Полезно знать

Ламінат як підлогове покриття

Содержание:

Ламінат вважається популярним покриттям підлоги в сьогоднішньому ремонті. Звичайний з радянського минулого лінолеум швидко стирається, покриття килимове не підходить для всіх приміщень, масивна дошка лякає великий вартістю. Ламінат виграє все разом всіх якостей, як демократичне, міцне, зручне і естетичне покриття підлоги. В магазинах представлена ​​продукція різних класів, марок, типів укладання та дизайну. Наша публікація покликана допомогти розібратися у всіх подробицях і знайти відповідь на питання як підібрати ламінат для житлової площі по якостям. А якщо вас цікавить якісний ламінат для будинку, переходите на сайт https://lispromgrup.com/laminat/

Показники вибору

Ламінат кладуть не на один рік і було б непогано навіть не на десять, з цієї причини важливо придбати якісні панелі. В ході вибору потрібно враховувати кілька факторів: торгову марку, вартість, стійкість до зношування, фортеця, стійкість до подряпин і дії вологи, дизайн.

Стійкість до зношування

Перша характеристика, яка впадає в очі на упаковці і ціннику до дошки, — це клас навантаження. Власне він визначає стійкість готового статі до зношування, зносу. Такий параметр ламінату вказує на стійкість шару для захисту і внутрішньої основи. У наш час на ринку є матеріали з індексами: 21,22,23,31,32,33,34. Маркування, що починається на 2, вказує на домашнє застосування покриття підлоги, цифра 3 говорить про можливість використання в комерційних, приміщеннях громадського значення.

21 витримує тільки легку непостійну навантаження. Будівельники радять растілать його в спальних кімнатах, вбиральнях, коморах квартир. 22 призначається для постійних ігор в дитячих, постійних посиденьок в гостьовій. Плити 23 класу повинні тримати найбільше навантаження в кухні та коридорі.

Важливо! Майстри професіонали не радять застосовувати «побутові класи» 21,22,23 в квартирі, якщо не передбачається наступний ремонт через 5 років. А справа вся в тому, що як показала практика таким панелям не вистачає міцності, якість не радує, сам виробник дає на них максимум 6 років гарантії

Підбираючи покриті ламінатом матеріали для підлогового покриття, потрібно враховувати кілька порад:

  • Панелі покриті ламінатом, марковані «31», відмінно годяться для квартир і громадських приміщень з набагато меншими пішими навантаженнями (наприклад: конференц-зали, спальні, лоджії і т.д.);
  • Для експлуатування в середньо прохідних умовах необхідно підбирати ламінат з маркуванням «32». Він прекрасно підійде для кухонь і коридорів в звичайних квартирах, сходів в приватних будинках, маленьких магазинів і офісів;
  • 33 клас витримає регулярні навантаження великого потоку людей, важкого устаткування і меблів. Використовується в спортклубах, мережевих магазинах. У квартирі буде служити багато років навіть найбільш інтенсивної, галасливої ​​сім’ї;
  • На вокзалах, в центрах торгівлі, спортивних залах в більшості випадків укладають панелі, марковані «34».
  • Гарантія на стійкий ламінат (31-34) в більшості випадків перевищує 10 років, а справжній службовий термін практично набагато більше.

Стійкість до зношування лицьового шару

Ламінатна клас (31-34) визначається властивостями середнього шару, тобто несучої основи. Стійкість до зношування верхньої антигравійної плівки відзначається критерієм АС (від 3 до 6) за результатами Табер-тесту. У процесі перевірки пристрій з блоком абразивним диском стосується з ламінованої панеллю і підраховує, скільки оборотів колеса зашкодить захисний шар і залишить подряпини. Наприклад, стійкість до зношування АС3 отримує дошка, яка витримала 2000 оборотів і більш, АС-4 — 4000, АС5 — 6000.

Але часом зустрічаються не дорогі ламелі 33 класу, які за фактом собою представляють шар знаходиться всередині 32 класу, покритий міцним захистом АС5. Буває і навпаки, коли дуже міцна основа ламінується низькосортної захистом. З цієї причини виходить так, два схожих зовні ламінату 33 класу різних марок служать в квартирах абсолютно неоднаково.

Щоб не потрапити на хитрощі непорядних виробників, необхідно підбирати матеріал зроблений якісно від перевірених європейських фабрик, стандартизованих Європейською Асоціацією виробників ламинатного покриття підлоги.

Стійкість до дії вологи

Властивість важливо при проведенні ремонту підлоги у ванній кімнаті, лоджії, кухні, передпокої. У квартирі з дітьми і тваринами дуже важливо, щоб покриття підлоги не боялося води.

Похожие статьи

Back to top button