Полезно знать

Ірландська лазня

Чи можна знайти серед лазень і саун Європи ірландську лазню? Цілком можливо, якщо знати, що саме ви шукаєте. І як таке може бути, щоб маленький кельтський острівець і друїдським корінням прославився на весь світ своїми лазнями, коли у світі мали б звикнути до традиційних саун з деревини та з піччю на дровах?

Історія ірландської лазні З’явилася ірландська лазня як самостійна будова в середині 19 століття, коли ірландський лікар-практик Річард Бартер, натхненний книгами своїх співвітчизників про користь турецьких хаммамів, в 1856 побудував першу в Ірландії турецьку лазню. Тотальна мода в Європі на все східне 150 років тому підбурила ірландців, що не відстають від нових віянь. Проте основною метою появи лазні все ж таки була боротьба з тотальним пияцтвом і брудом серед простого населення.

Особливості ірландської лазні

Мудрі ірландці внесли своє національне ноу-хау, яке й зробило ірландську лазню такою привабливою в оздоровчому плані. За будовою та розташуванням кімнат ірландська лазня – абсолютна правнучка римських терм та онука турецького хаммама. Повітря нагрівається під підлогою і передається по трубах у стінах та підлозі по всій будівлі. Теж відбувається і в ірландській лазні, за одним винятком: система вентиляції постійно кондиціонує свіже повітря, а в головній парилці в цегляній підлозі є отвори, через які проникає гаряча пара. Крім того, ірландське диво бальнеології набагато менше за розмірами і не женеться за розкішшю.

Ірландська лазня

Ірландська лазня стала винятковим осередком оздоровчого ефекту навіть для сердечників, яким лазня протипоказана. Залишивши роздягальню, ви потрапите в першу комфортну парну з температурою 23-25 градусів. Далі ви можете пройти до приміщення з 32-35 градусним підвищенням, де поступово підготуєте своє тіло до температурного максимуму ірландської парної – 60 градусів. При цьому низька вологість та постійне потовиділення при помірній температурі робить атмосферу в лазні та пар здоровими.

Ірландська лазня

Як і римські терми, ірландська лазня має найсильніший ефект виганяти зайву рідину з організму. При цьому метаморфози є дуже наочними – людина втрачає за одне відвідування до 2 кілограмів. Ірландська парна ідеально підходить тим, хто не може перенести жар фінської сауни та пікові температури російської парної. Помірність пари лікує і тим, що за такої температури в лазні можна провести весь день. Наприкінці процедур ви можете зануритися в басейн із прохолодною або теплою водою, а потім повернутися в передбанник, де остаточно прийти до тями.

Похожие статьи

Back to top button