Якщо ваша посудомийна машина перестала коректно працювати, не спішіть викликати майстра. Тому що деякі несправності цієї техніки можна ліквідувати самостійно. Потрібно лише чітко розуміти, чому посудомийка зламалась, та як правильно провести діагностику і ремонтні роботи.
Найчастіші причини виходу посудомийки з ладу
Припустимо, що ваша посудомийна машина працює понад 5 років і гарантія давно закінчилась. В такому випадку викликати серйозну поломку техніки здатна будь-яка зношена деталь. Але навіть якщо посудомийка була придбана недавно, це не застраховує вас від несправностей.
Ось 6 найпоширеніших факторів, які можуть спричинити передчасну поломку посудомийної машини:
- Неякісна техніка. Техніка була зібрана неякісно або стан деяких деталей був уже несправним. Часто таке трапляється у дешевих китайських виробників з поганою репутацією.
- Залишки їжі. На посуді, який завантажується всередину машинки, залишається багато залишків їжі. У результаті забиваються фільтри. А при завантаженні дуже сильно забрудненого посуду машинка буде перенавантажуватися — прийдеться полоскати посуду своїми руками.
- Некоректне підключення водних комунікацій. Наприклад, зливний шланг має неприпустиму довжину або було зроблено ненадійне кріплення шланга з каналізаційною трубою.
- Використовується неправильний засіб для миття посуду. Як наслідок, посуд погано очищається від жиру або взагалі залишається брудним. Це не зовсім поломка, але в таких ситуаціях люди частенько шукають проблему саме в машині.
- Дверцята закриті нещільно. В результаті техніка не вмикається. Машинка запускається тільки тоді, коли дверцята будуть щільно закриті (до характерного клацання). Але інколи дверцята закриваються не щільно навіть у разі спрацьовування засувки. Така несправність — провина виробників конкретної моделі посудомийки.
- Неправильне завантаження посуду. У такому випадку якість миття столових приладів у верхньому відділі та каструль на нижній полиці істотно погіршиться. Правила експлуатації техніки передбачають рекомендації щодо грамотного розподілу посуду і столових приборів. Так, верхній відділ заповнюється переважно чашками та тарілками, а нижній — каструлями. Причому чашки й келихи слід укладати догори дном.
Крім того, дуже часто трапляються проблеми з електрикою. Посудомийну машину потрібно підключати до кабелю з жилами діаметром 2,5 мм, який під’єднаний до окремого автомату на 10 чи 16 Ампер. Якщо ваш пристрій підключений іншим чином, це може навіть спричинити пожежу.
Якщо у конкретній ситуації відсутні вищеописані причини, проводиться більш серйозна діагностика та ремонт посудомийних машин.
Як провести ремонт посудомийки
Для початку треба запам’ятати загальний алгоритм ремонту. Він полягає у наступних послідовних діях:
- Відключити машину від усіх мереж — електричної, водопровідної та каналізаційної.
- Зняти всі приєднані до техніки шланги.
- Відкрутити гвинти, що фіксують задню кришку пристрою.
- Зняти задню кришку та бічні панелі корпусу.
- Акуратно вийняти цифровий блок і передню панель.
- Провести уважний огляд «нутрощів» посудомийки.
- У першу чергу потрібно звернути увагу на шланг.
Якщо після огляду з’ясувалося, що джерело проблеми саме шланг, його потрібно замінити та зібрати машинку у зворотному порядку. Якщо шланг неушкоджений, слід продовжити розбирання пристрою — демонтувати розбризкувач і крильчатку. Далі потрібно замінити пошкоджені деталі (датчик температури, ТЕН тощо), після чого зібрати пристрій та протестувати його.
Поради експертів по ремонту посудомийних машин
7 порад по ліквідації несправностей посудомийної машини (будь-якої моделі та виробника):
- Вода не набирається. Спочатку перевірте тиск води у водопроводі, та чи не перетиснутий шланг подачі води. Якщо все нормально, то причини інші — наприклад, засмічення впускних отворів, клапана, шланга, або несправність електромагнітного заливного клапана.
- Вода не зливається. Знову ж таки, якщо зливний шланг не перетиснутий і не засмічений (це легко перевірити самостійно), причина поломки може полягати у несправній зливній помпі.
- Посудомийна машина протікає. Скоріш за все порушена герметичність патрубків та їхніх стиків, цілісність шланг відводу або гумки ущільнювача. Деталі потрібно перепід’єднати або замінити.
- Не вмикається/не запускається конкретна програма. Найчастіше це прояв поломки плати управління або блокування двигуна. Якщо пощастило, причина може бути у перетисканні чи надриві мережевого кабелю. А якщо дуже сильно пощастить — у банальній відсутності електрики у конкретній розетці чи квартирі (хоча це рідкість).
- Вода не нагрівається. Імовірно вийшли з ладу ТЕН, модуль управління або датчик нагріву. Потрібна заміна елементів.
- Посуд залишається мокрим після мийки. Можливі 2 варіанти — або зламався вентилятор сушки, або знову ТЕН.
- Посудомийна машина сильно шумить. Причини можуть бути в зносі крильчатки помпи, порушенні цілісності підшипників. А можливо, у робочій камері пристрої «завалялося» що не будь з минулого миття.
Звісно, якщо вам не вдалося знайти несправність чи повністю ліквідувати її, краще звернутися до професійного сервісного центру. Майстри мають досвід роботи, спеціальне обладнання та інструмент, завдяки яким діагностика та ремонт посудомийки пройдуть швидко, точно, з гарантією.