Полезно знать

Як вибрати якісні шини на легковий автомобіль

Содержание:

У більшості любителів автомобілів можуть з’явитися проблеми з тим, як правильно вибрати гуму для власного авто. Пристойна кількість виробників і моделей гуми, її призначення і характеристики не дозволяють вибрати швидко. А є ще й фактор ціни. І якщо якісь показники не важливі, то інші вважаються основними і повинні точно підходити завданням і експлуатаційним вимогам.

При цьому не потрібно робити вибір на око, адже від якості гуми буде залежати не тільки комфорт, але і безпеку. У нашій публікації ми зібрали чек-лист, щоб кожен водій, досвідчений або новачок, зміг не помилитися з вибором.

Які параметри шини необхідно враховувати при придбанні?

Підбираючи шини, необхідно брати до уваги наступні параметри:

  • сезонність;
  • тип протектора;
  • тип конструкції шини-камерна або безкамерна;
  • тип конструкції корду;
  • монтажний (або посадковий) діаметр;
  • ширина шини;
  • висота профілю;
  • Індекс навантаження;
  • Індекс швидкості.
Як вибрати якісні шини на легковий автомобіль

Як і у випадку з вибором дисків, потрібно відразу сказати: якщо на даному кроці вам перехотілося розбиратися в цифрах і індексах, ви можете просто скористатися шинним калькулятором будь-якого великого online-магазину або онлайн-сервісу, де можна буде миттєво вибрати шини, вказавши модель вашого автомобіля або характеристики наявних дисків.

Але якщо наприклад ви продовжуєте читати, то вам прямо зараз стало ясно, що на ділі вищенаведений список параметрів швидко зменшується до двох-трьох пунктів, оскільки основна частина з них – явні або суб’єктивні характеристики.

Як вибрати якісні шини на легковий автомобіль

Види шин автомобіля по сезону експлуатації

Літні шини

Літні використовуються при температурі повітря від +5°C. Вони мають конкретної жорсткістю, що дає можливість їм зберігати власну форму в умовах великих температур. Але, цей показник не дає застосовувати покришки в зимовий час, при низькій температурі вони «каленеют», що призводить до зменшення робочих властивостей. А купити надійні і якісні шини для автомобіля, можна за посиланням https://by-shyna.com.

Виробляються літні версії з м’якої, стійкої до зносу гуми. Це дає можливість ефективно працювати в умовах спеки і не стиратися об гарячий асфальт.

Вирішальним моментом під час вибору літніх шин вважається протектор. Він має великий вплив на керованість і безпеку. Зазвичай виділяють такі варіанти протектора.

Асиметричний. В даному випадку профіль поділений надвоє, з одного боку (зазвичай внутрішньої) для сухого асфальту, з іншого боку застосований малюнок для мокрої дороги. Якщо ви проживаєте в кліматі з нестабільною погодою, такий протектор дасть можливість уникнути проблем.
Який іде. Допоможе дуже швидко прибирати воду з плями контакту. Це дозволяє зменшити ризик аквапланування, що збільшує рівень безпеки.
Ненаправлений малюнок. Самий аскетичний і не дорогий. Добре показує себе на сухій дорозі.
Спрямовану гуму слід ставити ретельно. На них є стрілочка і напис «ROTATION». Вони вказують напрямки руху. Так шину і необхідно встановлювати на автомобіль.

Розмір

Щоб знати, який розмір шини вибрати, познайомтеся з такими їх характеристиками:

Типорозмір шини

це співвідношення її ширини, висоти і діаметра.Наприклад, літні шини для SKODA OCTAVIA 2018 року мають характеристику 205/55/R16, де 205 — це ширина шини, в міліметрах; 55 — це висота покришки, у відсотках від ширини; 16 — це посадковий діаметр, в дюймах.

Діаметр шини

повинен точно підходити діаметру колісного диска. А ось по висоті і ширині немає такої жорсткої прив’язки до показників автомобіля — їх можна варіювати в залежності від характеристик, які хочеться отримати. Чим ширше шина, тим краще зчеплення з дорогою. Одночасно з тим ширина підвищує вагу шини, через що автомобіль їде трохи дуже повільно.

Як вибрати якісні шини на легковий автомобіль

Висота профілю шини

це відстань від поверхні покришки до обідка диска. Вона розраховується у відсотках від ширини шини. Гума буває низькопрофільної (до 55%), високопрофільної (55-75%) і повнопрофільної (більше 75%). На шинах з низьким профілем автомобілем легше управляти, розганятися, входити в повороти, однак при цьому сильніше відчуваються всі нерівності дороги, так що це чисто міський варіант. Чим вище профіль, тим більше позашляховими стають шини: збільшується дорожній просвіт, авто спокійно і без зайвої тряски проходить ями і купини.

Зимові шини: з шипами і без

Навіть в теплих регіонах, де сніг – рідкісний гість, застосування шин для зими строго обов’язково для всіх, хто піклується про свою безпеку. ДО РЕЧІ, популярно оману про те, що» зимка » нібито необхідна для водіння по льоду і снігу. Це не так: завдання даного типу шин-працювати при холодних температурах, а не на ковзній поверхні.

Гуму для зими не можна використовувати при тепленькій погоді. Вважається, що ці шини справляються з дорогою при температурі не більше +10 градусів. Коли температура збільшується, вони починають «плисти»: поверхня розм’якшується і зношується дуже швидко, зчеплення з дорогою погіршується. Відмітний шум зимової гуми — не найкращий супутник автолюбителя.

Зимові шини додатково діляться в залежності від наявності/відсутності шипів. Ошипована гума необхідна для постійного застосування на льоду і на засніжених трасах, а фрикційні зимові шини («липучки» без шипів) набагато універсальніше.

У регіонах з реальною, сніжною під час зими, краще застосовувати шиповану гуму. Це різновид шин для зими, яка покрита металевими шипами. Шипи «вгризаються» в ковзаючу поверхню і забезпечують набагато більший рівень зчеплення з дорогою. Але вони марні (і навіть шкідливі) на звичайнісінькому асфальті: знос, висока гучність і Паливна витрата – погані супутники покришок з шипами. Існують моделі покришок для їзди взимку зі знімними шипами.

Із застосуванням шин для зими пов’язаний популярний міф: чим ширше поверхню контакту («пляма»), тим краще зчеплення з дорогою. Це не так. Вузькі глибше «вгризаються» в снігову поверхню завдяки більш великому тиску. Широкі покришки забезпечують менший тиск на поверхню і частіше схильні до пробуксовки і ковзанню. Чим вже пляма контакту, тим краще «тримають».

Конструкція шин

Покришка Автомобільна складається з декількох частин:

  • корд-матеріал, з якого робиться каркас шини;
  • каркас складається з пару шарів корду;
  • брекер-особливий пояс під протектором;
  • протектор-робоча частина, яка стикається з дорогою і має певний малюнок;
  • боковушка і борти утримують головне навантаження ваги авто.

Конструкція шин розділяється на камерні і безкамерні, радіальні і діагональні.

Всі сучасні шини для легкових автомобілів безкамерні з радіальною конструкцією каркаса. Безкамерні шини є більш безпечними. Вони можуть тривалий час зберігати звичайний тиск в разі проколу за рахунок особливої прошарку, яка зберігає герметичність гуми. Вироби менше нагріваються і довше служать.

У маркуванні радіальні автопокришки позначають буквою R, Що означає Не радіус, а радіальність продукції. Нитки каркаса розміщені в них паралельно один до одного, не пересічені, як в діагональній конструкції. В даний час діагональні шини використовуються тільки в комерційній техніці.

Похожие статьи

Back to top button