Полезно знать

Шифер хвильовий, Як правильно вибрати шифер, корисні поради

Содержание:

Поява нових матеріалів для будівництва абсолютно не означає, що старі, перевірені протягом декількох десятиліть раптом втратять власну популярність. Візьмемо, наприклад, азбоцементний лист. Серед усього різноманіття сучасних матеріалів для покрівлі він відшукав власну нішу і як і раніше широко застосовується в промисловому будівництві і при спорудженні об’єктів приватного сектора.

Що собою являє азбоцементний лист, технологія його виготовлення

Матеріалом для виробництва азбестоцементного хвилястого покрівельного листа служить азбестове волокно, виробнича технологія матеріалу для покрівлі запатентована в Англії, на початку 19 століття. Розроблений в ті далекі роки процес виробництва за весь час майже не зазнав змін. Перші підприємства з випуску азбестоцементного хвилястого покрівельного листа були відкриті в Англії і Чехії.

Інтерес до нового матеріалу для покрівлі проявили підприємці багатьох європейських країн, в короткі терміни було відкрито багато виробництв в самих різних країнах світу. Насиченість ринку дозволила протягом певного часу зменшити ціну азбестоцементного хвилястого покрівельного листа. Купити в Україні якісний шифер як і інші будівельні матеріали можна в магазині Nasha-stroyka.com.ua, тут представлений великий асортимент і доступні ціни.

Трохи про фактори, які забезпечують якість матеріалу для покрівлі

Сама волокниста структура азбесту передбачає забезпечення хорошої міцності листів. Під час виготовлення крім азбесту застосовуються портландцемент і сода. У процесі переробки вся сировина перемішується, волокна азбесту діляться і створюють безладну сітчасту структуру, конкретно вона служить армуючим елементом шиферного листа. Причому міцність азбестової і сітки з металу фактично рівні.

У виробництві азбестоцементного хвилястого покрівельного листа можуть застосовуватися кілька видів справжнього азбесту: амфіболів і хризотил, обидва вони видобуваються на російській території.

Шифер хвильовий, Як правильно вибрати шифер, корисні поради

Більш детальна інформація про сировину для виготовлення азбестоцементного хвилястого покрівельного листа — на відео:

Якими факторами визначається якість виробленого матеріалу

Важливим моментом, що визначає якість, вважається правильна співвідношення цементу і азбестових волокон, даний показник знайдений відповідним ГОСТом і обов’язковий для виробників.

Шифер хвильовий, Як правильно вибрати шифер, корисні поради

Дуже важливо на якому обладнанні виробляється азбоцементний лист — воно повинно мати потужність, достатню для якісного змішування і рівномірного розподілу волокон азбесту, тобто дає можливість отримати максимально однорідну структуру листа.

Щоб отримати кращий азбоцементний лист виробникам знадобиться застосовувати азбестові складові конкретної зернистості, довжини і діаметра. Всі дані параметри сировини обумовлені в нормативах. Дотримання всіх вимог до сировини і процесу технології дає можливість випускати матеріал великої міцності з великим службовим терміном.

Стандарти, підтримувані вітчизняними виробниками азбестоцементного хвилястого покрівельного листа припускають випуск однорідного листа, без додаткової прокладки всередині нього шару металу. Іноземні виробники матеріалу для покрівлі дуже часто застосовують технології виготовлення тришарового азбестоцементного хвилястого покрівельного листа, в якості центрального шару застосовується тонкий лист металу, що сприяє утворенню і збереженню хвилястої форми.

Шифер хвильовий, Як правильно вибрати шифер, корисні поради

Як нововведення необхідно відзначити початок виробництва різнобарвного азбестоцементного хвилястого покрівельного листа. Фарби при цьому застосовують силікатні і фосфорні, покриття ними дає можливість зробити краще зовнішній вигляд і збільшити характеристики дуже високої якості матеріалу для покрівлі.

Плоский азбоцементний лист і хвильовий, розміри листа та інші характеристики

Випускається азбоцементний лист у вигляді хвилястих або плоских листів, якщо хвилясті майже завжди застосовуються для спорудження покрівлі, то плоскі знайшли більш велике застосування в спорудженні огорож, парканів, перегородок. Товщина листів плоского азбестоцементного хвилястого покрівельного листа може становити від 0,8 до 2 см, розміри можуть бути самими різними, але найбільш популярні з них 2х1,5 м, 3х1,5 м, 1х1,5 м. Плоский азбоцементний лист для робіт пов’язаних з покрівлею не використовують.

Оскільки ми розглядаємо матеріал для покрівель, то слід більш детально поговорити про хвильовому шифері.

Шифер хвильовий, Як правильно вибрати шифер, корисні поради

Серед основних параметрів азбестоцементного хвилястого покрівельного листа відзначають:

  • ширина,
  • довжина,
  • товщину листа,
  • висоту хвилі,
  • крок, тобто відстань між хвилями.

З урахуванням кількості хвиль на аркуші, азбоцементний лист поділяють на 5 — 8 хвильової.

Найменш популярним вважається азбоцементний лист 5 хвильовий.

Причина в неекономічності матеріалу, крок його хвилі становить 262 мм, якщо укладання азбестоцементного хвилястого покрівельного листа виконується правильно, то лист з номінальною площею 1,98 кв.м. реально буде закривати всего1, 62 кв. м. Покрівельні поверхні. Тобто недоцільно буде застосовуватися практично 20% матеріалу. Товщина 5 хвильових листів-5, 8 мм.

Найбільшу товщину, 7.5 мм, має 6 хвильовий азбоцементний лист. Розмір азбестоцементного хвилястого покрівельного листа даного виду становить 2х1, 125 м, він затребуваний як в житловому, так і промисловому будівництві.

Найпопулярнішим вважається азбоцементний лист 7 хвильовий. Ним зазвичай вкривають заміські приватні будинки. Товщина його становить 5,8 мм, розміри листів — 1,75х0,98 м.при всій площі листа 1,714 кв. м ним можна закрити 1, 335 кв. м покрівлі. Хвиля має висоту 4 см, крок між хвилями — 15 см.

Якщо ви все таки захотіли застосовувати такий матеріал для покрівлі, то потрібно пам’ятати, що азбоцементний лист — матеріал, що вимагає правильного розрахунку, який дасть можливість істотно зробити менше кількість відходів. При укладанні азбестоцементного хвилястого покрівельного листа даного виду перехлести виконуються як в поздовжньому, так і в поперечному напрямку. Не можна допустити, щоб в одній точці сходилися кути чотирьох листів, цього уникнути допоможе чергування половинок і цілих листів. У кожному наступному ряду місце з’єднання буде зрушуватися на пів-листа.

Похожие статьи

Back to top button