Полезно знать

Як підібрати автомобільний акумулятор?

Содержание:

На даний момент у продажу хороший вибір акумуляторів не тільки різних виробників, але і різних типорозмірів. Тут ми розповімо вибрати те що підходить саме на Ваш автомобіль.

Перед тим як придбати автомобільний акумулятор рекомендуємо ретельно прочитати дану публікацію, це спростить вам вибір. Або скористатися нашим Online Каталогом вибору акумуляторів по марці авто

Від вибору грамотного вибору акумулятора для ТЗ як правило буде залежати дуже багато, зокрема постійна робота ключових вузлів і агрегатів, що вимагають подачі електрики. Для того щоб вибрати АКБ, який буде працювати вірою і правдою кілька місяців, варто передбачити кілька його ключових характеристик.

З’ясуйте розмір

Під акумулятор для автомобіля (АКБ) в машині відводиться окремий майданчик. Якщо акумулятор менше, ніж необхідно, може не вистачити регулювань кріплення, а якщо більше — він просто не поміститься. А у Львові придбати АКБ можна в магазині https://akku.lviv.ua

Як дізнатися розмір:

  • Загляньте в техдокументацію до автомобіля.
  • Пошукайте етикетку з параметрами, наклеєну на ваш акумулятор. Самі розміри там навряд чи будуть вказані, запишіть модель і пошукайте їх в Інтернеті.
  • Заміряйте майданчик або встановлений акумулятор рулеткою.
  • Виберіть ємність і пусковий струм

Якщо ви ще не дивилися документацію до автомобіля, саме час. У ній повинно бути сказано, який акумулятор рекомендується встановлювати.

Якщо мануала у вас немає або ви не знайшли там необхідну інформацію, перегляньте ваш старий акумулятор. Характеристики зазвичай розміщені на верхній кришці або збоку. Власне на них і необхідно орієнтуватися.

Як підібрати автомобільний акумулятор?

Акумулятор Bosch 45ач 330A. Характеристики дублюються на передній частині акумулятора англійською. Замість Ач пишуть Ah

Пусковий струм (A). Чи означає максимальну величину електричного струму, яку може видавати акумулятор при пуску двигуна. Якщо пусковий струм виявиться менше рекомендованого в документації або зазначеного на старому акумуляторі, стартер не зможе запустити двигун. Надлишок пускового струму-це не страшно. Стартер візьме стільки, скільки йому необхідно.

Причини для заміни АКБ

Можна відзначити пару причин, через які може знадобиться зміна старої батареї на нову. Власне після них з’являються закономірні питання про те, як правильно підібрати акумулятор для власного автомобіля.

  • АКБ не тримає заряд. Це процес накопичувальний і поступовий. Тут головне не чекати, коли батарея відмовить повністю. Дуже часто відмова АКБ стає несподіванкою для автолюбителя. Він приходить в гараж, заводить машину, а у відповідь тиша. Лише панель приладів говорить про те, що акумулятор сів. Хоча ще вчора заряд був повний.
  • Батарея не бажає заряджатися. Дуже часто аналогічна ситуація з’являється під час зими і з досить зносилися АКБ. Чи не тривалі поїздки і низька температура навколишнього середовища просто не дозволяють батареї зарядитися. Унаслідок постійної розрядки батарея може вичерпати власний ресурс, і навіть пристрій зарядки не врятує.
  • З’явилися пошкодження. З’являються у вигляді тріщин, патьоків, розгерметизації та ін Не можна ні в якому разі використовувати батарею, яка пошкоджена.
  • Іноді можливе відновлення старої АКБ. Однак це не завжди закінчується успішною реанімацією. Відновити роботу пристрою можна, але служити буде воно не так довго, як хочеться. Плюс практично в будь-який час трапиться повна відмова.

Куди краще бути впевненим в АКБ, збираючись в тривалу поїздку або залишаючи машину на стоянці на тривалий період.

Що ще потрібно враховувати перш ніж, підібрати акумулятор

Крім технічних властивостей і типу, при безпосередній покупці батареї акумулятора необхідно врахувати ще як мінімум три фактори:

  • Дата виготовлення. Крім сухозаряджених АКБ, службовий термін батарей акумулятора відраховується з моменту виробництва. Тому немає краще варіанту, якщо вам, зрозуміло, необхідний надійний автомобільний акумулятор, Як підібрати АКБ, вироблену не більше ніж за 1-3 місяці до покупки. Якщо батареї більше трьох місяців, то придбати її можна лише в разі повної рішучості в правильному зберіганні. Від покупки АКБ старше року краще відмовитися.
  • Гарантія. На батарею повинна надаватися Офіційна гарантія виробника, і, природно, чим вона вища – тим краще.
  • Стан АКБ при придбанні. Ретельно перегляньте батарею на наявність тріщин і відколів на корпусі, а ще подряпин на клемах – вони можуть говорити про застосування акумулятора. Крім того, перш ніж придбати АКБ, обов’язково вимагайте перевірку навантажувальної виделкою або самі заміряйте напругу за допомогою мультиметра – воно повинно бути 12,5-13 в.

Види акумуляторів

Розмежування на різновиди розкриє складності в питанні: який краще вибрати автомобільний акумулятор. Кожен тип має плюси і мінуси.

Дуже популярні наступні автомобільних акумуляторів:

  • сурм’янистий;
  • малосурьмянистые;
  • кальцієвий;
  • змішаний;
  • гелеві;
  • літій-іонні;
  • лужний;
  • EFB.

Дізнатися, який акумулятор вибрати автовласник може в заводській книжці, спираючись на великий вибір марок в магазині.

Сурм’янистий

Подібний тип акумуляторів складається з свинцевих пластин, в складі яких є 5% Sb. Корпус АКБ зроблений з кислотостійкої пластмаси, тому робота, обслуговування, транспортування вважаються абсолютно небезпечними. Для машин, які використовуються сьогодні, дані акумулятори застаріли (успішно замінені аналогами). Відносяться до обслуговується ряду — для підтримки їх працездатності доводиться іноді доливати дистильовану воду, яка в результаті активної експлуатації википає.

Як підібрати автомобільний акумулятор?

Малосурьмянистые

Складаються з свинцевих пластин, сконструйованих без використання інших добавок. Відносяться ці АКБ до звичайнісіньким. У нас на ринку вони популярні (універсальні). За рахунок невеликого вмісту Sb рівень втрати рідини з електроліту значно знижений, тому не треба регулярно його перевіряти. Має велике значення і те, що ступінь саморозряду знаходиться на низькій позначці — це сприяє більш тривалому терміну експлуатації.

Рекомендують встановлювати малосурьмянисті акумулятори на легкові автомобілі. Це пов’язано зі стрибками напруги в бортовій мережі. Такою перевагою не володіють навіть гелеві, кальцієві і AGM батареї. Малосурьмяністие-необслуговуваний (малообслуговуваний) тип.

Похожие статьи

Back to top button