Зменшення шуму у квартирі вже давно не модна примха. Як стверджують учені, перебування в постійному шумі негативно позначається на здоров’ї людини. Після важкого дня нам хочеться відпочити в спокійній обстановці, але проживання в багатоквартирному будинку і жвавому районі часто не дає розслабитися. Як результат — стреси, постійне відчуття втоми, порушення сну. Якщо ви стали помічати ці тривожні симптоми, час задуматися про зниження рівня шуму.
Звукоізоляція стін
Звукоізоляція стін — трудомісткий і дорогий захід. Але без нього позбутися шуму просто неможливо. Спочатку робітники закладають наявні тріщини та інші дефекти. Далі фіксуються гумові прокладки, до яких кріпляться металеві напрямні. Простір між стіною і профілем заповнюється герметиком. Фінальні штрихи — укладання матеріалу, що поглинає шум (наприклад, мінеральної вати), і встановлення гіпсокартонних панелей.
Звукоізоляція підлоги
Мінімізувати шум, що виходить від сусідів знизу, можна двома способами:
- Прокладка. Наприклад, на основі ізонолу. З переваг — простота монтажу. Завдяки ізонолу ваші кроки стануть тихішими, але говорити про повноцінне шумопоглинання не доводиться.
- Плаваюча підлога. Найефективніший метод, особливість якого криється в конструкції підлоги: тут стяжка не стикається зі стінами. У результаті порушується передача вібрацій.
Плаваюча підлога коштує дорожче, але повноцінної альтернативи такому рішенню просто немає. Тому обов’язково задумайтеся про неї під час капітального ремонту.
Звукоізоляція стелі
Навіть найякісніша звукоізоляція стін і підлоги не позбавить вас звуків, що доносяться зверху.
Особливо, якщо там живе велика сім’я, а в їхній квартирі давно не робили ремонт. На цьому тлі поширення набули акустичні стелі:
- Навісні. Відрізняються від звичайних застосуванням особливої перфорованої тканини. Вона характеризується хорошим звукопоглинанням.
- Підвісні. Монтуються переважно в просторих будинках і квартирах, оскільки забирають висоту кімнати (до 17 см).
Домогтися максимальної ефективності можна завдяки спільному використанню акустичних стель і плаваючої підлоги.
Звукоізоляція вікон
Автомобілі, що рухаються автотрасою, вуличні собаки, галасливі перехожі — поширені джерела зовнішнього шуму. Проникнення звукових вібрацій здійснюється через вікна. Застарілі віконні конструкції не можуть їм протистояти, тому обов’язково замініть їх на сучасні. Виробники впроваджують різні способи звукоізоляції: товсте зовнішнє скло, спеціальний акустичний склопакет тощо.
Поради для зменшення шуму у квартирі
Закріпити досягнуті результати допоможуть такі дії:
- розставте корпусні меблі вздовж найбільш «галасливих» стін;
- займіться звукоізоляцією розеток (у панельних будинках вони часто наскрізні);
- усуньте щілини в дверних отворах;
- закладіть зазори в районі стояків опалення, водопостачання.
Щоб досягти бажаних результатів і не витратити кошти даремно, краще відразу звернутися до професіоналів. Деякі з робіт навіть небезпечні для життя за відсутності певних навичок (наприклад, укладання звукоізоляційної пробки в розетці).