Полезно знать

Камін-чавунний або сталевий?

Перед придбанням камінної камери згоряння люди дуже часто думають, яку їм придбати. З відкритою або закритою камерою згоряння, з чавуну або сталі. Хочеться придбати красиву, практичну і безпечну.

Всі новітні технології перетворені в камінах із закритою камерою згоряння. Класика виконана в камінах з відкритою камерою згоряння. Але тут же не забуваємо про дуже високу пожежну небезпеку. Закриті каміни зроблені з чавуну будуть служити ні трохи не менше відкритих традиційних камінів.

У закритих топках стінки зроблені з вогнетривкої сталі або чавуну, щоб при нагріванні і охолодженні метал не деформувався і не порушував герметичність камери згоряння.

У закритих камінах є одне важливо тут відмінність між камерами згоряння виготовленими з чавуну або сталі. Камери згоряння з чавуну довго нагріваються і довго охолоджуються, тобто віддають тепло в приміщення. Сталеві ж каміни швидко нагріваються і швидко охолоджуються. У сталевому каміні внутрішні стінки обкладають жаростійкої, вогнетривкої керамікою. Така конструкція забезпечує менший вплив вогню на стінки з боків, таким чином оберігає від передчасного вигорання.

Різниця в експлуатації між чавунними і сталевими камерами згоряння фактично немає, різниця тільки в практичною теплоємності і зоровому вигляді.

Камінні топки сталеві та сталеві камінні камери згоряння виконані не повністю зі сталі. Єдиний каркас зроблений з легованої сталі, стінки всередині обкладені керамікою жаростійкої, чавунний димотвод, колосникові грати також зроблена з чавуну, також зроблені з чавуну частини безпосередньо контактують з вогнем: відбійники, аератори полум’я. Так що можна з точністю заявити, що камінні камери згоряння зроблені зі сталі – безпечні, красиві і практичні.

Хороші якості камінів зі сталевими камерами згоряння:

  • Камери згоряння великих розмірів
  • Розширений конструктивний ряд моделей
  • Можливість виготовлення сталевої камери згоряння на замовлення будь-яких розмірів
  • Заміна внутрішнього жаростійкої кераміки

Хороші якості камінів з чавуну:

  • Термостійкий до високих температур
  • Невелике розширення чавуну при багаторазовому нагріванні і охолодженні
  • Хороша віддача тепла
  • Фактично виключається прогорання
  • Дуже тривалий експлуатаційний термін
  • Збільшений час горіння

З цього всього робимо висновок, що головним критерієм за вибором каміна – це гарний вид або знімання тепла. Кому необхідний в першу дуже довговічність і теплос’ем, той вибирає чавунний камін. Хто ставить камін в певний інтер’єр, той вибирає сталевий камін. Так що вибір камери згоряння-переважно індивідуально.

В даний час в будинках не так часто можна зустріти каміни з відкритими камерами згоряння. Ставлять каміни з закритими камерами згоряння з великими панорамними стеклами.

Камін-чавунний або сталевий?

Оригінальний дизайн або стильна стриманість, можна вибрати камін на найрізноманітніші смаки. Різновидів виконання камінів десятки, починаючи від того, як будуть відкриватися або підніматися дверки, до камінів з чотирьох сторін обнесені жароміцним склом.

Похожие статьи

Back to top button