступному розділі даної статті ми поговоримо про всі важливі параметри туристичних ліхтарів, які необхідно розуміти і враховувати під час вибору, а потім розповімо про десяток привабливих моделей, які можна вибрати у магазинів в нашому каталозі https://amperok.com.ua/cat_osvitlennja/svitylnyky_led/fonari/.

Основні характеристики, на які необхідно звернути увагу

Тип ліхтаря

Ліхтарі можуть бути найрізноманітнішими, і список їх типів дуже довгий: ручні, велосипедні, тактичні, підводні, невеликі, пошукові, спеціалізовані, кутові, Кемпінгові, налобні, кліпси і інші. Розглянемо найбільш поширені.

Ручні ліхтарі-це маленькі і не дуже важкі фактично універсальні пристрої, призначені для носіння в руках. Вони часто обладнуються зручною ручкою і петлею, завдяки якій ліхтар можна повісити на зап’ясті або ще куди-небудь.

Велосипедні моделі, зрозуміло, призначаються для установки на велосипеди. Зазвичай це досить потужні прилади з міцним корпусом, захищеним від бруду і вологи. До речі, вибір велофонаря або велофари — завдання куди більш цікава, яка заслуговує окремого матеріалу на спеціальному ресурсі.

Тактичні ліхтарі необхідні на полюванні, а ще під час проведення, наприклад, страйкбольних матчів вночі. Вони часто можуть долучатися до стовбура зброї і повинні засліплювати противника, для чого застосовують дуже потужні лампи.

Підводні моделі необхідні фанатам дайвінгу та підводного полювання. Вони добре захищені від проникнення в середину корпусу вологи і теж застосовують потужні світлодіодні, світло яких може пробитися навіть через відносно брудну воду.

Як підібрати Туристичний ліхтар?

Невеликі ліхтарі мають менші розміри і часто кріпляться на одязі за допомогою затиску, а ще на зв’язці ключів за допомогою карабіна. Для щоденного застосування-наприклад, в темних приміщеннях складу.

Пошукові моделі призначаються для лісників, мисливців, рятувальників і тих, хто любить прогулянки на природі. Вони відрізняються дуже високою яскравістю і дальністю світла, які необхідні для швидкого виявлення людей і тварин. Також нерідко мають дуже довговічні батареї і акумулятори.

Кемпінгові ліхтарі необхідні для створення електричного освітлення в тимчасових таборах, влаштованих для ночівлі під відкритим небом. Вони можуть бути як всеспрямованими, так і односторонніми. Також часто обладнуються ручкою, за яку їх можна повісити на дереві або мотузці.

Налобні моделі дуже часто застосовуються професіоналами, які працюють в темряві. Кріплення на голові повністю звільняє руки для роботи, а легка вага забезпечує комфорт протягом багатьох годин.

Параметри світла

Потік світла-одна з ключових характеристик будь-якого ліхтаря. Вона визначає кількість світла, яке випромінює лампа (в люменах). Чим більше потік світла, тим буде краще видно об’єкт який висвітлюється. При цьому необхідно врахувати і кут розсіювання — чим він менший, тим краще світло буде зосереджуватися на вашій меті.

Довжина променя-ще один ключовий параметр, що визначає найбільшу відстань, на якому світло ліхтаря буде може висвітлити мета. Зазвичай ця характеристика безпосередньо залежить від типу моделі.

Можливість фокусування променя за допомогою спеціальної лінзи стане в нагоді, якщо вам часто необхідно розглядати маленькі об’єкти на великій відстані — дана функція забезпечує зменшення кута світлового розсіювання і концентрацію потоку світла.

Наявність сигналів стане в нагоді на природі — наприклад, мандрівникам і рятувальникам. Світло ліхтаря, який функціонує в режимі SOS або в режимі стробоскопа, помітити набагато легше.

Корпус

У ліхтарях застосовується два типи відбивачів-гладкі і текстуровані. Гладкий відбивач дає можливість лампі створити маленьке, але яскраве і чітке пляма світла. Текстурований відбивач з горбистою поверхнею забезпечує м’яке розсіювання світла і освітлення пристойної площі зі зменшеною яскравістю.

Якщо ви збираєтеся застосовувати власний ліхтар в непростих умовах погоди, рекомендуємо звертати власну увагу на IP-рейтинг його корпусу. Він показує ступінь захисту приладу від води і бруду.

На корпусі ліхтаря може перебувати спеціальна ударна кромка, яка як може знадобитися в різноманітних ситуаціях (припустимо, для самооборони або розбивання різних предметів), так і має естетичне призначення. Стане в нагоді в походах.

Як підібрати Туристичний ліхтар?

Більшість моделей обладнуються кліпсою, завдяки якій можна швидко і легко закріпити ліхтар фактично на різних поверхнях. Теж буде корисним в похідних умовах і не тільки.

Батарейки

Недорогі моделі застосовують для харчування звичайні батарейки або знімаються звичайні акумулятори, а дуже дорогі обладнуються своїми акумуляторами. Крім того, моделі, призначені для застосування протягом тривалих термінів часу, часто можуть працювати і від своїх акумуляторів, і від батарейок — це зроблено для того, щоб у користувача на всякий пожежний випадок був запасне джерело живлення.

Особливу увагу потрібно виділити типу акумулятора. Хороший варіант-літій-іонні акумулятори, які не страждають «ефекту пам’яті», можуть витримати багато циклів розрядки-зарядки і плавно розряджаються у вимкненому стані. Їх тільки один мінус — не дуже величезний діапазон робочих температур.

Другий варіант-нікель-металгідридні акумулятори. Вони дешевші і можуть пропрацювати багато років, але бояться неправильного поводження — занадто сильного розряду і перезарядки. Їх ємність при інших аналогічних параметрах помітно менше, зате вони набагато краще переносять роботу в умовах низької температури.

Як підібрати Туристичний ліхтар?

Іноді ліхтарі можна заряджати за допомогою фотоелектричної панелі або вбудованої динамо-машини. Практично завжди це Кемпінгові моделі, що працюють протягом особливо тривалих термінів часу.

Похожие статьи

Back to top button