Складно уявити приватне домоволодіння без паркану. Напевно, це постійний атрибут будь-якої земельної ділянки, що знаходиться в особистому користуванні. Паркан повинен бути довговічним і міцним, щоб цього досягти найкраще споруджувати загородження з блоків.
Роблять блоки з твердих матеріалів, тому вони володіють великими технічними параметрами і вважаються багатофункціональним будматеріалом.
Є дуже багато варіантів будівельних блоків, однак для будівництва паркану найбільш прийнятними є порожнисті блоки для декору.
Види парканних блоків
Блоки бувають без наповнювача: газобетонні, шлакоблок, пінобетон. Матеріал подібного роду дозволяє спростити конструкцію, хоча погано виглядає.
Для красивого зовнішнього вигляду і робочих якостей матеріалу, блоки наповнюють гравієм або щебенем, що надає споруді міцність.
Дуже часто замість наповнювача виробники блоків застосовують скло або биту цеглу.
Всі блоки можна позначати за своїм виглядом:
Звичайні. Зовнішній вигляд таких блоків непоказний, тому конструкція з подібного матеріалу вимагає додаткової обробки. Цей вид блоку дуже нечасто застосовується для будівництва паркану;
Декоративні. Мають гарний зовнішній вигляд, тому не вимагають додаткової обробки. Під час виготовлення таких блоків застосовується технологія вібропресування.
В основі матеріалу цемент і наповнювачі: гравій, керамзитобетон, скло, відсів. Декоративна поверхня такого блоку може бути стилізована під цеглу, деревину або будь-який інший матеріал.
Шлакоблок
Власну назву блок отримав від матеріалу-наповнювача. Шлак, яким наповнюється блок, чудово зберігає тепло і небагато важить.
Різновид наповнювача здатен надавати блокам різних відтінків.
Паркан зі шлакоблоку вважається відмінною заміною дерев’яній або цегляній огорожі.
Шлакоблок — це доступний матеріал, що виділяється міцністю, довговічністю, надійністю.
Матеріал відповідає всім необхідним нормам і вимогам безпеки.
Керамзитобетонні блоки
Будматеріал блоки для паркану, вважається варіацією пористого бетону. Наповнюють блоки керамзитовим піском, який має структуру з порами, що не робить важчою вагу блоку. Керамзитобетон являє собою гранули з обпаленої глини.
Під час виготовлення блоків застосовується розчин із цементу і керамзитобетону. Суміш заливають у форму і залишають на певний період часу, поки суміш не затвердіє.
Ці блоки більші за розмірами, ніж цегла, але набагато легші. Керамзитобетонні блоки мають чудову провідність тепла. З переваг матеріалу можна підкреслити:
- Швидке будівництво конструкцій;
- Застосування звичного розчину з цементу під час роботи з блоками;
- Простота обробки блоків;
- Теплоємність.
Блоки з бетону
Під час виготовлення блоків з бетону не застосовуються наповнювачі. Цей матеріал можна зробити своїми руками, маючи лопату, ємність для елементів, форму для блоків і бетоньєрку.
Під час виготовлення блоків важливо дотримуватися пропорції елементів. Для зміцнення структури бетонного блоку деякі виробники додають до складу щебінь або гравій.
Цей матеріал відрізняється високими якісними характеристиками:
- Щільністю, яка може змінюватися від 1350 — 2250 кг/м у кубі;
- Міцністю;
- Стійкістю до морозів;
- Довговічністю;
- Провідністю тепла, яка змінюється від 0,51 до 1,14 Вт/м*С;
- Екологічністю, оскільки робляться з чистих матеріалів. Блоки не чинять несприятливого впливу на людське здоров’я.