Полезно знать

Бензиновий мотоблок, як вибирати правильно?

Содержание:

Для управління передбачені дві рукоятки з кнопками і перемикачами.

Робоче положення мотоблока — це коли оператор йде за ним, утримуючи за рукоятки. У деяких пристроях передбачена можливість установки причепа, що дозволяє пересуватися на ньому як на вантажному моторолері з переднім ведучим колесом. А якщо вас цікавить бензиновый мотоблок , переходите на сайт romb.ua.

Точних відмінностей між мотоблоками і мотокультиваторами не існує. Зазвичай під мотокультиватором увазі більш слабке пристроїв, на вісь якого насаджуються фрези для копання (культивації) грунту. Мотоблок ж рухається і стоїть на колесах, а обладнання зазвичай є навісним або причіпним. Втім, можливість міняти колеса на фрези робить цю межу досить умовною.

Про двигуні

Бензиновий двигун застосовувався в мотоблоках з самого початку їх впровадження в якості машин малої механізації. Довгий час він був двотактним, так як саме такий тип забезпечував більшу потужність і невибагливість, а на підвищений шум і вихлоп тоді не звертали уваги. Сьогодні на більшість пристроїв ставлять чотиритактні мотори — вони тихіше працюють, мають більший ресурс, а також економніше використовують паливо. Майже у всіх пристроях варто по одному циліндру. Тільки найважчі мотоблоки комплектуються двоциліндровими двигунами, що робить їх ближче до міні-тракторів.

Тип передачі

Крутний момент від двигуна до провідних осях може передаватися за допомогою різних типів передач:

  • Ремінні і ланцюгові. Самий часто зустрічається тип трансмісії. Колінвал двигуна в таких моделях розташований зазвичай паралельно осі коліс. Для передачі крутного моменту служать шківи з ременем або ж пара зірочок з ланцюгом. Іноді на ремінну передачу лягає функція клиноремінного варіатора — цей вузол зазвичай знижує швидкість обертання, але збільшує тягові можливості. Іноді замість валу відбору потужності встановлюється подвійний шків.
  • Зубчасто-черв’ячні. Така трансмісія дуже легка і компактна, ставиться зазвичай на слабкі мотоблоки, призначені для використання в приватному господарстві. Колінвал в них розташований вертикально, зчеплення зазвичай автоматичне відцентрове.
  • Зубчасті. Це класичний тип, який зазвичай використовується на повнорозмірною техніці начебто тракторів. Трансмісія надійна, але важка і матеріаломісткості, коштує чимало. Тому ставлять її на важкі просапні мотоблоки, які доцільно використовувати на великій площі.
  • Країною, де найбільш популярні мотоблоки як вид техніки, є Китай. Там дуже багато приватних селянських господарств, а грошей на міні-трактор немає. А ось в США, навпаки, мотоблоки не використовуються взагалі — тому що підсобних господарств там немає взагалі, а професійні фермери користуються тракторами. Росія приблизно посередині: мотоблок тут використовується власниками приватних земельних наділів, які реалізують надлишки заготівельникам.

Клас техніки

Сюди входять вага, потужність двигуна, можливість працювати з різним навісним обладнанням. Умовно всі мотоблоки ділять на легкі, середні і важкі. Чим «важче» техніка (часто і в буквальному сенсі), тим краще вона пристосована до великих обсягів складних робіт. Також від класу залежать характеристики насадок і причепів, наприклад, фрез або плугів для оранки або прополки.

Сьогодні гроші є у багатьох, а ринок пропонує безліч варіантів. Іноді недосвідчені власники ділянок замість того, щоб взяти легкий і простий мотоблок на 4 — 5 л. с., яким буде переважно культивувати грунт на 10 — 20 соток, беруть замість цього пристрій в три рази важче і в два рази потужніший — «про запас». При цьому потрібно пам’ятати, що чим важче мотоблок, тим складніше з ним працювати. Техніку варто брати під реальні, конкретні потреби.

Параметри, що оптимізують роботу

Для того, щоб мотоблок був якомога більш функціональним, його оснащують різними система і пристроями. Звичайно, такі удосконалення не можуть бути самоціллю — краще простий, але надійний мотоблок з однією передачею і без реверсу, ніж агрегат, напханий функціями, але який не беруть в сервіс по гарантії.

Похожие статьи

Back to top button