Блоки вікон з рамою з дерева фактично скрізь зараз замінюються аналогами з пластика. Пластик дешевий, довговічний, виглядає більш представницько і легше в обслуговуванні. Але як правильно підбирати пластикові вікна собі в квартиру або будинок знаходиться за містом, щоб вони прослужили справно довгий час. Ми постаралися зібрати всі рекомендації експертів з даного питання, щоб вам легше було зробити вибір.
Які характеристики варто мати на увазі
У порівнянні з конструкціями з дерева вікна з полівінілхлориду не потребують постійної підфарбовування, краще ізолюють шуми з вулиці, довше служать і мають досить великі показники по термоізоляції. Однак підшукувати в магазині пластиковий вікно слід обачно. З одного боку є маса конструктивних тонкощів в самому цьому виробі, а з другого – можна дуже легко нарватися на особливо ушлого продавця, який бажає заробити зайвого на погано орієнтується в цій темі покупець. А якщо ви хочете купити якісні пластикові вікна, переходьте на сайт Сервіс Вікон.
На що звернути власну увагу при підборі вікна ПВХ
Підбираючи вікно з пластика слід звернути свою увагу на:
- кількість повітряних камер в склопакеті і профілі;
- тип поворотно-відкидного механізму;
- якість фурнітури і ущільнювача;
- товщину профільних стінок ПВХ і його загальну ширину;
- наявність / відсутність армуючого вкладиша.
Кожен з перерахованих вище параметрів впливає на кінцеву вартість вікна. При цьому придбання дорогого блоку з багатокамерним профілем і товстим склопакетом в три скла не завжди резонно. Тут потрібно відштовхуватися від кліматичних умов регіону, де стоїть будинок.
Варіанти системи стулок вікна
Дуже часто економного варіанту з найпростішою системою вистачає з надлишком. Тут як фекальний насос для брудної води – для викачування її з підвального приміщення заміського будинку при підтопленні досить буде дешевого і малопотужного агрегату, а для постійної чистки вигреба в туалеті знадобиться більш потужна модель за трохи інші гроші.
Якість профілю ПВХ вікон
Основа конструкції всіх ПВХ вікон — це профіль з полівінілхлориду (PVC). За нормативами у вигляді матеріалу для його виготовлення може застосовуватися як первинний, так і вторинний (перероблений) полівінілхлорид. Перший варіант є більш якісним. В іншому варіанті в пластмасу додають більше самих різних низькомолекулярних органічних речовин і присадок, щоб виріб із пластику за ударними і характеристиками міцності підходив вимогам норм.
Самостійно» на око » розпізнати профілю з первинного і переробленого ПВХ неможливо. Зовні вони абсолютно схожі. Тут залишається тільки вивчати сертифікати, що надаються виробником вікна, і розраховувати на його чесність. За ГОСТом пластикова рама вікна повинна прослужити мінімум 20 років. Однак багато виробників говорять про службовий термін в 40 років. Однак тут існує один момент.
Згідно зі стандартами Європи профілю з полівінілхлориду по товщині зовнішньої стінки поділяють на три класи:
- A – товщина не менше 2,8 мм.
- B — товщина не менше 2,5 мм.
- C – значення встановлює виробник.
Чим товстіший стінка, тим міцніше і надійніше конструкція на основі рами. Досконало необхідно підбирати профіль» а » з товщиною в 3 мм і більше. Віконна стулка з нього менш схильна перекошування при провисанні. А ось якщо пропонується варіант з маркуванням «С», то потрібно бути максимально уважним. Вікна ПВХ з тонкостінного профілю (стінка <2,5 мм) рекомендується брати тільки для нежитлових приміщень.
Ще один момент-звичайне і морозостійке виконання. При виготовленні другого профілю в ПВХ додають спеціальні присадки. Якщо вікна беруться для житла в холодному регіоні, то правильніше за все буде дивитися саме такі блоки з маркуванням «М».
Кількість повітряних камер
Усередині профіль робиться порожнистим з поділом вертикальними перегородками на кілька заповнених повітрям сегментів. Чим їх більше, тим вище теплоізоляційні характеристики рами і менше тепловтрати. Мінімум таких камер робиться дві. Однак в Росії найчастіше для виготовлення пластикових вікон беруться трьох-, чотирьох — і п’ятикамерні профілю. Вони більше відповідають нашим кліматичним умовам.
Жителі мегаполісів крім кількості камер, повинні також подбати про звуконепроникності вікна
При цьому зі збільшенням кількості даних камер зростає і ціна віконного блоку. Однак чим більше вертикальних стінок всередині, тим товщі і жорсткіше виходить профіль. Якщо стулка через велику за площею віконного отвору виходить сильно широкою і високою, то краще спочатку вибрати для нього вікно з п’ятикамерної рамою.
Зі збільшенням числа камер в профілі зростає і загальна вага блоку. У панельних і цегляних будинках цей момент не так актуальний. ЗБВ і цегляні стіни розраховані на досить великі навантаження, спокійно все витримуючи. Але для котеджу з бруса або СІП-панелей купувати важке багатокамерне вікно не варто. Тут рекомендується обійтися трикамерним варіантом.
З трьома, а краще навіть двома секціями, слід брати більш легку раму і для скління балкона в квартирі. Зайва тяжкість на балконних перилах абсолютно не потрібна.