Правильні пропорції бетону — як зробити хороший бетон?

Правильні пропорції бетону — як зробити хороший бетон?

Бетон вважається найбільш часто вживаним матеріалом на майданчиках будівництва. Це відомо було вже в давнину. У той час його називали ненатуральним каменем. Бетон застосовували в Ассирії і з часів Стародавнього Риму за часів Республіки, тобто близько 200 р. до н.е. У давнину пісок і гравій з’єднували з вапняним розчином і застосовували, наприклад, для закріплення каміння в кладці і склепіннях.

Сьогодні бетон Хуст повсюдно застосовується у сфері будівництва. Бетон являє собою цементну суміш, води і заповнювачів. Таким чином, сам розчин здається простим у виготовленні. Все таки, співвідношення таких компонентів важливе для отримання однакової і твердої маси бетону.

Що ми використовуємо для виробництва бетону?

Тип, якість і кількість застосовуваних компонентів важливі для міцності та консистенції суміші бетону. Бетон робиться з таких компонентів:

Цемент — здебільшого, портландцемент традиційний (ЦЕМ I) або з добавками (ЦЕМ II) і металургійний цемент (ЦЕМ III). Найпопулярнішими марками цементу є 32,5 і 42,5, які вказують на міцність на стиск. Перевірки проводяться в умовах лабораторії на власно підготовлених зразках з розмірами сторони близько 15 см, відповідно до польського стандарту. Під час купівлі цементу необхідно уважно дивитися на те, чи випарувався він, чи розмок, чи не містить грудочок.

Агрегат — зазвичай застосовується суміш піску і більшого гравію різноманітного розміру зерен. У якісному заповнювачі пісок має становити 1/3 від усієї кількості заповнювача. При цьому необхідно звернути увагу, чи немає в суміші якихось домішок, наприклад, частинок деревини, торфу, скла, окультуреного ґрунту або пилу. Перед змішуванням із цементом заповнювач має бути просіяний. Вода для замішування розчину бетону має бути чистою, схожою за складом з питною водою. Добавки — домішки речовин хімії, які надають розчину потрібні властивості.

Пропорції суміші бетону

Согодні як і завжди Хуст бетон робиться за строго конкретними рецептами. Для його створення застосовуються спеціалізовані стандарти і таблиці, які визначають хороший рецепт для 1 м3 розчину. Зазвичай, в описі проєкту будівництва є суворі вказівки і рекомендації щодо так званого класу бетону.

Правильні пропорції бетону - як зробити хороший бетон?

Таким чином, залежно від призначення, консистенція і склад самого бетону будуть відрізнятися.

Пропорції бетону

У цьому варіанті ми робимо щільний або щільно-пластичний так званий худий бетон. У подібній суміші менше цементу і більше заповнювача, а співвідношення води і цементу вище (що означає менше води). Суміш настільки зручна, що її можна змішувати тільки у відрі і наносити лопатою. Ми також застосовуємо так званий сухий бетон на лопаті, що містить трохи води. Коли ми робимо розчин бетону вручну, інгредієнти мають бути додані в правильному порядку, тобто спочатку ми даємо пісок і гравій, потім цемент і, нарешті, воду.

Правильні пропорції бетону - як зробити хороший бетон?

Пропорції бетону в бетономішалці

Ми не застосовуємо в бетономішалці так званий худий бетон, де дуже мало цементу і маса щільно-пластична, оскільки його важко змішувати. Здебільшого застосовуються суміші з найвищою рідиною, наприклад рідкі, напіврідкі або пластичні. Під час замісу розчину в бетонозмішувачі спочатку заливають воду, потім додають цемент і, нарешті, заповнювач і решту води. Час змішування бетону в змішувачі впливає на якість бетону. Зрозуміло, він не може бути доволі довгим, оскільки в такому разі трапиться відокремлення всіх компонентів, що призводить до зменшення міцності бетону. Усереднений час змішування становить 5 хвилин.

Пропорції бетону для підлогового покриття

Для підлогового покриття застосовується бетон із властивостями міцності на стиск 20 МПа. Пропорції цементу в 1,5-2 рази перевищують кількість застосовуваної води. Для приготування 1 м3 розчину нам знадобиться 200 літрів води і близько 300-400 кг цементу. Співвідношення цементу і заповнювача становить 1 до 3. Це означає, що заповнювача має бути втричі більше, ніж цементу. З цієї суміші вийде міцна підлога.

Пропорції бетону для фундаментів

Під час будівництва будинку ми застосовуємо консистенцію бетону від рідкої до пластичної і напіврідкої. Для фундаментів ми застосовуємо бетон C 12/15 або C16/20 (B15 і B20) з пластичною консистенцією. Фундаменти повинні мати велику міцність, тому особливо актуальна консистенція самого бетону і співвідношення цементу і заповнювачів. У цьому варіанті важлива і сама фракція агрегату. Тут частка дрібного заповнювача (близько 70%) має бути більшою, а частка крупного заповнювача (30%) меншою. Сам бетон для фундаменту повинен схоплюватися плавно, тоді загальна маса буде дуже міцною. Швидкотвердіючий бетон буде тріскатися. А якщовас цікавлять бетонні кільця для септика ціна, переходьте на сайт khust.zgbk-etalon.kh.ua.

Пропорції бетону для стяжки патіо

Так званий худий бетон, тобто B класу 7.5 або B10 (C8/10), можна застосовувати для стяжки терас. Худий бетон має щільно-пластичну консистенцію, схожу на вологу землю. У його пропорціях міститься набагато менше цементу.  Зазвичай це насичена маса, яка змішується на льоту і наноситься, наприклад, лопатою або ковшем.

Сухий бетон

Сухий бетон — це продукт більш поганої якості, ніж конструкційний бетон, і вважається варіацією худого бетону. Для нього характерна набагато менша кількість води. Однак склад схожий на склад худого бетону (C8/10). Даний тип суміші бетону застосовується для ґрунтового вирівнювання, стабілізації ґрунту, припустимо, для будівництва доріг або тротуарної плитки, і також терас.

Заливка бетоном насправді

За низької температури на вулиці, тобто взимку, восени або ранньою весною, додайте в суміш бетонну на 10-20% менше води і збагатіть бетон відповідною добавкою.

Правильні пропорції бетону - як зробити хороший бетон?

Влітку, у спекотні дні, захищайте суміш бетонну від вітру і сонця. Такі фактори прискорюють його затвердіння, внаслідок досить швидкого випаровування води, що призводить до тріщини бетону. Тому в цей період розчин слід поливати водою. Це лікування використовується протягом перших 7-14 днів. Потім суміш плавно застигає, і бетон потроху сохне. При температурі менше 10 градусів С полив більше не буде потрібен. Розчин бетону сохне досить плавно. Після нанесення суміші її необхідно захищати від дощу протягом перших 12 днів, щоб він не розмив поверхню і не вимив цемент.