В останні роки все більшої популярності набувають саме штучні ялинки. На відміну від живих вони простоять всі новорічні канікули, будуть вас радувати багато років поспіль і що вкрай важливо — не вимагають вирубки лісу. Якщо ви також, як і тисячі інших покупців, віддали перевагу економії і збереженню природи, то знайте – асортимент моделей, представлений на вітчизняному ринку вельми різноманітний.
Чому саме штучна?
До сих пір не вщухають суперечки про те, яку новорічну красуню вибрати — штучну або натуральну. Прихильники» живих » дерев в якості аргументів наводять неймовірний хвойний запах і натуральний зовнішній вигляд. Останнє твердження викликає сумніви, зазвичай автори таких заяв судять за штучними ялинами радянських часів. Тоді різниця між деревом з лісу і виробом з гуми і пластмаси була занадто очевидна, щоб її не помічати. Зараз ситуація кардинально змінилася: штучні ялини, якщо і відрізняються від справжніх, то тільки в кращу сторону. Вироби виробляються такими, щоб вони більше походити на «ідеальну» ялина з казки, наприклад можна подивитсь в магазині https://nashayalunka.com.
Тепер слід сказати пару слів про безперечні плюси «дерева зі сталі пластика». Воно не обсипається, прослужить вірою і правдою довгі роки. З «живими» деревами часто виникає проблема, коли їх приносять в тепле приміщення, гілки відтають і ялина відразу ж починає обсипатися. Ситуація ускладнюється, якщо в будинку є домашні тварини: волохаті вихованці швидко рознесуть голки по всіх кімнатах.
Ще один аргумент на користь штучних ялин – браконьєрська вирубка молоденьких дерев. Найчастіше дерева, які продають на вулицях міст, отримані незаконним шляхом за допомогою самовільної вирубки. Купуючи таке дерево, ми мимоволі стаємо співучасниками правопорушення.
НАСКІЛЬКИ ЕКОЛОГІЧНА ШТУЧНА ЯЛИНКА?
Екотренди і нові технології не стоять на місці. Наприклад, кілька років тому британська компанія Polythene навчилася виробляти біорозкладаний поліетилен з цукрової тростини. І вже сьогодні в ряді товарів (в тому числі і в штучних ялинках деяких марок) можна зустріти домішка такого матеріалу. Але більшість виробництв працює з «традиційними» полімерами.
Яку ялинку обрати?
Виробництво штучних ялинок на заводі і доставка здалеку (наприклад, з Китаю) пов’язані з великими витратами енергії; крім того, на виробництво пластмасової ялинки витрачаються невідновлювані ресурси: мономери отримують з газу, нафти, вугілля та ін.
Через неоднорідний склад штучні ялинки не приймаються в переробку. Отже, або потрапляють на звалище, де викликають закислення грунтових вод, або спалюються і виділяють при цьому токсичні гази в атмосферу.