Як правильно вибирати меблі на кухню

Як правильно вибирати меблі на кухню

Що необхідно брати до уваги?

  1. Розміри і пропорції кухні. Це один з найбільш визначальних параметрів. У кімнаті великого розміру можна розташувати будь-який гарнітур. У маленьких кухнях нерідко доводиться економити кожен вільний сантиметр для того, щоб розмістити меблі і домашні прилади дуже ефективно.
  2. Рівень завантаження майбутньої кухні. Якщо ви часто обідаєте в кафе або їдальні, а ввечері любите замовляти готову їжу, то основна частина сучасної домашньої техніки вам не потрібно. Без діла залишаться і габаритні шафи. Верхній ряд шаф для кухонної кімнати можна замінити відкритими поличками-це створить більше вільного місця і візуально «розвантажить» приміщення.
  3. Планування. Чи є у вас в квартирі справжня кімната для приготувань і прийому їжі або це студія? Чи запланували ви за рахунок кухні збільшити інші приміщення? У квартирах, де кухня нічим не відгороджена від вітальні, можна поставити гарнітур зі стійкою для бару — вони візуально розділить простір.
  4. Колір і меблевий декор. Для міні-кухні важливо, щоб приміщення виглядало якомога вільніше. Маленьким підійдуть світлі кольори фасадів. Тони темного кольору і високопарний декор вимагають простору і потребують додаткового підсвічування.
  5. Під час вибору кухні головну увагу потрібно приділити створенню дуже ефективного трикутника для роботи. Холодильник, мийка і варильна панель повинні створювати трикутник і розміщуватися в середньому на відстані в 100-200 см один від одного. Мийка в такому трикутнику завжди Центральна вершина. Між вершинами має бути певний простір, однак ви повинні пересуватися між ними дуже легко. Грамотне облаштування трикутника для роботи робить кухню зручною і робить легше готування.
  6. Підбирати гарнітур кухні потрібно з урахуванням багатьох параметрів. Площа приміщення, цілі застосування, кількість домочадців тощо. Фахівці нашої компанії зібрали найбільш ефективні рекомендації та рекомендації, що полегшують вибір відповідної моделі. Дотримуйтесь їх із поправкою на свою ситуацію для того, щоб знайти найкращу кухню для власного житла.

5 видів кухонного планування

Якщо ви не знаєте, як підібрати кухню, рекомендації професіоналів будуть доречними. Є кілька планувань гарнітурів кухні. А якщо вас цікавлять кухні на замовлення у Львові та інтер’єрні проєкти, переходьте на сайт https://nesto.com.ua/.

Кухня

При плануванні гарнітура для кухні можна з користю використовувати простір вздовж двох сусідніх стін, встановивши робочі зони у вигляді трикутника (зона зберігання, зона миття, зона готування). На подібній кухні можуть вільно працювати дві людини одночасно.

Гідна кухня підійде для приміщень, форма яких схожа на квадрат або прямокутник. Щоб простір в кутових секціях не пропадало, в них встановлюють інноваційні системи, що висуваються.

Як правильно вибрати кухню своєї мрії

Подобна кухня

Подібне планування рекомендується застосовувати у приміщенні розміром не менше 10 кв. м., має прямокутну або квадратну форму. Дуже багато шаф потрібно для зберігання посуду, начиння для кухні, продуктових запасів, домашньої техніки.

Пряма кухня

Подивіться дуже уважно на пряме планування. Гарнітур однолінійної можна встановлювати в кожному приміщенні, якщо воно є досить вузьким з шириною не більше 2-х метрів і сукупною площею до 10 кв. м. Практичне застосування передбачає розташування техніки вбудованого типу під стільницею, посуду у верхніх секціях, продуктів у ящиках, які висуваються.

Щоб готувати на кухні було зручно, робочі вузли розміщують у наступній черговості зліва направо: холодильник поверхня для роботи мийка поверхня для роботи плита поверхня для роботи. Кухонний стіл може бути складним і стояти біля стіни навпроти.

Острівні та півострівні кухні

Планування передбачає наявність широкого простору для меблів, тому її використовують нечасто і лише у приміщеннях з площею, що більше 20 кв. м. На острові прийнято встановлювати мийку або плиту, що не завжди дуже просто зробити з технічного погляду. Дуже часто обходяться просто набором шаф. У півостовному варіанті є стійка для сніданку.

Дуже зручний для роботи розмір острова прямокутник довжиною 120180 см та шириною 60120 см.

Дворядна кухня

Аналогічне планування застосовується, якщо кухонне приміщення має довгасту форму. Вся площа має бути понад 9 кв. м., ширина не широкої сторони не менше 2,5 м. Встановлюючи дворядну кухню, слід передбачити, щоб відстань між лініями секцій була не меншою за 120 см, інакше рухатися в приміщенні буде некомфортно.

Зручний варіант планування передбачає, що на одному боці гарнітура для кухні знаходяться мийка та плита, холодильник на іншій. Або вздовж стінки зліва розмістити зону зберігання та обробну, а з правого боку зону приготування.

Як правильно вибрати кухню своєї мрії

Обміри приміщення

Їх ви можете зробити своїми руками. Такі обміри стануть у нагоді, щоб було з чим йти в салон меблів. Там на підставі даних вже можна буде скласти попередній проект та подумати вартість. Поміряти потрібно кілька параметрів.

  1. Розміри кімнати: відстань від стелі до підлоги, від кута до дверей, ширина від поверхні стіни до стіни.
  2. Вікно та батарея: від кута до вікна та батареї, від підлоги до вікна, від підлоги до батареї, від верху батареї до підвіконня.
  3. Труби та каналізація: від поверхні стіни до труби, від кута до каналізаційних труб.
  4. Отвор для вентиляції: його параметри, відстань від кута та від підлоги до отвору.
  5. Короб або ніша (якщо є): від кута до об’єкта, його глибину та ширину.
  6. Фартух: відстань від підлоги до низу плитки, висота фартуха та відстань від верхньої кромки до стелі.
  7. Витяжка: відстань від підлоги до витяжки та її ширина.
Як правильно вибрати кухню своєї мрії

Також бажано сфотографувати кімнату, можна зробити панорамну зйомку, а якщо немає такої можливості, зберегти кожну сторону.

Як правильно вибрати кухню своєї мрії

Спочатку дизайн проект кухні, а вже після робіть роботи з ремонту

Ситуації, коли кухня ідеально і практично входить до вже проведеного ремонту та проведених комунікацій, зустрічаються вкрай нечасто. Дуже часто потрібні позачергові витрати на штроблення стін під електрику, переміщення вентиляції, а часом і переробку покриття для підлоги. Тому рекомендується спочатку розробляти кухонний проект, а вже після роботи з ремонту. А якщо ви хочете замовити кухню на замовлення, щоб вона гармоніювала з вашим інтер’єром, переходьте на сайт.

Перед придбанням побутової техніки запитайте поради у фахівців, які будуть розробляти ваш гарнітур кухні

Перед придбанням побутової техніки на кухню краще отримати консультацію щодо неї з експертами, які займатимуться проектуванням гарнітури для кухні. Якщо це не зробити, надалі можна серйозно зменшити себе компонуванням модулів при дизайнерській розробці кухні.

Техніка повинна бути так, щоб її застосування було для вас зручним

Наприклад, розміщення мікрохвильової печі у верхній шафі або під стільницею це погана ідея. При розташуванні техніки слід врахувати власне зростання або середнє зростання членів сім’ї, що проживають вдалині в квартирі. У такому разі чіткі правила та стандарти відсутні меблі виконуються індивідуально.

«Професіонали» можуть порадити як підібрати кухню, проте нерідко є у них інтерес зробити більшу суму чека. Але не всі витрати мають сенс.

  1. Замовляйте кухню у місцевих виробників. Конкуренція на цьому ринку дика, і всі давно застосовують хороше німецьке обладнання та матеріали. Якщо замовте з-за кордону, то просто переплатіть за $/годину європейським робітникам та за доставку. Якість при цьому краще не буде.
  2. Внутрішня ящиків — ДСП, фасади МДФ, стільниця ламінований ДСП під дерево (інші варіанти наживо виглядають, дерево — круто) або акриловий камінь (значно дорожче).
  3. Фартух або скло або розщедритися на 1.52 м2 крутої плитки (не надумайте застосовувати білу фугу для затирання плитки на фартух).
  4. Кращий колір фасадів кухні — білий глянець. Він чи не магічно функціональний — на ньому зовсім не видно бруд.
  5. Верхні ящики краще планувати зі звичайним розстібним відкриванням — петлі з доводчиком при такому варіанті обходяться всього 1.53 $ штука. Витяги зверху коштують дорожче, а переваг не дають. Знизу ящики які висуваються реально зручніше, але й дорожче — дивіться чи вистачає бюджету.