Полезно знать

Параметри вибору (АКБ)

Содержание:

Відсутність акумулятора (АКБ) або його повна розрядка – це те, що виключає можливість застосування автотранспортного засобу, так як його просто не вийде завести. Цим пояснюється необхідність в конкретній інформованості щодо грамотного вибору нового акумулятора.

Сьогоднішній ринок відрізняється різноманіттям брендів АКБ, технологій і варіантів виконання. Вартість вітчизняних моделей в середньому змінюється від 3000 до 4000 руб., а закордонні зразки такої продукції «радують» цінниками з чотирма нулями.

Які з них краще? Чи варто перевагу краще віддавати закордонним АКБ або наші також цілком працездатні? Ефективність якої батареї акумулятора вище? Щоб розібратися з відповідями на дані питання, знадобляться деякі знання, пропоновані нижче.

Старі відпрацьовані акумулятори підлягають обов’язковій утилізації. Потрібно дізнатися, як здати акумулятор і скільки можна отримати за нього в пункті прийому.

Ключові параметри вибору

Тепер переходимо конкретно до того, як необхідно вибрати автомобільні акумулятори і на які моменти необхідно звертати велику увагу. Купувати першу-ліпшу модель не варто. Також не рекомендується купувати пристрої, завчасно не познайомившись з параметрами старого девайса і рекомендаціями автомобільного виробника.

Можна відзначити кілька ключових характеристик, що впливають на грамотний вибір акумуляторів для автомобілів, а придбати можна на https://aku.lviv.ua. А конкретно:

 • ємність;
 • параметри пускового струму;
 • тип;
 • розмір;
 • кріплення;
 • полярність;
 • обслуговуваність;
 • дата виробництва;
 • зовнішній вигляд;
 • маркування та визначення.

Також досвідчені автолюбителі і фахівці пропонують обов’язково перевіряти пристрій перед придбанням. Причому на даний рахунок є особливі рекомендації, що дозволяють виключити можливість поширеного обману споживачів.

А щоб куплена батарея прослужила довго і успішно, потрібно виконувати конкретні правила по експлуатації, змісту і можливого обслуговування, що вже залежить від певного придбаного пристрою.

Автомобільний акумулятор — Як підібрати за технічними специфіками

Початковий етап вибору АКБ-це визначення параметрів старого акумулятора. Вони вказані в інструкції до автомобіля, на сайті виробника, а ще на самій батареї. Останній варіант-дуже простий спосіб дізнатися необхідні характеристики, тому перш ніж, підібрати автомобільний акумулятор, необхідно познайомитися з параметрами:

 • Ємність. Нова АК батарея повинна мати аналогічну ємність, як і фабрична.
 • Пусковий струм. Такий параметр повинен бути не менше, ніж у заводський батареї. Для автомобілів, що експлуатуються на півночі, бажано підбирати акумулятори з дуже високим струмом холодного запуску.
 • Розмір. Обов’язково заміряйте не саму АКБ, а її місце посадки перш ніж, підібрати автомобільний акумулятор, а ще перевірте тип кріплень. Нова батарея повинна не просто вміщатися в яке відведено для неї місце, але забезпечувати можливість штатної її фіксації за допомогою притискних планок або гвинтів.
 • Полярність. В основному, полярність нової АКБ повинна підходити Старої. У європейських автомобілях плюсова Клема зазвичай з правого боку, у вітчизняних і азіатських – зліва. Дане правило можна проігнорувати, якщо довжини силових кабелів вистачає для «перекрученого» підключення батареї.
Параметри вибору (АКБ)

Тип клем

Остання характеристика, яку слід передбачити під час вибору акумулятора для вашого автомобіля, – тип клем. Вона не вважається важливою, адже при бажанні можна підключити будь-який пристрій, що підходить вам за всіма описаними вище показниками. Різниця лежить тільки в тому, скільки часу потрібно буде витратити на переорганізацію простору під капотом.Типів клем існує 3 види.

 1. Європейський. Найбільш поширений тип, що застосовується в більшій частині закордонного і російського автопрому. Клеми розташовані у верхній частині батареї, так як це дуже прекрасний варіант для підключення до автомобіля. Відмінність від інших типів полягає в тому, що клеми фактично повністю втоплені в спеціалізоване поглиблення на корпусі, перебуваючи під свого роду захистом.
 2. Азіатський. Другий за популярністю ряд моделей, який застосовують інженери як азіатського, так і Європейського автопрому. Він може застосовуватися в будь-яких автомобілях, що підтримують європейський типаж, так як відмінності між ними мінімальні. Клеми не втоплені в корпус, а знаходяться прямо на кришці, виступаючи на пару сантиметрів вгору. Більшість водіїв вважають за краще конкретно даний тип, так як його вважають набагато комфортніше для підключення.
 3. Американський. У країнах Європи та СНД трапляється не дуже часто, так як передбачається тільки для ринку Америки. Розташування клем на цьому типі акумуляторів специфічне: вони розміщуються збоку батареї, що дуже ускладнює установку. Завдяки цьому вони не знайшли популярності, адже проблема полягає не тільки в підключенні, але також і в витяганні АКБ в разі поломки.

Похожие статьи

Back to top button