Як укладати підлогову плитку. Покрокова інструкція

Як укладати підлогову плитку. Покрокова інструкція

Як правильно укладати підлогову плитку підкаже наша стаття, записана зі слів фахівців нашої компанії.

Облицювальним матеріалом вистилають підлоги у ванній, кухні — привабливе на вигляд покриття просто миється, стійке до механічного тиску, вологи, температурних перепадів.

Способи укладання плитки

Кахель буває пресованим, коли пластичну масу формують під прес-машиною, і екструдованим, коли сировина продавлюється через отвори певної форми. За матеріалом виготовлення розрізняють керамогранітний, метлахський кахель, котто (без емалі), глазуровану і неглазуровану кераміку. Також бувають клінкерні, гумові, вінілові, декор із покриттям, що нагадує килимовий ворс.

Методи мощення:

  1. традиційно прямо, рядами без зміщення. Використовується найчастіше, особливо, якщо з облицювання потрібно скласти малюнок;
  2. по діагоналі від одного кута кімнати до іншого. Частини розташовують під кутом у 45 градусів щодо стін приміщення;
  3. монтаж зі зміщенням відносно один до одного. Малюнок нагадує цегляну кладку;
  4. для прямокутних плит підходить варіант мощення «ялинкою».

З чого починати укладати плитку

Підготовка — важливий етап, з якого починається ремонт однокімнатних квартир. Насамперед потрібно вирівняти підлогу, замазати западини, вирівняти вибоїни. Далі основу промазують ґрунтовкою, яка поліпшить зчеплення розчину. Монтаж роблять за такими пунктами:

  • наносять розмітку;
  • накладають клейку суміш, кладуть першу кераміку;
  • зверху акуратно придавлюють, щоб розчин під низом ліг рівно;
  • повторюють процес із наступною частиною, наприкінці роблять перевірку рівнем.
Як укладати підлогову плитку. Покрокова інструкція

Коли покриття укладено, роблять затірку швів — промазують стики, втирають, залишки витирають губкою. Уникнути складнощів і значно заощадити час допоможуть послуги з ремонту квартир від професіоналів.

На що потрібно звернути увагу при укладанні плитки

Монтують на рівну, висушену поверхню, перед початком закривають двері, вікна. Враховують швидкість застигання цементу — деякі склади схоплюються швидко, тому накладати великі порції не рекомендовано. Перед оздобленням перевіряють нахил підлоги, розбіжності у відстані між стінками. Це вплине на установку — в кутах доведеться мостити не цілий керамограніт, а половину.

Стежать за кількістю клею — надлишок при висиханні призведе до просідання в деяких зонах, деформації плит. Надлишок цементу прибирають — зайве виступає за краї при натисканні на середину виробу. Шви роблять вузькими — широкі просядуть, пропустять вологу.

Корисні поради:

  • клейку масу наносять гребінчастим шпателем;
  • кахель для підлоги пиляють плиткорізом, для декору на стіну підійде склоріз;
  • вибираючи шпатель, орієнтуються на розмір облицювання — що він більший, то вищий номер інструменту;
  • установка хрестиків полегшить розкладку керамограніту;
  • отвір під трубу проробляють свердлом, абразивним бруском. У деяких ситуаціях розпилюють навпіл, щоб уникнути нерівного розколу;
  • клей краще замішувати електроміксером — вийде однорідна маса без грудочок.

Найкращий лайфхак — звернутися по допомогу до спеціалізованої компанії, фахівці якої проведуть укладання елементів декору, позбавлять власника від зайвого клопоту — участь майстра заощадить кошти і сили. Укладання плитки входить у комплекс послуг ремонт квартир під ключ.

Теги:

  • чистові (оздоблювальні) матеріали
  • керамічна плитка